SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaray'da başıboşluk dönemi…

Yazının Giriş Tarihi: 28.03.2017 23:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.03.2017 23:32
 

Bursaray’la seyahat edenler son aylarda gerek istasyonlarda gerekse vagonlarda bir başıboşluğun, bir düzensizliğin ve lakayit görüntülerin yaşandığına mutlaka şahit olmuştur. Son bir hafta da birkaç kişiyi örneğin istasyonda sigara içerken gördüm. Müdahale eden yok. Hatta gençler gelip ateş istediğinde “Arkadaşlar yasak” dedim. 20 metre ileride bir bayanı gösterdiler. Gerçekten kadın sigarasını gayet keyifle içiyordu. Ne bir görevli görmek mümkün ne de bir düzene şahit olmak mümkün istasyonlarda. Vagonlarda temizlik hak getire. Düzensizlik rahatsız edici düzeyde. Herhangi bir olay yaşansa müdahale edecek tek bir görevliye rastlamak bile mümkün değil.

Peki kimse bakmıyor mu arkadaş bu istasyonlara. Bir denetim mekanizması, bir kontrol mekanizması yok mu? Görünen o ki yok maalesef. Sistem her geçen gün daha iyiye gitmesi gerekirken daha kötüye gidiyor. Buradan ciddi olarak Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ve ilgilileri uyarmakta yarar var. Bu kadar kontrolsüz bırakılan Bursaray’da yarın öbür gün istenmeyen olaylar yaşanırsa ki çoğu kez kavga ve benzeri olaylara da rastlamak mümkün bunun altından kalkamazsınız.

Görevliler eksik mi bilemem. Ama olanlarında istasyonla ve vagonlarla ilgilendiği yok. İnsanlar kontrolsüz bir şekilde istasyonlarda hareket ediyor. Ne bir güvenlik ne de bir görevli. Güvenlikler sadece giriş turnikelerinde var. Bir de çok nadir olarak merdivenleri silerken görüyoruz temizlikçileri. Yürüyen merdivenler çoğunlukla arızalı. Ya da çalıştırılmıyor.

Sözün özü Bursaray’a el atmak lazım. İstasyonlardaki güvenlik zafiyetini, kontrolsüzlük durumunu sona erdirmek lazım. Bu işlerle birinin ilgilenmesi, bir denetim mekanizmasının oluşturulması lazım. Öyle saldım çayıra mevlam kayıra yöntemi ile başınız çok ağır çok...

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 
Başkan yardımcısı sayısı bin 500 mü olacak (!)
 Referandum sürecinde “Hayır” cephesinin liderliğini üstlenen CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantılarında en fazla üzerinde durduğu konulardan biri anayasa değişikliğinin ardından atanacak başkan sayısının belli olmadığı yönündeki eleştirisi. Kılıçdaroğlu, her konuşmasında başkan yardımcısı sayısının belli olmadığından dem vurarak bin 500 tane başkan yardımcısının Cumhurbaşkanı tarafından atanabileceğini iddia ediyor. Hem teoride hem de pratikte karşılığı yok bu söylemin. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da daha jönce bunun iki bilemeden üç yardımcıyı geçmeyeceğini aktardı. Ancak Kılıçdaroğlu, her gün sayıyı artırıyor. 300’den başladı sonra 500 dedi. En son bin 500 yardımcıya ulaştı. Bakalım kalan 18 günde bu rakam daha da artacak mı? Bir karşılığı olmaması bir tarafa kulağa da komik geliyor bu söylem. Devlet yönetiminde böylesi bir keyfiyetin olmayacağı ortadadır. Bugün hükümet istediği kadar bakanlık kurma yetkisine sahip ama bakanlık sayısı artmadığı gibi Ak parti iktidarı döneminde önemli oranda da sayı düşürüldü. CHP’de iktidarda olsa farklı olmayacaktır durum. O nedenle gerçekten bu söylem fanatikler dışında kimsenin ilgisini çekmediği gibi tebessümle karşılanıyor.

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.