SON DAKİKA
Hava Durumu

Eyyamı bırak Arif Tak!

Yazının Giriş Tarihi: 19.02.2021 19:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.02.2021 19:57

Zaman zaman bu köşede BESOB ve koltuktan başka hiçbir amacı hiçbir mücadelesi olmayan Arif Tak’la ilgili görüşlerimize yer veriyoruz. 
Aslında Arif Tak gerçeği kanunla düzenlenen tüm oda, dernek, birlik vs ne varsa hepsinde benzer sorunların bir özeti. 
Barolar için yeterli olmayan bir değişiklik yapıldı. Ancak geri kalan bölümde acil kanun değişiklikleri ile çözüm bekliyor sorunlar. Koltuğa oturan ölene kadar kalkmıyor arkadaş. 


Üstelik görevini yapmasını sağlayacak bir mekanizme olmadığı gibi oda, dernek, birlik vs gibi kanunla koruma altında olan kuruluşların tamamına yakını ya politize oluyor ya da protokol dışında bir iş görmüyor. 


Devlet kanun gücüyle oda. Birlik ve benzeri kuruluşlara üyelik zorunluluğu getiriyor. Üye olup aidat ödüyor o alanda faaliyet gösteren insanlar. O aidatlarla bu kuruluşların yönetimleri maaş alıyor harcama yapıyor, lüks araçlara biniyor. 
Ancak sıkıntılı bir durum ya da mücadele verilmesi gereken bir durum olunca beyler sırra kadem basıyor. 
Bir çok aynı durumda kuruluş var ancak Bursa’da en önemli kanayan yara BESOB
O koltuğu istesen de istemesen de bırakacaksın Arif Tak…


Aylardır kıyamet kopuyor, esnaf feryat ediyor ancak BESOB Başkanı iki defa görülüyor. Biri protokol ziyareti diğeri Gelecek Partisi’ne gitmiş Arif Tak. 
Esnafa gideceksin Arif Tak. 
Gelecek Partisi’ni ziyaretinde iki satırda açıklama yapmış Arif Tak. Yine eyyam yine etliye sütlüye dokunmadan. Açıklama yapmadan yaparmış gibi yaparak. 
Aman sağdan da soldan da kenardan da siyasiler ne der, iktidar ne der, muhalefet ne der denklemi içinde utanç verici bir lakırdı. 
Esnafın çok önemli sıkıntıları olduğunu bulurmuş ve pandemi sürecinde bu sıkıntıların katlandığı ifade etmiş. Sıkıntılar ne? Tek satır yok. 
Sektörlerin durumu ne yok? 
Hükümetin elbette bir takım çözüm önerileri sunduğunu ancak somut çözüm önerileri getirilmediğini ifade etmiş Arif Tak. 
Şu cümleden bir şey anlayan var mı Allah aşkına. 
Bu ülkede sıkıntısını dile getiriyor diye ne hükümet ne siyaset ne de başka bir kurum insanlara bir şey yapmaz Arif Tak…
Bu ülkede bir çok kesim isteklerini ihtiyaçlarını hükümete aktarıyor, kamuoyuyla paylaşıyor. Sen koltuk gitmesin diye sine sine yaşıyorsun. 
Sıkıntılar varmış ve katlanmış. Sıkıntıların ne olduğunu Arif Tak bilmiyor çünkü. Esnafla ilgilenmiyor. Protokol adamı. Protokol gelsin Arif Tak fotoğraf versin. Sonra esnafı cebinden alınan AUDİ’ye binsin, esnafın cebinden tatlı yaşamı devam etsin. 
Çık kamuoyunun karşısına maçan yiyorsa, ne sıkıntılar var anlat. Sana rağmen bu şehirde belediye başkanları, kamu kurumları, esnaf bir şeyler yapmaya çalışıyor. 


Senin yerinde koltuğun hakkını veren biri olsa esnafın sıkıntıları bunun onda biri olmazdı. 
87 bin esnafı temsil ediyormuş Arif Tak. 50 küsur yıldır. Kaç tanesi gördü acaba Arif Tak’ı.  
Bırak artık o koltuğu ve çek git Arif Tak… 
Arif beyin ayakkabısı hiç eskimez. Bilenler bilir 15 yıl aynı ayakkabıyı giyer. 
Oysa Arif Tak’ın ayda bir iki ayakkabı eskitmesi gerekir çünkü binlerce esnaf var bu şehirde. 
Ayakkabı eskitmeden böyle bir teşkilatın başkanlığı 50 yıl nasıl yapılır gerçekten çok garip. 
Tüm bunlara rağmen ne Arif Tak gider ne de benzerleri. Devletin zaman kaybetmeden bu diktatörlüğe ve saltanat yapısına son verecek bir düzenlemeyi getirmeli. 
 Milletin derdine derman olmayan bu odalar derman olma noktasına gelmeli. Yapamayan da o koltukta oturamamalı. Ölene kadar düzeni artık son bulmalı…


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.