SON DAKİKA
Hava Durumu

Hayri başgan rol kapma derdinde!

Yazının Giriş Tarihi: 26.12.2019 20:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.12.2019 20:23

Sağ olsun Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kendi işi hariç her işin içine girer. Mudanya Belediyesi’nin yapması gereken işlerin hiçbiriyle ilgilenmez. Onun derdi belediye yönetmek değil o kopup da gelemediği 1970’li yılların solak siyasetidir. 

Belediye başkanlığında ikinci döneminde olmasına rağmen kendisini belediye başkanından çok o dönemin banka soyguncusu sahte kahramanlarına benzetmeye, komünist anarşist gibi davranmaya çalışıyor.

Yaklaşık 6 yıldır Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz. 9 aydır da Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik Belediye Başkanı. 

Sertaslan bu kısa sürede toplumun her kesimine kendisini sevdirmeyi başardı. Bunun nedeni millete dokunan hizmetlere yoğunlaşması. Kuru solculuk yapmak yerine hizmet etmeyi tercih etmesi. Herkesle uyumlu çalışması ve sonuç alması. 

İşte o Sertaslan bir süredir Gemlik Körfezi’ne zarar vereceğini ifade ettiği Kimya Fabrikası’nın soğutma tesisi için mücadele veriyor. Doğru argümanlarla doğru adımlarla yürüdüğü için kamuoyunda da destek buluyor. İşte bu rüzgârı gören Hayri Başgan, fırsattan istifade sadece Gemlik Körfezi’ni değil Marmara Denizi ve İstanbul’u kurtarmaya vermiş kendini. Eeee Hayri Başgan’ı da daha aşağısı kurtarmaz zaten.

Tabi solak tayfada bir de Ekrem İmamoğlu rüzgarı var. Hayri Başgan onunda popülaritesini arkasına alıp yelkenleri dolduracak. 

Hayri Başgan dün bir açıklama yayımlamış adeta manifesto. Düne kadar varlığından bile haberinin olup olmadığı belli olmayan kimya fabrikasının kuracağı tesis için neler söylüyor bakın;

“Gemlik Körfezi’ne kurulacak bu tesis Marmara Denizi’ndeki canlı çeşitliliğinde geri dönülemez şekilde azalmalara sebep olabilir. Tarih, doğa, kültür hepimizin. Marmara’yı, geleceğimizi hep birlikte mücadele ederek korumalıyız”  

Kimyasal madde üretiminde kapasite artışı ile formik asit, sodyum hidrosülfit, sodyum sülfit, sodyum metabisülfit, sodyum sülfat, sülfürik asit üretimi için denizden su alma, derin deniz deşarjı planlandığını ifade eden Hayri Başgan, konunun uzmanlarıyla yaptıkları görüşmelerde ÇED raporunda pek çok eksik bulunduğunu, kimyasalların Gemlik Körfezi’ndeki ekolojik etkilerinin değerlendirilmediğini söylemiş. 

Aynı Hayri Başgan, yaz boyunca sık sık gündeme getirilmesine rağmen Arnavutköy balıkçı barınağının orada denize akan kanalizasyonu bir türlü çözemedi iyi mi?  

Ve sonunda dayanamıyor tabi Hayri Başgan hemen bir eylem planı çiziyor. Kıyı belediyelerini göreve davet ediyor. Başgan’a göre durum o kadar vahim ki Trakya karasında bile dönüşü imkansız zararlar oluşturacak. 

Hayri Başgan’ın bir sonraki açıklamasının Kanalİstanbul olmasını bekliyoruz. Hatta eline bir Atatürk posteri alıp Kanalında İstanbul bölgesinde ses getiren bir eylemle dünya kamuoyunun dikkatini bile çekebilir. Ya da en iyisi İstanbul Boğazı’nda denize barış çizip rekorlar kitabına girsin. 

Neyse Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın Gemlik için gönülden verdiği çabaları alkışlıyoruz. Kavga etmeden gönül alarak ve hizmet ederek geliştirdiği belediyeciliği de dikkatle izliyor ve devam etmesini diliyoruz. Gemlik Körfezi ile ilgili kaygılarına da canı gönülden katılıyoruz. İyi bir örnek olarak bir kenara not ediyoruz. Tebrikler Uğur başkan…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.