SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaspor'un bir benzinlikten fazlasına ihtiyacı var

Yazının Giriş Tarihi: 20.01.2017 22:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.01.2017 22:50
 

Hiç tereddütsüz Bursa’nın bir numaralı ve en önemli markası Bursaspor’dur. Tüm Bursa’nın gurur duyması, sahip çıkması gereken bir değerdir. Büyükşehir Belediye Meclisi, Mudanya Yolu’nda mülkiyeti Bursaspor’a ait bir arazinin akaryakıt istasyonu olarak düzenlenmesi kararını oy birliğiyle aldı. Bursa’da Bursaspor’u en fazla destekleyen kurumda hiç şüphesiz Recep Altepe başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi. Her alanda Bursaspor’a destek vermeye çalışıyor. Benzin istasyonu da bunlardan birisi. Hayırlı olsun.

Yönetimin de hakkını yemeyelim. Bursaspor’la yatıp Bursaspor’la kalkıyorlar. Kulübü girdiği ekonomik sıkıntıdan kurtarmaya uğraşıyorlar. Ancak Bursaspor’un bir akaryakıt istasyonundan daha fazlasına ihtiyacı var. Bugün bir benzin istasyonunun yıllık getirisi ancak bir futbolcunun yıllık alacağını karşılar ya da onu bile karşılamaz. Bursaspor’un geleceğe sağlam adımlarla yürümesi için altyapıya, sportif yatırımlara daha büyük ağırlık vermesi lazım. Bir tane değil 10 tane Serdar Aziz, 10 tane Ozan Tufan yetiştirip yüksek bedelle satışını yaparak, geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyebilir Bursaspor. Baliç gibi oyuncular keşfedip satarak kendisini döndürebilir. Sportif başarılarla kazanacağı paralarla geleceğe daha sağlıklı yürüyebilir. Gençlerbirliği, Ajax gibi bire alıp 10’a satarak, yetiştirip satarak muhasebesini sağlıklı şekilde yürütebilir.

Sportif başarıyla bunu sağlayabilir. Bugün bir benzin istasyonundan bir yılda kazanılacak parayı bir lig maçının kazanarak elde etmek mümkün. Bursaspor’a en güzel destek daha geniş altyapı hamlesi için el ele vermek olacaktır.  Bursaspor’un benzinliklere ihtiyacı olmadığı, sportif faaliyetlerle hem başarılı hem de zengin bir kulüp haline geldiği günleri görmek her Bursalının hakkıdır.

-----------------------

 

Gökçek, Kayışoğlu için Şehirmedya’yı kaynak gösterdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TBMM’de Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kelepçeli eyleminin arka planını anlattığı tweetlerde Şehirmedya’yı kaynak gösterdi. Nazlıaka’nın eyleminin CHP Genel Merkezi’nde planlandığını anlatan Gökçek, bu konuda eylemci bir isim arandığını ve sonunda Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun bulunduğunu anlatırken, Kayışoğlu’nun ülkenin dört yanında eylem yapar bir vekil olduğunu Şehirmedya’yı kaynak göstererek yazdı. Gökçek, CHP’nin hesabının bu kez tutmadığını ve Kayışoğlu’nun teklifi reddettiğini aktardı. Bunun üzerine Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın devreye girerek teklifi Ankara Bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka’ya götürdüğünü dile getiren Gökçek,  Nazlıaka’nın bunu kabul ederek eylemi gerçekleştirdiğini de tweetlerinde yazdı. Gerek iktidar gerekse muhalefetten bazı Bursa milletvekilleri son günlerde enteresan olaylarla ülke ve Bursa gündemine geliyor. Oysa biz onların Bursa’ya hizmetleriyle gündemde olmalarını bekliyoruz.

 

----------------------------------

 

Muhalifler bugün toplanıyor

CHP İl Disiplin Kurulu tarafından Mudanya’da 4 meclis üyesinin ihraç edilmesi, ilçede büyük bir sarsıntıya neden olurken, muhaliflerle Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasındaki gerilimde köprüler iyice atıldı. Mustafa Ay, Metin Bağcı, Metin Uyanık ve Mahmure Uçar’ın seçimin hemen ardından belli şartlarla v erdikleri istifa dilekçelerinin işleme konulması ile meclis dışına itilmesinin (ki bunlardan ikisi yargı kararı ile geri döndü, diğer ikisi içinde Bölge İdare Mahkemesi’nden karar bekleniyor.) ardından parti içindeki muhalefet harekete geçerek Mudanya İnisiyatifi Platformu adı altında birleşti. 4 meclis üyesinin ihraç edilmesine büyük tepki gösteren grup, bugün Mudanya’da bir basın toplantısı düzenleyecek. İnisiyatif grubu,  hem yaşananlara tepkisini gösterecek hem de bundan sonraki yol haritasını açıklayacak. Tüm bunlara bakıldığında en az 2019 seçimlerine kadar olan sürede CHP Mudanya örgütünü ve CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı zor bir süreç bekliyor. Mudanya’da kartlar mahkeme sonuçlarının ardından bir kez daha karılacak.

-------------------

Siz yine de tahin pekmezden vazgeçmeyinNutella ile başlayan palm yağı tartışmaları sürüyor. Avrupa’da raflardan indirilen ve kanserojen olduğu ileri sürülen palm yağı ülkemizde de çikolata, şekerleme ve türevlerinde yoğun olarak kullanılıyor. Doğal olarak Avrupa’da başlayan tartışma ülkemize de yansıda. Kamuoyunda oldukça tedirgin etti. Konuyla ilgili açıklama da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’ten geldi. Bakan Çelik, "Bu palmiye yağı dediğimiz yağ ile ilgili rastgele tartışmalar yapılıyor. Bu konu ile ilgili bilimsel bir komisyon kuruldu, çok fazla uzamayacak kısa süre içerisinde gerekli çalışmaları kamuoyu ile paylaşmış olacağız" dedi.  Her ne kadar komisyon kurulsa da benim önerim tahin pekmezden vazgeçmeyin. Ev kurabiyesi ve keki de paketli ürünlerin yerini tutacaktır.

--------

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.