SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaspor’u yine AK Parti kurtaracak!

Yazının Giriş Tarihi: 13.02.2022 20:27
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.02.2022 20:27

Dün Bursaspor’u dibine kadar siyasetlerine kullananlar geçen yaz şu ifadelerle adeta zafer kutluyorlardı. Spor siyasete alet edilmemeli. Bursa’nın en önemli markalarından biri olan Bursaspor’u siyasiler istismar etmemeli. 


Bursaspor olağan genel kurulunda Hayrettin Gülgüler ve ekibi kongreyi kazanmış, üstelik muhalif isimlerin yoğunluklu olduğu bir yönetim oluşmuştu.  Buradan AK Parti’ye ve Büyükşehir Belediye yönetimine gol atılmıştı sözde. Zamanla görüldü ki üst üste yapılan yanlışlarla asıl golü Bursaspor yemiş. 


Gelinen noktada yönetim görevi bıraktı geçtiğimiz günlerde. Yaz boyu zafer naraları atan, Bursasporluluk ruhundan bahseden başta CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve İl Başkanı İsmet Karaca olmak üzere bir tek tanesinin sesini duyan var mı? İşte yönetimi olmayan ve düşme hattında can çekişen Bursaspor’a sahip çıkma görevi ayağınıza kadar geldi. Daha ilk dakikadan çıkıp biz varız Bursaspor’u kimseye muhtaç etmeyiz diye bir açıklama yapsaydınız ya!


Evet Bursaspor’u seviyorlar ancak siyasette istismar etmek için seviyorlar. İş Bursaspor’a sahip çıkmaya gelince ortalarda yoklar. Sadece onlar değil tabi. Bursaspor Bursa’nın en önemli değeri diye hemen kongrenin ardından açıklamalar yapan ağır ağabey de sessizliğe büründü. Ya da Ankara’da kabine kulislerini takip ediyor ondan mı acaba?


Neyse gelinen noktada Bursaspor’a yine Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı çok şükür. Her alanda olduğu gibi muhalifliği bozgunculuk olarak görenlerin desteği ve üst üste gelen hatalarla kaosa sürüklenen Bursaspor, yine AK Parti’nin desteğiyle ve Bursaspor sevdalılarının gayreti ile bu karanlık günleri aydınlığa dönüştürecek. 


Ancak bugünlerde elini taşın altına koyması gerekirken, ortalarda görünmeyenlere bir daha Bursaspor’u istismar ettirmemeli Bursalı. Dün yoktunuz bugün hiç olmayın demeli. Zor zamanda ortaya çıkmayanın harmanda sözünün olmaması gerekir. 


Malum yaz aylarında ekonomik sıkınlar nedeniyle Bursaspor yönetimi kampanya başlatmıştı doğal olarak. İşte o zaman Bunu AK Parti ve Büyükşehir yönetimini yıpratmak amacıyla cinlik yapan CHP ve İP yönetimleri  üst üste açıklamalar yaparak destek vermiştiler. Doğal olanı da budur zaten. Ancak o gün siyasi cinlik için bunu yapanların son aylarda seslerinin çıkmamasını da sorgulamamız gerekiyor. 


Misal o günlerde CHP İl Başkanı İsmet Karaca şu açıklamayı yapıyordu, "Değerli hemşerilerimiz, Bursamızın en önemli markası Bursaspor konu olunca, akan sular duruyor. 


Kesinlikle siyaset üstü tutulması gerekliliğinin altını çizerek; Yeşil Beyazlı renklere gönül veren partili-partisiz tüm Bursalıları, Şampiyon takımımızın sportif başarısı için el ele vererek destek olmaya, Bursasporumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Gelin, Bursaspor Yönetiminin "Ayağa Kalk Bursa! Şimdi Bursaspor zamanı" çağrısına ses olalım, omuz omuza kampanyaya katılarak, adımızı Bursaspor'un geleceğine yazdıralım..."


Yine CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey, Büyükşehir Belediyesi’nin idari bir uygulama olarak stadyumu Gençlik Spor Bakanlığı’na devretmesinin ardından CHP tarafından yönetilen Nilüfer’deki İbrahim Yazıcı Stadyumu’nun Bursaspor’a açı olduğunu söyleyerek oradan da siyasi rant devşirme yöntemini uygulamıştı. 


Bir merakımız da tabi İP’in verdiği 100 kombine sözünü yerine getirip getirmediği! 


Hasılı Bursaspor zor duruma düştüğünde yine Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti göreve koştu. Ömer Furkan Banaz, arkadaşlarıyla birlikte bu ateşten gömleği giymek için aday oldu. Ondan başka aday çıkmaması da zaten kimsenin niyetinin olmadığını net ortaya koydu. 


Yeni yönetimden beklentimiz tabiî ki ilk etapta Bursaspor’un  mevcut ateş hattından kurtulması ancak daha önemli beklentimiz, siyaseten Bursaspor’u kullanmaya kalkanlara müsaade etmemesi olacak. Umuyoruz ki bu kara günlerde dün hamaset yapanlar o sözlerini ispat etmek için Bursaspor’a destek olur. 
Umuyoruz ki,gerçekten Bursaspor için ettikleri büyük lafları unutmazlar. Yönetimler gelir geçer Bursaspor kalır. Dün zafer naraları atarken bugün kenara çekilenleri emin olun tarih de görür Bursa da görür. Unutulur sanmasın kimse…
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.