SON DAKİKA
Hava Durumu

Halk bizden memnun değil!

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2021 20:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2021 20:30

Geçen haftanın en flaş haberiydi hiç şüphesiz. KİOS TV’ye konuşan Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk’ün sözleri oldukça sarsıcı ve şaşırtıcıydı. 


Öncelikle pek görmediğimiz bir tarz ve tavırdı


Zeytin TV’nin sosyal medya hesabında haberi görünce ilk önce bir şaşkınlık geçirdik. Gemlik Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Zeynep Hanım, halkın kendilerinden memnun olmadığını söylüyor.


Yürekli bir çıkış diyeceğim ama niyeyse işin içinde iş var gibi geliyor. Bu tamamen bir tahmin tabi. Elimizde Zeynep hanımla yapılan bir mülakat var ve bu gerçekten oldukça ilginç. 


Zeytin TV’nin haberine göre KİOS TV ekranlarında yayımlanan Serkan Kaynar’la karşı karşıya programının konuğu olan Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Gemlik Belediyesi adına çok çarpıcı bir öz eleştiride bulundu.


Halk belediyeden genel olarak memnun mu sorusuna yanıt veren CHP’li Başkan Yardımcısı Serintürk, “Ben mutlu görmüyorum” ifadelerini kullandı. 
CHP’li başkan yardımcısı Gemlik halkının belediyeden memnun olmadığını belirterek devam ediyor, “Acaba biz yaptığımız çalışmalarımızı lanse edemiyor muyuz yoksa pandemi süreciyle beraber bir rehavet mi çöktü herkesin üzerine. Bizim 62 adet projemiz vardı. Gemlik’te olması gerekiyor dediğimiz belediyemiz eliyle yapılması mümkün olan bu projelerin çok büyük kısmını tamamladık ama buna rağmen büyük bir memnuniyet olmadığını hissediyorum. Ben böyle görüyorum” ifadelerini kullandı. 


Oldukça yürekli bir çıkış ve oldukça düşündürücü bir durum. Öyle ya Zeynep hanım siyaseten Uğur Sertaslan ve CHP’yi zorda bırakacak bir açıklama yapıyor. 
Oysa ki kendisi makamında rehin alındığında Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan canını ortaya koyarak odaya girmiş ve kendisini kurtarmıştı. 
Ya da olayın PR’ı böyle yapılmıştı. Şimdi Zeynep hanım neden böyle bir konuşma yaptı. Gerçekten halkın duyduğu memnuniyetsizlik kendisini üzmüş ve samimi bir itirafta mı bulunmuştu yoksa hem başkana hem partiye mesaj mı veriyordu? 


Haber oldukça ses getirmiş olacak ki, sosyal medyada yayımlanan haberin altında Zeynep hanım, bir dönüş yaptı ve “Ne kolay şey iki kelime eksiltip çarptırılmış haber(!) yapmak.. sonra neden engelliyorsun diye soruyorlar” ifadelerini kullandı. 


İşte tam da bu yerde aklımıza gelen o kuşku tekrar ediyor. 
Madem söylemediniz kayıtları vardır çıkar kamuoyunun önüne bu kayıtları dinletirsiniz ve haberin yalan olduğunu ispat edersiniz. Sadece mesajla yetiniyor Zeynep Hanım. 


En kolayına kaçıyor yalan diyor doğru olmadığını iddia ediyor haberin ama çok da öyle alınmış bir hali yok. Yarım ağız bir yalanlama anlayacağınız. 
Haberi paylaşan Zeytin TV, bu yorumun hemen altına meydan okuyor iyi mi? 


Zeynep Akış Serintürk Başkanım eksiltme yok ne konuştuysanız tamamını haberde yazdık. Buyurun kayıtlar mevcut duruyor paylaşın görelim.
Doğal olan Zeynep hanımın bu kayıtları paylaşması öyle değil mi? Paylaşmıyor. 


Mesaj mı gönderiyor acaba diye bir kez daha düşünmeden edemiyoruz!


Sonuç olarak bu tartışmaların içinde Gemlik’te vatandaşın belediyeden memnun olmadığını da görüyoruz. Özellikle temizlik noktasında oldukça sıkıntı yaşanıyor duyumlarımıza göre. Her ne kadar diğer CHP’li belediyeler gibi CHP’li Gemlik Belediyesi de işi algı operasyonları ile götürmeye çalışsa da orada daha kemikleşmiş bir yapı olmadığı için yaşananlar zaman zaman dışarıya taşıyor. Böylece gerçekleri de insanlar görebiliyor.


Şimdi bakalım Gemlik Belediyesi hem başkan yardımcısı Zeynep hanımı hem de halkı memnun edebilecek adımları atabilecek mi? Belki Zeynep hanıma teşekkür edebilirler ama eğer bu çıkış bir mesajsa o iş de zor görünüyor. 


Malum Gemlik’te son seçimi CHP kazandı. Uğur Sertaslan Belediye Başkanı oldu. Dolayısıyla kadrolar da genel olarak CHP’li isimlerden oluştu. 
İlk kez seçilen hiçbir belediye başkanına olmadığı gibi ilk yılında Uğur Sertaslan’ı da dikkatle takip etti. Dahası oldukça iyi sinyaller verdi. Bunu da zaman zaman hem haberlerimize hem de köşe yazılarımıza aldık. 


Gemlik Belediyesi kamuoyu gündemine ilk olarak Başkan Yardımcısı Zeynep Serintürk’ün belediyedeki makamında rehin alınmasıyla yer aldı. Mesele bir iki gün tartışıldı ama çok da netleşmedi. 


Geçen yılın son bölümünde ise Belediye Başkanı Uğur Sertaslan’ın intihar girişiminde bulunduğu iddiası kamuoyu gündeminde bomba gibi patladı. 


Gerek parti gerekse belediye yönetimi toparlayayım derken iyice eline yüzüne bulaştırdı işi. Mantar zehirlenmesi, alkol vs derken en son ortaya bir belge koyamayınca Sertaslan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde isteyen istediğine inansın diyerek topu taca attı. Akışına bıraktı olayları. 
Tam o konu kapanacaktı ki bu kez kısıt günü hangi aklın ikmali ile yapıldıysa CHP’li gençler yasağa rağmen tekne turuna çıkarıldı. Üstelik kaymakamlığa yanlış bilgi verilerek. 


Bunlar kamuoyuna yansıyanlardan, yansımayanlar da var mutlaka. Ve anlaşılıyor ki Gemlik’te işler iyi gitmiyor. 
Demem o ki Gemlik’te yine bir şeyler oluyor ve yakında hepimiz bunun nedenini öğreniriz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.