SON DAKİKA
Hava Durumu

Faruk Bakan, keşke iki kelam da Bozbey'e etseydi

Yazının Giriş Tarihi: 14.03.2019 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.03.2019 21:30
Faruk Çelik… Hiç tartışmasız Bursa’yı sokak sokak bilen, Bursa’da ne olursa haberi olan bu şehrin siyasetinde çok önemli bir isim.  Yerel seçim sürecinde ismi çok tartışılan, hakkında onlarca söz söylenen bir isim. Siyasetin Bursa’nın hafızası olan bir isim.Dün Cumhur İttifakı AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı olan Oktay Yılmaz’ın projelerini tanıttığı toplantıya katılarak destek verdi. Burada bir de konuşma yaptı Faruk Çelik… Ciddi açıklamalar da yaptı ülke gündemi ve seçimler üzerine…

Ancak isterdik ki bu kentin dağını taşını, sokağını çöpünü, ağacını parkını bilen Faruk Çelik, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey için de iki kelam etsin. Nilüfer’de yapılanları, yolsuzlukları, rantı ve peşkeşleri bilen bir isim olarak Bozbey’in bu yaptıklarını özelesin. Bursa’da oluşturulmaya çalışılan algıyı o konuşmasıyla yerle yeksan etsin. Bozbey ve ekibinin Bursa’yı muhafazakâr seçmeni kandırmaya yönelik operasyonlarını deşifre etsin… Keşke yapsaydı…

Faruk Çelik Bursa için çok önemli, çok simge bir isim. Ağzından çıkan sözler kitleleri etkiliyor. Seçim sürecinde programlara katılarak Cumhur İttifakı adaylarına verdiği desteği, sözleriyle de konuşmalarıyla da desteklesin. Algı operasyonunu kendisine karşı yapanları da yerle yeksan etsin. İsterdik ki Faruk Çelik o etkin ve etkili konuşmalarıyla yine bayrağı en önde alıp yürüsün.

Eh vakit geçmiş değil. Faruk bakanın algıcılara söyleyeceği iki kelamı olduğunu tahmin ediyoruz. Bugün değilse yarın o sözleri duyacaklarını düşünüyoruz. Çelik’in bir kez daha bu kentin siyasetinde ne kadar etkili bir isim olduğunu göreceğimizi tahmin ediyoruz. Gözümüz de kulağımız da Faruk Çelik’te…

“NİLVAK’a cebinden ne bağış yaptın”

Hiç şüphesiz bu seçim döneminin en önemli tartışmalarından biri Bozbey ailesine ait Nilüfer Vakfı (NİLVAK). Yıllardır Nilüfer Belediyesi’nin vakfıymış gibi kamuoyunda algı oluşturulan vakfın aile vakfı olduğunu geçtiğimiz günlerde Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, katıldığı bir televizyon programında itiraf etmişti. Zaten vakfın yönetimi de tamamen Bozbey ailesinin bireylerinden oluşuyor.

Aylardır tartışılmasına rağmen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, NİLVAK’la ilgili açıklama yapmıyor iddiaları yanıtlamıyor. Nilüfer’de kreş, okul, bakım merkezi gibi ticari faaliyetleri sürdüren vakfın, Nilüfer Belediyesi ile sıkı ilişkileri zaman zaman kamuoyu gündemine geliyor. Vakfın tüm etkinlikleri Bozbey’in yönettiği Nilüfer Belediyesi resmi internet sitesinde yayımlanıyor.

AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Alinur Aktaş da dün Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz’ın proje tanıtım toplantısında NİLVAK’ı sordu.  Aktaş, NİLVAK’la ilgili Bozbey’in “Aile vakfımız” açıklamasına atıfta bulunarak o kritik çağrıyı yaptı, “Aile vakfıysa çıkıp açıklayacaksın cebinden kaç para bağış yaptığını”. Aktaş, Bozbey’e yüklenirken “HDP destekli CHP’li rakibim” diye bahsetti.  Aktaş zor sorularını şöyle sıraladı;  “HDP destekli CHP’li rakibim var. Nilüfer’de belediye başkanlığı yaptı. 30 yıl öncesi Nilüfer yoktu. 90’lı yıllarda bina yok. Sitelerle büyüdü. Altyapı komple Büyükşehir’e ait. Teoman Başkan, Erdem Saker, Hikmet Şahin ve Recep Başkan. Bizim de 16 aydır desteğimiz katkımız var. Görükle’de ana arterde asfalt yapıyoruz. Nilüfer Belediyesi’nin bozuk kamyonunu bıraktılar orada durdu. Bu ne ucuz siyasettir. Asfaltı döktüğü anlaşılsın diye. Özlüce’yi, batı kenti, Ertuğrul’u, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nı da yapan büyükşehir belediyesi. 10 tane proje söylesene bana. Anadolu Arastası muhabbeti 14 yıldır bitmedi. İnşaat devam ediyor. Ne zaman biteceği de meçhul. Camilerin kütüphaneye dönüştüğünü biliyorduk. Özel vakıf da çıktı. Aile vakfıysa çıkıp açıklayacaksın cebinden kaç para bağış yaptığını. O zaman aile vakfı olduğunu anlayacağız.”

Bakalım Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey, bu iddialara yanıt verecek mi yoksa NİLVAK başta olmak üzere bu konular gizemini korumayı sürdürecek mi?
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.