SON DAKİKA
Hava Durumu

Hayri Başgan’a soruşturma şoku!

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2020 19:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2020 19:54

CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’na yaptığı usulsüz ödemeler nedeniyle başı ağrımaya devam ediyor.

CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yasak olmasına rağmen CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’na milletvekili seçildikten sonra avukatlık ücreti ödemesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermişti.  

Müfettişler Kayışoğlu’nun 2015’te milletvekilliğinin kesinleşmesinin ardından yasak olmasına rağmen Mudanya Belediyesi tarafından avukatlık hak ediş olarak 47 adet ödeme yapıldığını tespit etmişti. Bakanlık Türkyılmaz ve Mali İşler Müdürü Kazım Onaş görevini kötüye kullanmaktan yargılanması için harekete geçmişti.  İşte bu doya kapsamında pazartesi günü Mudanya Belediyesi’ne 2 Mülkiye Başmüfettişi gelerek çalışmaya başladı. Müfettişlerin Nurhayat Altaca Kayışoğlu’ya yapılan ödemelerin yanı sıra bir restorana yapılan ödemeleri de mercek altına aldığı söyleniyor.

Müfettişlerin Mudanya’ya gelmesi bir ileri aşamaya geçildiğinin de bir göstergesi. Bu arada dün şok bir haber daha duyuldu Mudanya’da. İmar Müdürü Mehmet Evcimen istifa etti.

İddiaya göre CHP’li Türkyılmaz, Evcimen’e istifa et ya da görevden alacağım sözleri ile istifaya zorladığı öne sürülüyor.  Mudanya Belediyesi’ndeki başka bir kritik adım ise kısa bir süre önce Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görevden alınmasından hemen önce bu belediyeye Mudanya Belediyesi Mali İşlerden sorumlu personelini görevlendirmesi.

İddiaya göre Yalova Belediyesi bunu talep etti. Ancak operasyon yapılan Yalova Belediyesi’nin onca CHP Belediyesi varken Mudanya’dan bu talepte bulunması oldukça ilginç. Avukat Deniz Baykal’ın Yalova Belediyesi’ne danışmanlık yapıyor olması göz önünde bulundurulduğunda bu talebi Nilüfer Belediyesi’ne iletmesi daha mantıklı gibi duruyor.  Acaba Tirilye’den gelen bu personel yine örtülü sürgün olarak mı görevlendirdi.

Önümüzdeki günler ilginç gelişmelere gebe…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.