SON DAKİKA
Hava Durumu

EVET, yüzde 60.8

Yazının Giriş Tarihi: 14.04.2017 22:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.04.2017 22:10
Adil Gür’ün açıkladığı ankete göre referandumda “evet” oyları yüzde 60.8…  Gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerek Başbakan Binali Yıldırım, gerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve ekibi ve gerekse memleketi karış karış gezerek “anayasa değişikliğini” anlatan bakanlar, AK Parti,  MHP ve BBP teşkilatları üstlerine düşen görevi yaptı.  AK Parti’ye çağrıyı yapan ve iradesini koyan MHP Lideri Bahçeli, süreci oldukça iyi yönetti. Taslak hazırlandı TBMM’de de kabul edilerek milletin önüne getirildi. Bütün aşmazlarına rağmen Bahçeli, milletin iradesine milli iradeye güvenini bir kez daha ortaya koydu.

Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış törenleri televizyon programları ile yine önemli bir performans sergiledi. Başbakan Binali Yıldırım adeta adım atmadığı şehir kalmadı. Bakanlar öyle MHP Lideri Bahçeli düzenlenen mitinglerde ve televizyon programlarında yeni sistemi anlattı. Artık söz de karar da milletin.

Dönelim başa, Adil Gür dün son anket çalışmasını paylaştı. Buna göre Evet oyları yüzde 60,8 düzeyinde. Son bir haftada açıklanan anketler arasında Evet oyunun en yüksek olduğu anket Gür’ün açıkladığı. Üstelik birçok anket şirketi de bıçak sırtı gösterirken referandumu. Referandumun sonucu kadar anket şirketleri de önümüzdeki günlerin ana gündemi olacak muhtemelen. Ciddi bir risk aldı şirketler. Üstelik çok iddialı açıklamalar yapan, tahmini tutmazsa şirketi kapatacağını açıklayanlar bile var. Bakalım sonuca en yakın tahmini kim yapacak.

------------

 

Sözümüzü yerine getirelim!

Geçen hafta komisyon seçimlerinin olacağı Mudanya Belediye Meclisi’nin oturumu öncesi MHP Grubu’na yönelik bir tartışma yaşandı. MHP’nin Türkyılmaz’la birlikte hareket edeceği kamuoyunda çokça tartışıldı. Bu tartışmalar nedeniyle spekülasyon olmasın diye MHP Grubu toplantıya katılmadı. İkinci oturuma katılan MHP Grubu iddiaların aksine Türkyılmaz’nı faaliyet raporuna hayır oyu verdi. Yaşar Ardıç, Fatih Şenöz ve İsmail Hakkı Karaaslan dik duruş sergiledi ve Mudanya tarihinde ilk kez bir belediye başkanının faaliyet raporu reddedildi. Tabi bağımsız üyeler ve Ak Parti Grubu’nun da tam kadro red oyu vermesiyle. MHP, böylece tüm söylentileri ve tüm spekülasyonları ortadan kaldırmış oldu. MHP’li dostlarımız meclisin ardından yazılanlar nedeniyle sitem etmişti. Kendilerine meclisin ardından ortaya çıkan durumu da yazacağımıza söz vermiştik. Böylece sözümüzü tutmuş olduk. Mudanya için alınan kararlar hayırlı olsun.

-------------------------

 

Bu sigorta şirketleri ciddi bir ayarı istiyor

Hükümetin sigorta şirketlerinin zarar etmeleri nedeniyle yaptığı serzenişler üzerine iki yıl önce zorunlu trafik sigortası işlemleri için prim belirleme işini şirketlere bırakmıştı. Bir anda sigorta primleri 4’e 5’e katlandı. Dolayısıyla bu kez millet isyan etti. Sigorta şirketlerine hükümetin serzenişleri de kar etmeyince prim ücretlerine üst sınır geldi. Sigorta şirketleri bu kez daha önce yaptıkları taksitleri kaldırarak vatandaştan adeta intikam almaya kalktı. Bu kadar şımarıklığı, bu kadar arsızlığa ciddi tedbirler alınması şart oldu. Devlet zaman kaybetmeden millete kafa tutan bu şirketlere ayar vermeli. Devletin elindeki sigorta şirketleri piyasayı dengelemek için kullanılmalı. Ya da hükümet taksitlendirmeyi sağlayacak tedbirleri almalı. Serbest piyasa eyvallah. Ama serbest piyasa demek halkı soymak olmamalı. Halkı zora koşmakta. İnanıyoruz ki sorun bir an önce çözülür ve bu şirketlere bu ülkenin muz cumhuriyeti olmadığı sert bir şekilde gösterilir.

.....................

  

 

 

 

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.