SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyük Türkiye'nin güç birliği…

Yazının Giriş Tarihi: 07.03.2017 22:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.03.2017 22:30
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her kritik dönemde olduğu gibi bugün de milletten yana, Türk devletinin bekasından yana net tavır koyuyor. Ama fakat gibi kaçamak lafların arkasına sığınmadan Türk devletinin hükümetine ve Cumhurbaşkanı’na, onların şahsında Türk devletine sahip çıkıyor. Almanya öncülüğündeki haçlı kafanın ülkeye müdahalesine müsaade etmediği gibi şer odaklarının oyunlarını da kafalarına geçirmeye devam ediyor.

Almanya ile Türkiye arasındaki krizde de bir kez daha devlet adamlığını gösteren Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk hükümetine kayıtsız şartsız sahip çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk bakanların Almanya’da antidemokratik şekilde konuşturulmasına verdiği “Oraya gelir dünyaya sizi rezil rüsva ederim” sözlerine tam destek veren Bahçeli’nin “Cumhurbaşkanı yalnız değildir: Avrupa’ya beraber gidebiliriz” sözleri gerek milletimize gerekse dünyaya çok net bir mesaj olarak gitti.

Artık bu ülkede vakıflar, dernekler, satılmış zihniyetlerle operasyon yapılamayacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından bir kez daha teyit etti. Bugüne kadar Almanya ve batının Türkiye’de istediği gibi ip oynattıkları dönemin geride kaldığının altını çizen Bahçeli, Almanya’ya da haddinizi bilin bilmezseniz Türkiye haddinizi bildirir diyerek net bir mesaj verdi.

Bu ülkenin Cumhurbaşkanına, hükümetine alınacak tavrın Türkiye’ye alınan düşmanca tavır olduğunun altını çizen Bahçeli’nin duruşu aslında bir anlamda yeni ve güçlü Türkiye’nin fotoğrafını da net olarak ortaya koyuyor. Mesaj tüm dünyaya… Operasyon yapıp, fink attığınız dönemler geride kaldı. Artık güçlü ve büyük Türkiye’nin ayak sesleri bunlar.

AK Parti ile MHP’nin yaptığı ittifak ve yeni sistemin ne kadar doğru bir karar olduğunu da yaşananlar ortaya seriyor. Türkiye’nin geleceğine yönelik çok sağlıklı bir adım olan AK Parti-MHP ittifakının kişilere değil ülkenin geleceğine yönelik deve bir adım olduğu da net bir şekilde ortaya çıkıyor. Güçlü büyük Türkiye’nin adımlarını atan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve sonuna kadar bu adımlara destek atan MHP Lideri Bahçeli’nin ektiği tohumların yeni bir dünya devletinin doğumu olarak değerlendirilmelidir.

 

---------------

 
Nilüfer MHP’de Şimşek’ten adaylık sinyali


MHP’de kongre takvimi belli oldu. Bursa’daki ilçe kongreleri bu Pazar Yenişehir ile start alıyor. Ardından diğer içlemlerle devam edecek. Nisan başında kongrelerin tamamlanacak. İl Kongresinin ise referandum sonrası yapılması planlanıyor.

Kongre takvimiyle birlikte de parti içinde de heyecan başladı. Bir yandan referandum çalışmaları bir yandan kongre heyecanı. Elimizden geldiğinde MHP’deki süreci yansıtacağız. Nilüfer’le başlayalım istedik. Belki de MHP’nin en etkisini gösteremediği ilçelerden birisi Nilüfer. Kongre sürecinin belli olmasının ardından Hikmet Ertuğrul Şimşek ismi öne çıkmaya başladı. MHP teşkilatlarında Şimşek ismine bir teveccüh olduğunu söyleyebiliriz. Ülkü Ocakları’ndan yetişmiş 40 yaşında genç bir iş adamı Şimşek. Dün kısa bir sohbet imkânı bulduk telefonda kendisiyle. “Bizde görev istenmez verilir” diye başladı söze. “Arkadaşlarımızın böyle bir teveccühü var bizde istişare ediyoruz” sözleri geldi akabinde.

16 yaşında dahil olduğu Ülkücü hareket içerisinde MHP’de 3 dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptığın anlattı. Teşkilat içinde yıllar boyunca çeşitli kademelerde görev aldığını söyledi. Hangi kademe de görev verilirse verilsin en iyi şekilde yapmanın gayretinde olduğun anlatan Hikmet Ertuğrul Şimşek, “Böyle bir teveccüh olunca bizde istişare ediyoruz. Bizim aday olmamız ya da olmamamız diye bir durum yok. Genel Başkan, Genel Merkez ve teşkilatlarımızın emrinde oldum her zaman ve olmaya devam edeceğim.  Onlar nasıl uygun görürlerse bizde öyle davranırız” dedi.  Bu görevin kendisine verilmesi durumunda da elinden gelenin en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katmaktan geri kalmayacağını vurguladı.

Önümüzdeki günlerde ismini daha çok duyacağız. Plastik ambalaj üreten bir fabrikanın sahibi olan Şimşek, geçliğinin heyecanı ve enerjisini telefonda bile yansıtıyor. Oldukça heyecanlı ve hizmet etmek için arzulu olduğunu söyleyebiliriz. Kongrede aday olur ve kazanırsa, Nilüfer’de partisi adına bir heyecan oluşturacağını söyleyebiliriz. Her ne kadar kendisi adayım demese de Şimşek’in Nilüfer’de aday olmasını isteyenlerin bir hayli kalabalık olduğunu ve bu baskının kendisin aday yapacağını belirtelim. Bakalım bu süreç nasıl işleyecek?

--------------------------

 
Bu karar Yazıcıoğlu’nun ruhunu incitir!


Büyük Birlik Partisi, Muhsin Yazıcıoğlu’nu şehit edenlerin de destek verdiği “Hayır” cephesine katıldı. Nizam-ı Âlem Davası’nın bayraktarlığın yapan Yazıcıoğlu’nun ruhunu incitecek bir karara imza attı Mustafa Destici yönetimindeki BBP. Nizam-ı Alem Davası için ömrünü tüketen Yazıcıoğlu’nun ardından partinin başına geçen Destici’nin davasına da sahip çıkmadığı teyit edildi. İsteyen açık bakabilir neymiş bu Nizam-ı Alem davası diye.

Mustafa Destici yönetiminde bir oraya bir buraya savrulan ve BBP Kurucu Genel Başkanı şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisini terk eden BBP, yine tarihine ve ülküsüne ihanet denilebilecek bir karara imza attı. Her zaman milletinin ve devletinin yanında yer alan, milleti için zindanlarda işkence gören ancak buna rağmen devletine küsmeyen, mücadeleyi bırakmayan Yazıcıoğlu eğer şehit edilmeseydi bugün o hayır cephesindeki isimlerle bir arada isminin zikredilmesine razı olur muydu? Yazıcıoğlu, hayatının hiçbir döneminde vesayetçilerle, vesayet özentileriyle aynı cephede olmamıştı. Bugün sistem değişikliği için millete giden Cumhurbaşkanı’na ve Türk hükümetine içte ve dıştaki yer odakları ortak tavır alırken Yazıcıoğlu’nun partisi o yaşasaydı “evet” cephesinde yer alırdı. Yazıcıoğlu’nun şahadetinden sonra çok değişti Mustafa Destici yönetiminde BBP. BBP tabanı Muhsin Yazıcıoğlu’na ihanet etmeyecektir. Muhsin Yazıcıoğlu, yaşasaydı bugün hiç kuşkusuz “Evet” derdi. Ona inananlar da evet diyecektir. BBP’nin “Hayır” demesi ülkücülerin “Muhsin Reis”inin ruhunu incitir. Nokta.

---------------------------

Mütareke Meydanı Soylu’yu ağırlayacak


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cuma günü Bursa’da olacak.  Mudanya’da mitinge katılacak. Mudanya’da emniyet ve kaymakamlığı ziyaret edecek soylu, programında değişiklik olmazsa vatandaşlarla birlikte İpar Caddesi’nde yürüyecek. Mütareke Meydanı’nda mitingde Mudanya ve Bursalılara seslenecek olan Soylu, Cuma namazını Bursa’da kılacak.

-------------
En acı 8 Mart…
Türk Metan Sendikası’nın Dünya Kadınlar Günü etkinliği çerçevesinde Ankara’ya düzenlediği gezi faciayla bitti. İnegöl’de seyahat ettikleri otobüsün devrilmesi sonucu 7 kadın yaşamını yitirirken 30’u da yaralandı. Bursa’yı ve Türkiye’yi yasa boğan olay nedeniyle canlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar dileriz.

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

,,

 

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.