SON DAKİKA
Hava Durumu

Esgin ve ulaşılabilir Bursa!

Yazının Giriş Tarihi: 07.03.2019 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.03.2019 21:30
Hiç şüphe yok ki bu dönemin Bursa açısından en çok çalışan vekilleri Mustafa Esgin ve Refik Özen. Her an onları bir yatırımı incelerken, gecenin bir vakti hastanelerde işleyişi incelerken ya da vatandaşla buluşurken görmek mümkün.Dün önemli bir haber vermek için düzenlenen basın toplantısına katıldı AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin. Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu’nun Balat’taki işyerindeki toplantının amacı Bursa-Gaziantep arasında 13 Martta başlayacak tarifeli uçak seferleriydi. Birçok hemşehri derneğinin başkanının yanı sıra TÜRSAB ikinci Başkanı Hasan Erdem’de katıldı toplantıya.

Mustafa Esgin’in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Heyecanla Bursa-Gaziantep arasında yapılacak seferlerin önemini anlattı. Bunun sadece ülkenin iki şehri arasında uçak seferlerinin başlaması anlamına gelmediğini, bir eşik aşıldığından bahsetti. İki kadim şehrin birbirine olan 13 saatlik mesafesinin 1 saate indiğini aktardı.

Üç yıldır, Trabzon, Erzurum, Muş, Diyarbakır ve Ankara olmak üzere 5 kente Bursa'dan direkt uçuşlar olduğunu hatırlattı Esgin ve bu uçuşlarda yüksek doluluk olması nedeniyle seferlerin sürdüğüne dikkati çekti.  Uçak seferleriyle birlikte iki kadim şehrin potansiyellerinin birleşeyeceğini ve bunun ülkeye güç katacağını vurguladı. Esgin, “2 ile 2 toplandığında 4 etmeyeceğini 5 edeceğini göreceğiz” dedi.

Gaziantep’te de bu seferlerin başlayacak olmasının büyük heyecan oluşturduğunu, Gaziantep milletvekillerinin de katkısıyla bu girişimin sonuç verdiğini anlatan Esgin, burada sağlanacak başarıyla Bursa’dan diğer illere sefer noktasının artacağını söyledi. İstanbul yeni havaalanı ve Sabiha Gökçen’in ardından Yenişehir Havaalanı’nın önemli bir alternatif olduğuna işaret eden Esgin, bu adımlarla birlikte Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent haline geldiğini aktardı.

Toplantıda Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu da konuştu. Onun heyecanı da konuşmasına yansıdı. Bursa ve Gaziantep’in çok önemli iki şehir olduğunu söyledi, kültürel olarak birbirlerine yakın şehirler olduğunu aktardı. Uçak seferleriyle birlikte daha da yakınlaşan iki şehrin, iki önemli kentin, iki kadim şehrin büyük bir güç oluşturacağını ifade etti. Hem Gazianteplileri Bursa’ya, hem Bursalıları Gaziantep’i görmeye davet etti.  Kendisi de Gaziantepli olan TÜRSAB ikinci Başkanı Hasan Erdem’de atılan adımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin şimdilik Bursa Gaziantep uçuşlarının Pazar, Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada 3 gün gerçekleştirileceğini açıkladı. Esgin, uçuşların, Yenişehir’den Gaziantep Havalimanı'na 15.40, Gaziantep Havalimanı'ndan Bursa Yenişehir Havalimanı'na 13.40’ta hareket edecek şekilde belirlendiğini de aktardı.

13 Martta başlayacak olan seferlerde ilk ay promosyon fiyatları uygulanacağını ve 69 liradan başlayan fiyatlarla biletlerin satışa sunulduğunun altını çizdi. Adana, Sivas, Ağrı gibi şehirlerin de bilet satışı açısından önemli potansiyel olduğunu, bu şehirlere uçuşlar içinde girişimlerinin süreceğini ifade etti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.