SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’nın İbrahim Burkay’ı!

Yazının Giriş Tarihi: 02.06.2023 22:27
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.06.2023 22:27

Bir medeniyet merkezi olan Bursa güçlü isimler yetiştirmeye devam ediyor...

Bursa’nın son dönemde yetiştirdiği güçlü ve yıldızı her geçen gün dahada parlayan isimlerin başında hiç şüphesiz BTSO Başkanı İbrahim Burkay geliyor.

BTSO Başkanı seçildikten sonra ortaya koyduğu vizyon, modern yönetim anlayışı, tuttuğunu koparan ve Bursa'ya katkı sağlayan yaklaşımlarıyla hem bu kentin gündeminde oldu ve olmaya da devam ediyor.

İbrahim Burkay, Türk devlet yapılanmasında önemli görevler alıyor. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 79. Genel Kurulu'nda TOBB yönetimine 5 yıl aradan sonra bir kez daha giren İbrahim Burkay, Bursa adına önemli bir noktada yer tutmuş durumda. TOBB ile ilişkileri her zaman çok iyi olan Burkay’ın yönetimde yer alması Bursa adına çok faydalı bir gelişme oldu açıkçası.

Türkiye'nin çok önemli hedefleri var. Türkiye Yüzyılı hedeflerinde ekonomiden üretimden istihdamdan ayrı tutmak mümkün değil. Türkiye topyekün olarak hedeflerine yürürken, her noktada işinin ehli becerikli milletine devletine sıkı sıkıya bağlı isimlerin yer tutması da aynı oranda önemli.

TOBB Genel Kurulu’nun ardından İbrahim Burkay’ın şu cümleleri motivasyonu da net bir şekilde ortaya koyuyor: “TOBB yönetiminde birlikte görev aldığım arkadaşlarımla beraber ülkemizin ve iş dünyamızın gelecek hedeflerine ulaşması için elbirliği ile çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Son yıllarda dünyayı saran ekonomik sıkıntıların Türkiye'yi de etkilediği şüphe götürmez. Yanı başımızda devam eden savaşlar, pandemi vs. Zor bir süreçten geçerken BTSO Başkanı İbrahim Burkay, bu süreçte hep olumlu ve pozitif sinyaller verdi. Hiç bu ülkenin ve Bursa’nın başaracağından şüphe etmediğini hep vurguladı. Bu süreçte te hep çıkayı daha da yükseğe koyarak bunu ispatladı.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın Bursa adına ülke ekonomisi adına hep söyleyeceği sözler ve ortaya koyduğu projeler oldu ve oluyor. Burkay, kendisine verilen görevleri de alnının akıyla yerine getirirken, ortaya koyduğu başarılar hem kendisine hem de Bursa’ya itibar olarak yansıyor.

Görevde olduğu sürede BTSO’yu Türkiye'nin en güçlü odalarından biri haline getiren ve oyun kurucu, gündem belirleyici bir misyon üstlenen İbrahim Burkay, hem içerde hem dışarda başarısını ortaya koyuyor.

Burkay, geçen yıl yapılan genel kurulda TFF yönetimine girmiş ve başkan vekili görevini almıştı. Bu kez TOBB yönetiminde. Henüz alacağı görevi bilmiyoruz ama diğerlerinde olduğu gibi bunda da başarılı olacağını biliyoruz. Burkay gibi isimlerin artması kent adına da ülke adına da oldukça önemli.

İbrahim Burkay, önemli görevler alıyor almaya da devam edecek. Önümüzdeki süreçte çok daha önemli görevler alacak şüphe yok. Burkay aslında bir simge. Bir örnek.

TOBB Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı unsurları olarak yatırım, üretim, istihdam, ihracatı sıralaması, önümüzdei süreçte bu alanlara daha fazla yönelişin olacağını da gösteriyor. İşte Türkiye Yüzyılı vizyonunun içini dolduracak olanlar da İbrahim Burkay gibi donanımı, yeteneği, becerisi, bilgi birikimi ve cesareti olan isimler olacak.

Güzel günleri görüyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.