SON DAKİKA
Hava Durumu

İP’te saçma sapan işler! 

Yazının Giriş Tarihi: 20.10.2020 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.10.2020 21:30

Türk siyasetinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Ümit Özdağ, İP’in içinde bir süredir devam eden kavgaya adeta benzin döktü. 

İstanbul İl Başkanı’nın FETÖ’cü olduğunu söylemesi bir yana asıl Kars seçimleriyle ilgili sözleri gerçekten vahim! Malum İP’i kuran kadroların ağırlığı MHP’den ayrılanlardan oluşuyor. 

İP daha çok milliyetçi Atatürkçü söyleme sarılan bir siyasi parti. Millet ittifakı içinde HDP’nin yer almaması için sözde büyük mücadele verdi. Ancak HDP ittifakı geçen zaman içinde sık sık deşifre oldu. Ancak Ümit Özdağ’ın sözleri tuzun koktuğunun göstergesi. 

Hani kısa bir süre önce PKK/KCK bağlantısı nedeniyle operasyon yapılan Kars Belediyesi ile ilgili sözler. Kars’ta MHP ile HDP kapışıyor. İP seçime girmezse MHP kazanacak. Ümit Özdağ, durumu tam üç kez Meral Akşener’a ilettiğini belirterek şöyle konuştu, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i üç kez aradım ve dedim ki; ‘Kars’ı biz (İYİ Parti) kazanamıyoruz ama MHP’de kaybediyor.’ Üç kez. Bütün Kars’ta biz (İYİ Parti) 900 oy aldık, bin 200 oyla da MHP kaybetti.” 

Buna rağmen Meral Akşener, MHP lehine seçimden çekilmiyor. HDP’nin kazanacağını bile bile. Bu nasıl bir vatanperverlik bu nasıl bir milletçilik anlam vermek mümkün değil. 

Neyse gelelim Bursa’da. Bursa yönetimiyle ilgili de malum terör örgütü bağlantısı ile ilgili iddialar var. O iddialar açıklanmış değil. Ama asıl şu iki haftadır devam eden saçma sapan oturup cep telefonundan grup toplantısını izleme etkinliği var ya, çok acayip bir şey. 

Geçen hafta meydanlara dev ekranlar kurup genel başkanlarının grup toplantısını izleme partisi düzenlediler. Valiliğin buna izin vermeyeceğini bile bile. Oradan da bir istismar siyaseti ortaya çıkarmaya çalıştılar ama olmadı. Vatandaş bu duruma prim vermedi. Neyse oturup telefondan izlediler kent meydanında. 

Bu hafta da 15 Temmuz Meydanı’nda oturup yine cep telefonlarından genel başkanlarının grup toplantısını izlediler. Siyasi partilerin yaptıklarında ve eylemlerinde bir mantık olması gerekiyor. 

Burada ne mantık var ne de izah edilebilir bir açıklama. Planladıkları gibi dev ekranlarla meydanlarda Recep Tayyip Erdoğan ya da Devlet Bahçeli’nin konuşması yayımlansa kıyameti koparırlar. 

Ne dikta rejimi kalır ne faşizmi. Ama kendileri yapmak istiyor. Neden meydanlarda genel başkanlarının konuşmaları yayımlansın ki her evde her ofiste kahvede televizyon var isteyen oradan izler zaten. Maksat, dostlar alışverişte görsün. 
Hala daha İP. İlçe belediyelerine katı atık bedelleriyle ilgili tek bir kelime etmedi. Oysa vatandaştan yana siyaset yapıyorsan Büyükşehir Belediyesi’ne söylediklerinin aynısını ilçe belediyelerine de söylemelisin. 

Burada İP Osmangazi Belediye Meclis Grup Sözcüsü Büşra Şahin’i ayırmalıyım. Tutarlılık göstererek Osmangazi Meclisi’nde bu katı atık bedellerinin alınmaması için önerge verdi. Eylemi ile söylemi bir olunca kamuoyundaki ciddiye alınma durumu da ona göre alınıyor tabi. 

Velhasıl İP’te ip oldukça incelmiş durumda. Ucu da kaçıyor. Kaos her gün derinleşiyor ve yakında kopmalarla birlikte kaos daha da artacak gibi görünüyor. Belli bir ideoloji ve belli bir toplumsal katmana oturamadığında siyasi partilerin ileriye doğru adım atması mümkün olmuyor. 

Cavit beyin tarafsız Olay’ı Halk TV’den transfer yaptı 

Bursalı İşadamı Cavit Çağlar’ın geçen yıl ekranını kararttığı Olay TV’nin satışı ya da yeniden yayına geçme girişimi yaz boyu kamuoyunda oldukça fazla tartışıldı. Çağlar’ın önce Ekrem İmamoğlu’nun yakını bir işadamına satıldığı yönündeki iddiaları teyit edip sonrasında televizyonu satmadığını ve kendisinin yapacağını açıklaması ve bu süreçte verdiği beyanatlar gerçekten sık sık gündem oldu. 

Tarafsız bir yayın yapacağını, aksi hareket eden gazetecileri kulağından tuttuğu gibi kapının önüne koyacağı beyanları ile bir anda medyanın da şimşeklerini üzerine çeken Çağlar’ın sol taraftan transferleri sürüyor. Tarafsız olacağını iddia ettiği televizyonun kadrosunu tamamen sol gazeteciler ve televizyonculardan oluşturan hatta bir kısmı oldukça ideolojik bir düşünce yapısına sahip isimlere bir yenisi daha dahil oldu.

Genel Yayın Yönetmenliğini Ekrem İmamoğlu’na çok yakın bir isim olan Süleyman Sarılar'ın yaptığı Olay TV, geçtiğimiz günlerde Halk TV ile yollarını ayıran Ankara Haber Müdürü Ferudun Serdar Akyön de el sıkıştı. Akyön, Olay TV'nin Ankara Bürosu'nda işbaşı yaptı. 

Olay TV daha önce Nevşin Mengü, Özlem Akarsu Çelik, Duygu Demirdağ, Ali Ekber Aydın, Şafak Ongan, Nazlı Bolak, Evren Aydın, Bülent Akdeniz, Gökhan Kayış, Mesut Çiftçi, Ayhan Kudat, Tarık Ünlü, Abdullah Demir, Kenan Şener, Alican Uludağ, Nur Köşker ve Cem Tekel gibi deneyimli isimleri bünyesine katmıştı. Kadroyu kurarken bile tarafsız olmayan, sadece bir taraftan kadro kuran Çağlar’ın Olay’ının tarafsız yayını da çok tartışılacak gibi!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.