SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaspor düşer mi?

Yazının Giriş Tarihi: 12.03.2021 20:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.03.2021 20:24

 
İbrahim Yazıcı döneminde başlayan ve ondan sonra gelen başkanlarla devam eden Bursaspor’un ekonomik ve sportif olarak çöküşü devam ediyor ne yazık ki?
Gelinen noktada Bursaspor dağılmış bir yönetimle son 9 haftaya giriyor. Süper Lig’e dönme hayali çok oldu biteli ama artık başka bir tehlikeden söz ediyoruz. 
Düşme hattı ile Bursaspor arasında 12 puan var. 
Bitime ise 9 hafta. 


Belki Bursaspor düşmez ama birkaç haftaya kadar eğer çare üretilmezse ateş hattında kıvranıyor olabilir Anadolu’nun şampiyonu. 
Yönetim tamamen darmadağın olmuş durumda. Öyle ki iddiaya göre son toplantıda yumruklar havada uçuşmuş. Yöneticiler birbirlerinin üzerine yürümüş. Böyle bir yönetimle Bursaspor’un bir maç alabileceğini düşünmek bile iyimserlik olur. 
Öyle ki futbolcular parasız, çaresiz ve moral olarak gerçekten kötü durumdalar. Buna rağmen yine de mücadele ediyorlar yönetime göre çok önde.
 Üç kuruş para bulup bu çocuklara veremeyen bir yönetim, sadece kendi reklamlarını yapmakla geçirdi görevde oldukları süreyi. 
Ondan önce de Mesut Mestan aynı şeyi yaptı. Reklam var ama Bursaspor için yapılan sadece borçlandırmak. Koca Bursaspor iki yıldır tahta açıldı kapandı meselesiyle geçirdi zamanını. 
Bugün altyapıdaki gençlerin mücadelesi olmasa zaten ligin dibinde TFF 2. Liginin fikstürünü bekliyor olacaktı. 
Bursaspor’un Ali AY’a borcu var yüklü miktarda. Şaşırtıcı olmasına rağmen ciddi bir rakam da Mesut Mestan’a var. Dahası Erkan Kamat’ta kulübe verdiği paralar olduğunu söylüyor. 3-5 kilo köfte alıp topçulara yemek veremeyenlerin milyon lira alacakları nasıl oldu onu da anlamak mümkün değil. 
Taraftar ise olup bitenin farkında. Daha dün bu isimler için Selim Kurtulan suç duyurusunda bulundu. Bir tek doğru düzgün proje üretemeyenler, Bursaspor’u karanlığa doğru hızla ilerletiyor. 
Çok yazık…
Bitime 9 hafta ateş hattına 12 puan var.

Bunca belirsizlik bunca beceriksizlik ve bunca dağınıklık içinde Bursaspor aklımıza bile getirmek istemediğimiz duruma, yani ateş hattına doğru ilerler mi?


Esnaf için sadece Şahin Sevinç mücadele ediyor!


Salgın döneminin en mağduru durumundaki yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve çalışanlar için 1 yılı aşkın süredir bir tek kişi mücadele veriyor…

Şahin Sevinç…


Asıl mücadele etmesi gereken BESOB, konuyla hiç ilgilenmezken Şahin Sevinç, adeta gecesini gündüzünü katarak mücadele veriyor. Dahası siyasi partilerin bile önüne geçen Sevinç, işletmelerin sınırlı şekilde açılmasından sonra yine mücadelesini sürdürüyor. 


İşte Bursa Kafe ve Restoran İşletmecileri Derneği’nin de başkanı olan Şahin Sevinç, yönetim kurulu ile birlikte Vali Yakup Canpolat’ ı ziyaret ederek salgın sürecinde yaşananlar ve esnafın mevcut durumunu aktardı.  
Ziyarette Şahin Sevinç, salgın sürecinin tek suçlusu hizmet sektörü seçildiğini ve en büyük mağdurun işletme sektörü olduğunu belirterek, Bilim kurulunun yanlış kararları sonucu intihar eden müzisyenlerin olduğunu, iflas eden işletmelerin başka yerlerde garsonluğa başladığını, işletme sektöründe adeta bir trajedi yaşandığını açıkladı. 
Uçakların ve metrolar gibi toplu taşımada birçok sektörün hınca hınç hizmet verdiği süreçlerde işletme sektörünün kapatıldığını şuan da saat 19.00’ da kapanışın hatalı bir karar olduğunu belirten savunan Sevinç, korkularının şu süreçte Bursa’nın hızla kırmızı alana doğru ilerlediği ve tekrar işletme sektörüne yaptırım uygulanma düşüncesinin doğması olduğunu ve bunun sektörü diri diri toprağa gömülmesi anlamına geleceğini vurguluyor. 
Sevinç ve yönetimini kabul eden Vali Canbolat’ın da sektörün sorunlarına vakıf olduğunu, sorunların; mekanların kapanması ile çözülemeyeceğini vurguladığını yapılan açıklamadan öğreniyoruz. Sektörle ilgili kaygıları dinledikten sonra sektörün rahat nefes alabilmesi için sektörün taleplerinin yerine getirilmesinin gerektiğine de dikkati çekmiş Vali bey. Ve Valilik olarak üzerlerine düşeni yapacaklarının da sözünü vermiş. 
Vali beyin duyarlılığı gerçekten önemli. Gerçekten de yeme içme sektöründe gerek işletmeler gerekse çalışanların son bir yılda büyük hasar gördükleri ortada. Yeni alınacak kararlarda bu hassasiyetlerin göz önünde bulundurulması önemli…
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.