SON DAKİKA
Hava Durumu

Genel başkanla görüşmek darbe girişimiymiş iyi mi (!)

Yazının Giriş Tarihi: 26.02.2021 20:42
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.02.2021 20:42

CHP Osmangazi’de Aralık ayında patlak veren taciz skandalıyla ilgili tartışmalar devam ederken, olayın sorumlularını adeta korumaya alan İsmet Karaca, vaziyeti ortaya çıkaranlarla ilgili sürek avını sürdürüyor.


Türkiye gündemine bir kez daha gelen CHP Osmangazi’deki taciz skandalı noktasında 3 aydır gereğini yapmayan CHP’nin Bursa İl Başkanı İsmet Karaca’nın tüm çabalarına rağmen konu gündemden düşmüyor. Ve düşeceğe de benzemiyor. 


Sabah Gazetesi, Bursa CHP’deki taciz skandalıyla ilgili geçen hafta benim gündeme getirdiğim tacizi deşifre eden delegenin partiden atılmasıyla ilgili konuyu kapağına taşıdı. 


Pes dedirten Pişkinlik” başlığıyla yayımlanan haberde, eşinin CHP Osmangazi’de görevinden ayrılmak zorunda kalan İlçe Başkanı Mete Akyolcular’la yasak aşk yaşadığını sosyal medya hesabından yayımlayan Zafer Güler’in partiden ihraç edildiğine yer verildi. 


Öyle görülüyor ki CHP Bursa’da taciz skandalıyla ilgili sular durulmayacak. İsmet Karaca ne kadar üstünü kapatmaya, gündemi değiştirmeye çaba gösterse de konu gündemdeki yerini koruyacak.


Gündemi değiştirmek için büyük çaba harcayan ve her gün başka açıklama yapan Karaca, Bursa’yı bitirdi eylemlerine Kütahya’yı ekledi
Kütahya’nın Simav İlçesi Örencik Köyü halkının 92 hektarlık alanda altın-gümüş madenciliği faaliyetini yürüten ve Eğrigöz Dağı bölgesinde faaliyet alanını genişletmek isteyen şirkete karşı sürdürdükleri eyleme Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile birlikte katılan Karaca, 3 aydır taciz skandalı ile ilgili soruşturmanın sonucunun ne olduğunu ise açıklayabilmiş değil. 


Dün yapılan paylaşımla Nurhayat Altaca Kayışoğlu’da uzun süre sonra ortaya çıktı. Kayışoğlu taciz skandalının patlamasının ardından derin bir sessizliğe bürünmüş, iki kadınla ilgili taciz iddialarına sessiz kalmıştı. 


Oysa kadınlara yönelik taciz ve şiddet eylemlerinin baş eylemcisi olan Kayışoğlu, iş kendi partisinde ve birlikte hareket ettiği İsmet Karaca’yı sarsınca sessizliği tercih etti. 


Pek tabii ki CHP’liler bunu bir kenara not etti. Parti üyesi biri yaşı küçük olmak üzere iki kadına yapılan bu muameleyle ilgili sessizlik gerçekten utanç verici.
Oysa bunun hesabını sormak en önce CHP Bursa milletvekili iki kadına Lale Karabıyık ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun göreviyken…


Diyeceğim CHP’de mahalle yanıyor, yangın büyüyor ama yangına müdahale etmesi gerekenler, sırtlarını yangına dönerek, yok sayarak söneceğini düşünüyor. 
İsmet Karaca, bu rezilliğe bir son vermek varken ve gereken neyse onu yapmak varken, bunu yapmıyor. 


Bu durumdan rahatsız olan ve Bursa’daki eksikleri ve yanlışları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na taşıyan ilçe başkanlarını görevden almak için mücadele veriyor. 


Tacizi yapanların değil de bunu sızdıranın peşine düşen Karaca’nın hedefindeki isimlerin başında Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, yer alıyordu ve Ankara’ya giden başkanlar arasındaydı kendisi. Karaca, taciz mesajlarının sızdırılmasıyla ilgili Yeşiltaş’ı hedef alıyor parti içinde. Yine Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tandoğan Kuru, Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil, Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse ile İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun Bursa’daki bu kepazeliğe karşı bir duruş sergileyerek Ankara’ya genel başkanla görüşmeye gidiyor. Hemen yafta geliyor Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın ve Orhan Sarıbal’a yakın ilçe başkanları darbe girişiminde bulundu. 


Şaka değil bunlar gerçek!
İsmet Karaca bunu kamuoyuna darbe girişimi olarak lanse ediyor iyi mi? Ne zamandan beri ilçe başkanlarının genel başkanla görüşmesi darbe girişimi olarak değerlendiriliyor bu memlekette? Demokrasi anlayışınızı sevsinler sizin. 


Burada en doğru adım İsmet Karaca’nın CHP’nin ali menfaatlerini korumak için istifa etmesi. Eder mi? Etmeyecektir ama mevcut durumunun sürdürülebilir olmadığını yakın bir gelecekte kendisi de görür…


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.