SON DAKİKA
Hava Durumu

İki nikah bir Çağlar!

Yazının Giriş Tarihi: 19.09.2023 16:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.09.2023 21:55

Bursa’nın en büyük iki belediyesinin başkanları son 20 günde art arda çocuklarını evlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş oğlunu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise kızının nikahını kıydı.

Nikahlara geleceğiz ama önce Cavit Çağlar… Siyasi manevra diyince Süleyman Demirel’in yanında yetişmiş Doğru Yol Partisi’nin babalarıyla aynı sofrada aynı aile fotoğrafından yer almış Cavit Çağlar’ın eline kimse su dökemez. Yıllardır İstanbul’da yaşamasına rağmen Bursa siyasetinde etkisini sürdürmek için akıllara zarar hamleler yapan, Bursa’daki yakın dostları sayesinde zaman zaman korku da salan Çağlar, son iki yıldır siyaseten var olabilmek ve işlerini yürütmek için üst üste hamleler yapıyor.

Olay TV operasyonu elinde patlayan Bursa’da sahibi olduğu “Olay Medya” ile en azından yerel siyaseti dizayn etmek isteyen Çağlar, hükmünü sürdürmek için uğraş veriyor. Tabi bunu da sahibi olduğu Olay Medya ve başyazarı Ahmet Emin Yılmaz ile propagandaya çeviriyor. Çağlar, şehre valisini de belediye başkanını da müdürünü de memurunu da kendisi tayin etmek istiyor. Ancak o günlerin çoktan geçtiğini az sayısa zayıf siyasetçinin biatının bu durumu değiştiremeyeceğini de bilse bile kabul etmek istemiyor.

Neyse dönelim tekrar nikahlara.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, GUHEM Bahçesi’nde toplam 5 bin 100 davetlinin katıldığı oldukça görkemli bir törenle oğlunu evlendirdi. Protokolün de ilgi gösterdiği düğüne katılanlar arasında Cavit Çağlar da vardı. Ben böyle yazıyorum ama misal Olay Medya’nın başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, sanki tören Çağlar için yapılmış, Çağlar’dan başka ilgi gören yokmuş, AK Partililer koşa koşa gidip biat etmiş hasret gidermiş güzellemeleri ile düğünü düğün sahibini bir kenara bırakıp patronunun çevresinde 10 parende atıp kamuoyuna Çağlar algısı oluşturuyor.

Devam edelim… Çağlar Aktaş’ların düğününde başrolü kapmak için herşeyi yaptı. Zaten çağrılan 30 civarı nikah şahidinden biriydi. Efkan Ala, Bülent Arınç sahnede olunca sahnede pek bir atraksiyonu olamadı ama eksiğini başyazar tamamladı ertesi gün hem gazeteden hem internet sitesinden.

Mustafa Dündar da geçtiğimiz günlerde küçük kızını evlendirdi. Nilüfer Davette az sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen nikaha Çağlar’ın davet edilmemiş olmasını mümkün görmüyoruz. Ancak nikaha katılanlar arasında Çağlar yoktu. Zaten başyazara da konu olmamasının nedeni budur muhakkak.

Şimdi Mustafa başkana iki sözümüz var. Cavit Çağlar seni sever destekler. Ancak görünen o ki hemşehri kardeş bir yere kadar. Alinur Aktaş’ın yeniden aday olma şansı sürüyor. Dahası Çağrışan Planları önümüzdeki ay meclise gelecek. Anlayacağız pek sıcak bakmasa da Alinur Aktaş şimdi onun için daha önemli konumda. Eh tarih tekerrürden ibarettir.

Dündar'ı destekleyip onu yıllardır medyasıyla gündemde tutmanın gayretinde olan Çağlar’ın iki nikah arasındaki tavrının tek nedeni siyasi güç ve önümüzdeki günlerde meclise gelecek Çağrışan planları. Tabi yeni Büyükşehir Belediye Başkanının kim olacağı da onun için daha önemli bir konu.

Anlayacağınız, geçen yıl Osmangazi Belediyesi önünde adını meydan koydukları çarşı görünümlü şeyi gezip methiyeler düzen, el altından desteğini eksik etmediği Dündar’dan Çağlar da umudunu kesmiş. Yoksa iki eli kanda olsa bu nikaha gelirdi.

Çağrışan demişken, Cavit Çağlar, Çağrışan’da emsal artışıyla ilgili yaptığımız habere içerlemiş. Avukatları aracılığıyla şikayetçi olmuş. Madem derdiniz Bursa’ya hizmet buyrun o araziyi üniversite kurulması için bağışlayın bizde ayakta alkışlayalım Cavit bey.  

Hem zaten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söz vermediniz mi oraya üniversite yapılacağına dair. Gözler ekim meclisinde olacak,. Umuyoruz ki Büyükşehir Belediye Meclisi ve özellikle AK Parti, durduk yere ve izahı olmayan bu emsal artışına geçit vermez. Yeniden planların mahkemeye giderek iptal edilmesine yol açıp yeni bir kaos oluşmasının önünü açmaz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.