SON DAKİKA
Hava Durumu

Hukuki olabilir ama asla vicdani değil!

Yazının Giriş Tarihi: 09.01.2023 21:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.01.2023 21:09

O dönem adı cemaat olan terör örgütü FETÖ’ye Bursa’yı peşkeş çektiğini cümle alem biliyordu. Köy hizmetleri arazisinin FETÖ’ye verilerek üniversite kurulması için adeta kendini paralamıştı. Özgen Keskin’le birlikte arazinin cemaate geçmesi için yaptıklarını kamuda ve siyasette birçok şahit var.


 Yine devletin yani milletin olan binaların FETÖ’ye verilmesi için devletin verdiği yetkiyi kullandığını en azından il genel meclisi üyeleri biliyor. İşadamlarına çökülürken de hep ayın isimlerin çevresinde gelişiyordu olaylar. 


Cümle alem FETÖ’nün Bursa imamı olan kaçak terörist Cansun Sarıyıldız’ın emrinde Bursa’yı haraç mezat terör örgütüne geçirme gayretine şahitti. 
Bursa için millet için bir tek adımına şahitlik etmedik ama, FETÖ’cülerin önünü açılışına, milletin ve işadamlarının mallarına çöküş için verdiği mücadeleyi hepimiz gördük yaşadık. Bir gün devletin valilisi olmadı, olamadı. 


Görevden alındıktan sonra geldi peşkeş çektiği üniversitenin mütevelli heyetine girdi. Utanmadı Bursa’dan Bursalıdan. 3 ömre yetecek itibarı bulmuşken, hak ettiği gibi itibarsızca, rezilce ve bir ihanet şebekesinin üyesi olarak tarihe geçti. Kuru ekmek yiyip milletine ömrünü adayan yiğitler de var bunlar gibi milletin kaynakları ile o millete ihanet eden namertler var. 


Devlet okutmuş adam olsun diye. Bir faninin gelebileceği önemli makamlardan birine gelmiş. Yıllarca üst düzey bürokrat olarak en rahat yaşamlardan birini sürmüş.  


Yetmemiş yiğit olmaya mert olmaya milletin evladı olmaya. Bir hainin hizmetkârı olmak için yanmış tutuşmuş, ona hizmet ve sadakatle geçirmiş koca ömrünü. Gitmiş sümüklünün 1 dolarlık hainlerinden biri olmuş. 


Devleti ve milleti yerine ömrü hainlikle geçmiş, bir cahilin emriyle devlet yetkilerini kullanmış. Milletin emeğinden rızkından biriken kaynakları alçakça çalıp, birde milletin gırtlağına basan, o da yetmemiş, bin yıldır can vererek bugüne getirdiğimiz devleti yıkıp batıya peşkeş çekmeye kalkan terör örgütünün elemanı olmuş.

Yasalarımız yeterli olmayabilir, verilen karar da hukuki olabilir ancak Şahabettin Harput’la ilgili 8 yıl 9 ay ceza asla vicdanları rahatlatmayacak. 
Ne demiş adam oğluna “Ben padişah olamazsın demedim adam olamazsın dedim”. Vali olmuş ama milletin yiğit evladı olamamış, gözü dönmüş bir alçağın taşeronu olabilmiş. 


Tescilli “FETÖ terör örgütü üyesi” diyelim mahkeme kararında öyle diyor Şahabettin Harput adlı suçlu için. Yargıtay’ın bozma kararının ardından bir kez daha Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, dün yeniden yargılamayı tamamlayarak kararını açıkladı. 


Sümüklü teröristin kıtmirim dediği Harput, utanmadan mahkemede bir de hakkındaki iddiaların tamamının asılsız ve maksatlı olduğunu ileri sürmüş. Beraat istemiş. 


Kul affetse Allah affedecek mi?

Hoş Allah korkuları olsa kendi milletine ihanet edecek, mazlumu inletip hakkını yiyecek duruma gelirler mi? 
Karar hukuki olabilir ancak asla vicdani olamaz. Hiçbir vicdan bu kadar ağır bir suçun bu kadar hafif bir şekilde çekiliyor olmasını hazmedemez. 
Belki yargıdan hafif bir cezayla kurtuldu Harput denen zat ancak vicdanlarda mahkum olmaktan asla kurtulamaz. Ben kişisel olarak ne bu dünya da ne ahirette hakkımın zerresini helal etmiyorum. 


Hiçbir FETÖ Haşhaşisi pişmanlık duymamıştır ve duymayacaktır. Milletimin ve devletimin yıkılması yok edilmesi için bir an bile hayallerinden vazgeçmeyecektir. 
Ancak bin yıldır bu ve türevleri ile mücadele eden Türk milleti hangi hayalleri kurarlarsa kursunlar onlara bu imkanları ahirete kadar inşallah fırsat vermeyecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.