SON DAKİKA
Hava Durumu

İnönü'nün torununun hakaretine kaymakam sessiz kalmıştı!

Yazının Giriş Tarihi: 20.04.2017 21:47
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.04.2017 21:47

İsmet İnönü’nün torunu CHP milletvekili Gülsün Bilgehan, malum yine millete hakaret içeren bir söylemi ile gündemde.  Referandum sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından, "Her türlü zorbalığa rağmen, bu ülkenin yarısı cesur ve namuslu ya" paylaşımını yapan Gülsün Bilgehan, bir kez daha millete hakaretten geri kalmadı. Ancak Bilgehan’ın bu tavrı yeni değil. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hakaretlerle gündeme gelen Bilgehan’la tartışmalar devam ederken, geçen yıl Mudanya’da krizi neden olan mesajı geldi aklımıza.


Mudanya Mütarekesi’nin yıldönümü için geçen yıl düzenlenen tören, Lozan tartışmalarının alevlendiği bir dönemde yapıldı. Malum Mudanya Belediyesi CHP’nin elinde. Törende Kaymakamlık ve Belediye işbirliğinde yapılıyor.  Tören öncesi sadece bakan mesajlarının okunması kararı alındı. Ancak tören sırasında sunucuya giden Mudanya Belediyesi’nin önemli bir yetkilisi bu halka hakaret eden vekilin telgrafının da okunacağını söyledi. Sunucunun okuduğu mesaj baştan aşağıya Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren cümlelerle doluydu. Tüm meydanda buz gibi bir hava esti. Ancak olan olmuş mesaj okunmuştu. Dönemin Kaymakamı Orhan Çiftçi, bu hakaretleri oturduğu yerde dinledi. Gülsün Bilgehan’a soruşturma açmak yerine sunucuya soruşturma açmaya kalktı. Hiçbir günahı olmayan bir memuru cezalandırarak kendisini kurtarmak kolaydı. O da o yolu tercih etti. Ancak olayın büyüyeceğini anlayınca bunu da yapmadı. Belediyenin işgüzar yöneticisinin tertibi ile Gülsün Bilgehan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretleri yenildi ve yutuldu. Mudanya’da görev yaptığı sürece birçok CHP’li belediyeden kaynaklanan skandala göz yuman ve müdahale etmeyen Kaymakam Orhan Çiftçi, sonrasında yayımlanan kararname ile Bağcılar Kaymakamı oldu.


Sözün özü Gülsün Bilgehan gibilere soruşturma açmayan bürokratlar, savcılar nedeniyle bu hakaretler kolayca yapılıyor. İnönü’nün torunu olmak kendisine toplumu hor görme, millete ve seçtiklerine hakaret etme hakkı buluyor kendine. Kaymakam Orhan Çiftçi gibi gölgesinden korkan bürokratların müdahale edememesi de bu davranışların kolayca yapılmasına yol açıyor.


---------------


Bursa’dan kabineye gelin gidiyorMHP Bursa eski il başkanlarından Necati Uğur Öztürk’ün kızı Bilge Öztürk, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın oğlu Yusuf Kaynak’la dünya evine giriyor.  Hem Bursa hem de Ankara’da iki tören düzenliyor aileler. İlk tören Bursa’da ikinci tören ise Ankara’da yapılacak. MHP ve AK Partili iki aile bundan sonra akraba olacak.  Sevgili kardeşim Bilge Öztürk’e ve Yusuf Kaynak’a mutluluklar dilerken, madem artık akrabalık bağı da oldu bizde Cumhurbaşkanımıza katılalım ve ez az üç yeğen beklediğimizi ifade edelim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.