SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP yönetimi Atatürk’ü ağzına bile almamalı!

Yazının Giriş Tarihi: 26.10.2021 20:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.10.2021 20:31

Cumhuriyet Bayramı’na sadece birkaç gün kala Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık hakkını sürdürmek için meclisine getirdiği; ‘Yurtdışına asker gönderme teskeresine’ hayır oyu verdi. 


Teskere Suriye ve Irak’ta PKK-PYD terör devletini engellemek ve ulusal güvenliğimizi sağlamak için yaptığımız ve yapacağımız askeri operasyonlar için. Konu vatan savunması ama bir de PKK-PYD’nin korsan devlet kurma hayallerini yok etmek. Irak ve Suriye’den terör örgütünü kazıyıp atmak için aslında tezkere. 
CHP hayır diyor. Oysa bu arkadaşlarla oturun CHP Atatürk’ün partisi diye başlarlar söze. Dahası Atatürk, Hatay için hasta hasta postallarını giyip Adana’ya gittiği ve oradan Hatay için gereken yapılacak mesajını verdiği anlatırlar büyük bir heyecanla. 


Atatürkçü olsalardı zaten böylesi kritik bir noktada devletinin yanında olur, dışarıdaki ite köpeğe malzeme vermezlerdi. Bu selam öncelikle HDP’ye. Bu selam HDP’nin ipini tutanlara aslında. 


Bu selam Atatürk’ün kurucusu olduğu Türk devletine hayırlı rüya görmeyenleredir. Bu selam tam da Atatürk ve onun kurduğu devletin düşmanlarına aslında. 
Bu ülkede Atatürk’ü ağzına almayacak bir kesim varsa o da CHP’nin üst yönetim kademesidir. CHP’nin oy verenlerinin büyük bir kısmı Atatürkçü ya da Kemalistler. Ancak yönetimde söz hakkı olmayanlar da bu kesim zaten. Atatürkçüler ya da Kemalistler yönetimde söz sahibi olsaydı HDP’ye değil Türk Devletine verilirdi o selam.  


Biz içerde siyaseten birbirimizi yiyebiliriz ama bu milli bir konu ve devletimizin arkasındayız demekten CHP’yi alıkoyan nedir acaba? 


HDP ile olan ittifakın bozulmaması. Yani Erdoğan gitsin de gerekirse vatan düşsün.  CHP tabanının bir kez daha bu durumu değerlendirmelidir.  
Hem Atatürkçü olacaksın hem de vatan savunmasına karşı çıkacaksın. Böyle bir mantık olamaz. Hem Atatürkçü olacaksın hem de yanında nihayetinde ülkeni yok etmeye yönelik terör devleti kurulmasına göz yumacaksın. Hadi oradan ya!


Çok değil yarın ya da öbür gün bu CHP yönetimi utanmadan Anıtkabir’e gidecek. Atatürkçülük nutukları atacaklar. Birkaç tane kozmetikli söz söyleyecekler kitle hazır zaten inanacaklar. Yapma CHP’li kardeşim. 


Bu CHP senin bildiğin o Atatürk’ün kurduğu parti değil. O partiyi işgal etti bu yeni CHP zihniyeti. Kemalistleri ve Atatürkçüleri kovdular.


Atatürk bugün yaşasa Irak ve Suriye konusunda aynı şeyi yapardı. Postalları giyip sınıra inerdi bırakın TBMM’de hayır demeyi. 


CHP’yi gerçekten Atatürk çizgisinde görmek istiyorsa CHP tabanı, bu bozuk zihniyetten kurtulmak için mücadele etmeli. Cumhuriyet Bayramı kutlarken vatanı hedef alan tehlikeye karşı mensubu olduğu partinin devletinden yana saf tutmadığını iyi düşünmeli. Bu adıma en büyük tepkiyi CHP’li arkadaşlar vermeli. 


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.