SON DAKİKA
Hava Durumu

FETÖ’cülerin ucuz kaos oyunları!

Yazının Giriş Tarihi: 01.09.2023 20:27
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.09.2023 20:27

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Mart ayında patlak veren usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları üzerine açılan soruşturmalar devam ediyor. Bu kapsamda onlarca kişi görevden uzaklaştırılırken, kurum içinde ciddi sıkıntılar da yaşanmaya devam ediyor.


İl Milli Eğitim Serkan Gür’ün görevden alınmasına yol açan çadır skandalının ardından inşaat işlerinde de ortaya çıkan usulsüzlüklerin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki sıkıntılı süreç devam ediyor. Bu süreçte iki müdür değiştiren Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, devam etmesi gereken işlerde de gecikmeler yaşanıyor. Gür’ün yerine atanan ve Hatay’da büyük afeti yaşadıktan sonra Bursa’ya gelen Seyit Ali Büyük, kendisini ateşin içinde buldu. Bir yandan soruşturmalar bir yandan depremin etkisi ve Bursa’daki karmaşa, direk olaylara müdahale etme ya da irade kullanma noktasında geri durmasına yol açtı. Onun yerine atanan Dr. Ahmet Alireisoğlu da aynı ateşin içinde buldu kendisini. Tabi sistemin yürümesi de gerekiyor ve Alireisoğlu normalleşme için gereken adımları atıyor.


Ancak inşaat bölümünde tam 21 kişi görevden alındı müdür yardımcısı dahil. Yerine atanan müdür yardımcısının başka bir soruşturması devam ediyor. İnşaat bölümü teknik eleman demek aynı zamanda. Teknik eleman eksiği ortaya çıkınca ki neredeyse kalmamış durumda gecikme de kaçınılmaz hale geliyor tabi. Bunlardan en önemlisi devam eden okul güçlendirme ve inşaat çalışmaları.


Bir yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından raporlanan okullarla ilgili güçlendirme süreçleri sürdürülmesi gerekirken diğer yandan yeni planlanan dersliklerin de inşaa edilmesi gerekiyor. Özellikle güçlendirme gerekçesiyle öğrencileri başka okullara nakledilen okullardaki durum oldukça acil ve önemli. Süreç uzadıkça öğrencilerin kendi okulları dışındaki eğitimleri de sıkıntılı bir süreçten geçiyor açıkçası.


İşte tam bu noktada terör örgütü FETÖ’nün kalıntısı, ihanet şebekeleri devreye girerek bu durumu kaosa çevirmek için fısıltı gazetesini devreye alıyor.  Hedef belli velileri tedirgin ederek algı oluşturmak. Bursa'da da Kahramanmaraş depreminin ardından 12 okul için tahliye kararı alınmıştı. Hedefteki okul terör örgütünden alınarak milletin evlatlarının hizmetine sunulan Beşevler’deki 15 Temmuz İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler ve alınan karot testlerinin ardından güçlendirme yapılması kararı verilen okullar arasında yer aldı.


Geçen yıl okulun öğrencileri yapılan planlama ile çevredeki okullara gönderildi. Eğitim yılının başlamasına kısa süre kalan bir süre daha bu öğrencilerin yeni okullarına gideceğinin ortaya çıkması üzerine veliler arasında FETÖ’nün okulları boşalttırdığı yönünde dedikodular yayılmaya başlandı.Terör örgütünün yöntemlerinden biri olan sosyal medya da bu anlamda kullanıldı.


Oysa işin aslı bambaşkaydı.

Okuldaki tüm işlemler tamamlanmak üzere. Birkaç gün içinde doğrudan temin sınırlarında olan okulun güçlendirme çalışmasına start verilecek. En geç 1.5-2 ay içerisinde öğrenciler okullarına geri dönecek. Bu süreçte okuldan servisle öğrencilerin diğer okullara taşınması ise çok mümkün görünmüyor. 2 bine yakın öğrencinin onlarca minübüsle taşınması pratikte çok da mümkün görünmüyor. Öğrencilerin çevre okullara gönderilmiş olması da çok da buna ihtiyaç olmadığı yönünde de bir görüş hakim.  


FETÖ fitnecilerinin bir başka algı oprasyonu ise önceki adı Rafet Karaman olan Üçevler bölgesindeki Şehitler Ortaokulu üzerinden başlatılmak istenen fitne. Velilere okulun eski sahibinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki davayı kazandığı ve okulu geri alacağı yalanı yayılıyor.


Bunların hepsi FETÖ’nün şakirtlerinin yalan ve algı operasyonları dışında bir şey değil. O okullar devlet okulu olarak yoluna devam edecek. Diğerleri de öyle. Bu topraklarda FETÖ’nün teröristleri ve şakirtleri asla bir daha millete zulm edemeyecek, bu ülkenin insanlarını hakkını hukununu yok edemeyecek.


FETÖ’nün millet düşmanı alçaklarının algı operasyonları da kendilerini motive etmek için uydurdukları yalanlar da mumlarını yatsıya kadar ancak yanacak. Velilerde bu söylentileri yayanlara yüz vermeyip devletin dediğine inanmaları en doğrusu olur. İçiniz rahat olsun. FETÖ ve onun haşhaşilerinin aklını bu devlet ve bu millet almaya devam edecek ve yok olacaklar. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.