SON DAKİKA
Hava Durumu

Havaalanı ve Fidansoy üzerine…

Yazının Giriş Tarihi: 23.03.2017 00:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.03.2017 00:07
Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, önceki gün bir grup gazeteci arkadaşımızla birlikte Yunuseli iniş şeridinden tarifesiz olarak Haliç’e tanıtım uçuşu yaptı. Dün uçuşla ilgili arkadaşlarımızın yazılarını okuduk.

Seferlerde doluluk oranının yüzde 50 civarında olduğunu Fidansoy ve bununda olumsuz haberlerden kaynaklandığını ifade etmiş.

Öncelikle Bursa’ya yapılan, Bursa’ya değer katan her adım bizi gururlandırır ve sevindirir. BUDO örneğin çok yerinde güzel bir yatırım. Daha iyi olabilir mi? olur. İnşallah zamanla.

Gelelim tekrar Yunuseli iniş şeridine. Bakın havaalanı demiyorum çünkü ulusal ve uluslararası standartlara gore gerekli altyapısı oluşmadan alalecele hizmete açılan Yunuseli iniş şeridi resmiyette kontrollü ya da kontrolsüz havalanı değil iniş kalkış yapılabilen bir iniş şeridi.

Yine gazeteci dostlarımızın yazılarından anlıyoruz ki Fidansoy, en azından kontrolsüz havaalanı izni alabilmek için altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Bu iyi bir gelişme ve doğru bir adım. Umuyoruz ki kısa bir sure içinde bu eksiklikler giderilerek en azından kontrolsüz havaalanı izni alınır. Böylece Burulaş, kanunu arkadan dolanarak Bursa’ya yakışmayan bir şekilde seferlerini sürdürmek zorunda kalmaz.

Bursa’da kimsenin havaalanına itirazı olmaz olamaz. Bursa için yapılan her hizmete de hepimiz teşekkür ederiz. Ancak Bursa kimsenin hurdalarının çöplüğü de olmamalı. Bursa’nın kaynakları batmış firmaları kurtarmak için kullanılmamalı. Dün de bugünde söylediğimiz ve arkasında durduğumuz kural bu.

Bursa’ya hizmet ediyorsanız en iyisini yapmakla mükellefsiniz. Bursalı her şeyin en iyisine layıktır. Maden vatandaş ödüyor bedelini en iyisi hangisiyse ona binecek, en iyi şart neyse onu kullanacak.

Yunuseli iniş şeridini bir an once şartlara uygun hale getirerek havaalanına dönüşmesi en büyük isteğimiz.

Havaalanının Bursa’ya maksimum seviyede hizmet vermesi de arzumuz. Burada eğitimlerin yapılması, farklı aktivitelerin yapılmasıyla Bursa gerçekten önemli bir değere sahip olur.

 

-----------------------

 

 

 

Mudanya Stadyumu Büyükşehir’eGençlik ve Spor Genel müdürlüğü tarafından daha once 10 yıllığına Mudanya Belediyesi’ne tahsis edilen Mudanya Stadyumu, belediyenin yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sürenin dolmasına kısa bir zaman kala protocol iptal edilerek geri alınmıştı. Stadyum geri alındıktan sonra Mudanya Gençlik ve Spor Hizmetleari İlçe Müdürlüğü’nün kontrolüne geçti.

Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine yapılan görüşmelerin ardından Mudanya Stadyumu 1 yıllığına Büyükşehir belediyesi’ne tahsis edildi. Ahcak bu tahsis her yıl yenilenecek. Büyükşehir Belediyesi’nin oldukça kötü durumda olan stadyumu onarımdan geçirerek, standartlara uygun hale getirmesi hedefleniyor.  6 kulübün faaliyet gösterdiği Mudanya’da Burgaz stadıyla birlikte kullanılabilen iki sahadan biri olan Mudanya Stadyumu, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Mudanyaspor tarafından kullanılıyor.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.