SON DAKİKA
Hava Durumu

Hilal haça üstün gelecek !!!

Yazının Giriş Tarihi: 12.01.2019 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.01.2019 21:30
Önceki gece okudum ilk kez. Sevgili kardeşim Avukat Esad Söğütlü’nün sosyal medya hesabından. Allah’ım bu ne güzel bir duadır. Bu ne güzel sözlerdir. O kadar güzel bir metin ki olabildiğince fazla okunsa ne güzel olur. O halde bu Pazar yazısı da bu güzel metne kalsın…Kardeşim Esad Söğütlü’ye teşekkür ederek;

Bayrağında hilal olan tüm devletler bir gün gelip birleşecekler; o güne and olsun ki dünyada tekrar İslam ve hoşgörü hüküm sürecek! Hilal haça üstün gelecek !!!

Yarabbi!

İşittik ve itaat ettik, Allah muhakkak işinde galiptir.

Görünen ne olursa olsun, kim yenerse yensin-kim yenilirse yenilsin, galip olan hâkim olan yapan ve yaptıran sensin.

Yarab!

Sen ki Muhammed Mustafa'ya (a.s.m) dahi yenilgi sınavını yaşatansın.

Sen zulmetmezsin Yarabbi!

Yarabbi!

İnandık ve tasdik ettik, zulmeden biziz Yarabbi!

Senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik, biz bize zulmettiğimiz için düşman da şimdi bize zulmediyor, bütün zalimlerden ve senden sana sığındık.

Yarabbi!

Bizler gafil olduk, günahkâr olduk, mahkûm olduk, mağlup olduk...

Kur'an ve sünnetin hikmetleriyle uyanmadık, sen bizleri düşmanın saldırılarıyla uyandırdın, şimdi de lütfet Yarabbi!

Bize bu saldırıları def edecek güç ve enerji ver, bilinçli sabır ve sebat ihsan eyle!

Yarabbi!

Bizi; bize barış dini İslâm'ı getiren kutlu peygamberin hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı zaman, titizlikle sadık kaldığı vuruşma hukuk ve ahlâkından ayırma Yarabbi!...

Çifte su verilmiş çelik gibi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli anayasa referandumuna gidilirken Cumhur ittifakı için çifte su ifadesini kullanmıştı. İşte yerel seçimler öncesi Bursa’da adayların belli olmasının ardından MHP’ye Yenişehir bırakıldı. Fitneye bir saniye bile fırsat vermeyen MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, her satırı ders niteliğinde bir açıklama yaptı. İttifakın ne kadar derin bir oluşum olduğu o satırlarda yer aldı. AK Parti-MHP ittifakının bir aldım verdim, sana üç bana 1 pazarlığı ittifakı olmadığını bir kez daha gözler önüne seren İşte o açıklama:  “Bilindiği üzere ülkemizde 31 Mart 2019 tarihinde mahalli idareler seçimleri gerçekleştirilecektir. İdrak edeceğimiz bu seçim, liderimiz sayın Devlet BAHÇELİ beyin de ısrarla ve önemle vurguladığı gibi devletimiz ve yüce Türk Milleti’nin geleceği açısından oldukça büyük bir öneme haizdir. Bu çerçevede Milliyetçi Hareket Partisi olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile yapılan ittifak görüşmelerinin Bursa ile ilgili kısmı bugün itibariyle sonuçlanmıştır. Gelinen noktada Milliyetçi Hareket Partisi olarak Yenişehir ilçemizde belediye başkan adayımız ile seçimlere girme kararı alınmıştır. İnanıyoruz ki burçlarında üç hilalli sancağımızın dalgalanacağı Yenişehir Belediyesi, Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyecilik anlayışının en güzel örneği olacaktır. Milliyetçi Hareket partisi Bursa teşkilatları olarak Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda cumhur ittifakının başarısı için kararlılıkla mücadele edeceğimizi ve bütün ilçe teşkilatlarımız ile birlikte tam bir uyum içerisinde çalışacağımızı ilan ediyoruz. Bursa’mızda cumhur ittifakı adaylarının 17 ilçe ve büyükşehir yarışında başarılı bir netice elde edeceğine inancımız tamdır. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.”
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.