SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP nereye koşuyor?

Yazının Giriş Tarihi: 16.11.2020 22:29
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.11.2020 22:29

“Devlet katil değil seri katil” dedi mi dedi…
Ermeni Soykırımı yalanına paylaşım yapıp destek attı mı attı…
Atatürk’ün kurduğu partide il başkanlığı yapıp Atatürk kelimesini kullanmak istemediğini söyledi mi söyledi…
Bir diğeri şehitler ölmez vatan bölünmez kelimesinden tiksiniyorum dedi mi dedi. 
Ezanlar benim ülkemin üstünde ebedi inlemesin dedi mi dedi…
Kapıda oynayan çocukların üzerine kızgın yağ dökmek istediğini söyledi mi söyledi…
İbrahim Kaboğlu denen sat var olduğundan beri Türkiye’yi bölmeye yönelik saçma sapan anayasa teklifleri hazırlıyor mu hazırlıyor
Bir takım milletvekilleri PKK cenazelerine katılıyor mu katılıyor…
Bunlara ve daha nicelerine ses çıkarmayan Kemal Kılıçdaroğlu, bunları tasvip ediyor mu görünüyor ki ediyor. 
Şimdi CHP’de Atatürk’ün partisi diye mücadele veren insanlara yazık değil mi?
Gerçekten sol ideolojiye inanıp bu toprağın çocuğu olan ve CHP’de siyaset yapan, CHP’ye oy veren insanlara yazık değil mi?
Tüm bu kepazelikleri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı, temeli olmayan polemiklerle kapatmaya çalışıyorlar ancak ne yazık ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okunun bir tanesini bile özümseyemeyen bir zihniyet CHP’yi ahtapotun kolları gibi sarıyor.


Ne yazık ki şehitler ölmez vatan bölünmez diyenleri sahiplenen CHP yönetimi ve Kılıçdaroğlu, savcıyı alçakça katleden teröristlerin ölüm orucuna yatırılarak öldürülmesinin ardından terör örgütüne iki laf bile edemiyor. 
Gelinen noktada DHKP-C ve benzeri örgütlerin zihniyetinde küçük bir azınlığın hakim olduğu CHP, bir çoğu vatansever Atatürkçü geniş kitlelerden yüzde 20-25 oranında oy alıyor. 
Oy veren Atatürk’ü vatını müdafaa etsin diye veriyor, onlar ellerine aldıkları yetki ile Atatürk’e ve vatana saldıran, milletin değerlerini yok etmeye uğraşan vatan millet düşmanları ile kol kola geziyor. 
Hadsizce ve küstahça ulusalcıları, milliyetçi solcuları tasfiye ederken, her geçen gün daha da DHKP-C, TİKKO ve sol terör örgütlerinin ideolojisine yanaşıyorlar. 
Yazık ki, Atatürk’ün kurduğu parti diye nutuk atanlar Atatürk’ü bile CHP’den tasfiye ediyorlar. 


Bu çerçevede Muharrem İnce’nin kuracağı parti belki de solcular ve Atatürkçüler için bir çıkış imkanı sağlayabilir. 
CHP tüm değerlerini yitirmiş, bu topraklardan bu milletten bağlarını koparmış, tamamen kuruluş amaçlarını terk etmişken, Türk solu belki yeni yol bulur kendisine. 
Sol mahallede, durumdan büyük rahatsızlık duyan ancak ikinci bir adresleri olmadığı için hareket de edemeyen on binler yüzbinler bir ışık arıyor. 
O ışık Muharrem İnce’nin kuracağı partide bayraklaşırsa, CHP mevcut yönetiminin hayalini kurduğu ÖDP-Barış Partisi çizgisinde marjinal bir partiye dönüşür.
O zihniyetle bu kitleleri daha fazla taşıma şansları olmayacaktır. CHP seçmeni ve tabanı dolmuş taşma noktasına gelmiş durumda. Ocak ayından itibaren belki daha erken yapılacak hamlelerle Türk siyasetinde yine sıcak günler bekliyor Türkiye’yi…İP’te büyük panik!

MHP’yi ele geçiremeyen bir grupla CHP’de tutunamayan başka bir grubun kendilerine yer bulamayan eski siyasetçilerle birlikte kurduğu İP, kendisine siyaseten bir yer bulamadığı için savruluyor. 
Meydanlarda bozkurt işareti yapıyor, ardından FETÖ iktisatlısı bir kişiyi ta binlerce kilometre uşaktan nasıl buluyorlarsa bulup getirip kısa sürede partinin en üst noktalarına taşıyorlar. 
O tartışmalar devam ederken partinin iki kurucusundan biri olan Prof. Dr. Ümit Özdağ, İP’in HDP-CHP ve Saadet’le ortak bir Anayasa çalışması yaptığını duyurması ile ortalık toz duman oldu. İhanet anayasası diye nitelendirilen ve daha önce de zaman zaman Anayasa’ya yönelik görüşleri tepki çeken İbrahim Kaboğlu’nun başını çektiği çalışmayı İP, izah edemiyor. 


Yalanlamalarına rağmen Nuri Okutan ve kamil Erozan'ın toplantılara katıldığının ortaya çıkması İP’i iyice köşeye sıkıştırırken, toplantılardan kayıtlar ve kamera görüntülerinin de kısa bir süre sonra kamuoyuna yansıması bekleniyor. 
Ancak herhalde İP’te siyaset yapan ve kendisini milliyetçi olarak tanımlayan MHP’den gelenlerin içini bunlardan daha fazla acıtacak konu Ali Lapanta meselesi. 
Sonradan Alparslan Türkeş’le ters düşüp ayrılarak parti kurmasına rağmen hem milletin gönlünde hem Ülkücülerin gönlünde önemli bir yeri olan Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesiyle ilgili şüphelilerin başında gelen ve kamuoyunun asla ikna olmadığı dönemin Adana Jandarma Komutanı Ali Lapanta, İP’in kurucuları arasında. 
1980 öncesi Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış, darbeden sonra 7.5 yıl hücrede işkenceler yaşamış ve sonrasında beraat etmiş Muhsin Yazıcıoğlu ve yanındakilerin ölümüyle ilgili açılan soruşturmada eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta dâhil 4 kişi hakkında "ölüme sebebiyet" ten Savcılık suçlaması var.
Ne kadar ilginç değil mi?


Bunca tartışmalı adım ve isimle İP’in ateşi hızla yükseliyor. Belli ki İP’e umut bağlayanlar da ondan umudu kesti. Ve yakın bir gelecekte İP’in darmadağın olmasını görmemiz yakın ihtimal. 
Ülkücüler teker teker ikişer ikişer tasfiye olurken, palavra anketlerle İP’in ayakta durma imkanı da ihtimali de yok gibi duruyor. Ümit Özdağ ve İsmail Konçuk’tan sonra sıra kimde?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.