SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP bunun altından kalkamaz!

Yazının Giriş Tarihi: 27.10.2021 19:41
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.10.2021 19:41

Çok derin analizlere bilmem neye gerek yok.  ABD, Suriye’ye askeri malzeme ve asker yığıyor. Türkiye, Suriye’de gereken adımları atacağını açıklayarak, bölgeye müdahale edeceğini açıklamasının hemen ardından yığınak çalışmaları daha da arttırıldı. 


Türkiye Devleti’ni sadece terör örgütleri değil bildiğin ABD tehdit ediyor şu haliyle. Üstelik tek tehdit de o değil. Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör örgütlerinin Türkiye’deki siyasi temsilcisi HDP, sürekli kamuoyunu provake etmek için fırsat kolluyor. 


Türk devletinin güç birliği ve milli bir duruşla meydan okuması gerektiği bir dönemde ülkenin ikinci partisi izah edilemez bir şekilde Suriye’de sınırımızı koruyan askerlerimizin görev sürelerini uzatacak teskereye HDP’nin çağrısının ardından hayır oyu verdi. 


Milli Mücadele sürecinin ardından Atatürk’ün kurduğu parti CHP.  Ancak bugün Atatürk’ün kurduğu Türkiye’ye düşman olanlara dost olan bir CHP
Bugünkü CHP yönetimi seçmenine bile ihanet eden bir yapıda. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen, Misaki Milli’yi ağzından düşürmeyen Atatürkçülerin parti diye peşinden koştuğu Yeni CHP.


CHP’nin hayır oyu vermesinin devletin atacağı adım konusunda bir önemi yok ama psikolojik olarak düşmana cesaret, teröriste umut veren bir adım olması açısından korkutucu. Bugün terör destekçileri, FETÖ ve diğerleri CHP’nin bu tavrıyla umut tazeliyor. Buna CHP’yi alet edenlerden hesap sorulmak durumunda. 
İlk hesabı da Kemalistler, ulusalcılar sormalı. Milli bir konuda bile açıklanamayacak bir gaflet içine düşen CHP üst yönetiminin sorgulanması gerekmez mi? Sorgulaması gerekenlerde öncelikle Atatürk milliyetçiliği yapan CHP’liler olmalı. 


Tam da CHP’nin rayından iyice çıktığı bir dönemde ve ajansın sufleleri ile adeta akıl tutulması yaşadığı bir dönemde FETÖ’nün itleri de bundan cesaret almış olsalar gerek Türkiye’ye dönmekten bahsetmeye başladılar. 
FETÖ ve itlerinin Türkiye’ye dönme hayalleri için en güzel yanıtı MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Türkiye’ye döndüğü gün öldüğü gün olur” sözleriyle verdi geçen hafta. 


Ancak bir anda cesarete gelen bu katil it sürüsünün sözcülerinden biri olan Adem Yavuz Arslan, önce CIA’nın koruması altındaki Rıza Zarrab’ı gidip buluyor (ki ne kadar ilginç burnunun dibine kadar girebiliyor)ardından da Türkiye’ye döneceklerini falan zırvalıyor.


Türkiye’ye bıraktıkları kalıntıları gaybubet evlerinde fare gibi ne zaman devletin demir yumruğu başlarına inecek diye korku içinde saklanırken ve bır kısmı da kaçacak delik ararken Türkiye’ye dönmekten bahsediyor bu akıl. İçerdeki haşhaşileri motive etmek için. 


Ve ne yazık ki bu cesaretin bir kısmını CHP’yi işgal eden kirli zihniyetin bu adımlarından alıyorlar. CHP’nin asıl sahipleri bir an önce bu işe son vermek için harekete geçmeli. Aksi halde CHP ismi tarihe öyle bir geçecek ki bin yıl geçse temizlemek mümkün olmayacak. 


İsmet Paşa’nın yaptıklarını bu millet 80 yıldır unutmuyor. Bugünkülerin yaptığını bin yıl unutmaz. 


Not: Ha birde Bülent Arınç var tabi bu soysuzlara cesaret verecek sözler eden. Umarız Bülent Arınç’a da devlet anladığı dilden yanıtını verir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.