SON DAKİKA
Hava Durumu

Irkçılık değil de ne?

Yazının Giriş Tarihi: 04.01.2019 21:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.01.2019 21:15
Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye gelmek zorunda kalan Suriyeli sığınmacılara karşı bir süredir sosyal medya ve farklı platformlarda sürdürülen ırkçılık kokan açıklamalara İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığı kurumsal olarak katıldı.Türkiye’yi yönetmeye aday olan bir partinin İnegöl gibi kozmopolit bir ilçede faaliyet gösteren ilçe başkanlığı, bildiğiniz ırkçı söylemlerle halkı Suriyeli sığınmacılara karşı kışkırtıyor. Öyle ki milleti devletine karşı kışkırtan bu paylaşım tepkilere rağmen kaldırılmıyor bir özür dilenmiyor.

Ne diyor bakın İYİ Parti İnegöl Teşkilatı 1 Ocak 2019 tarihinde saat 13.04’deki sosyal paylaşımında;  “Suriye’de Şehit Olmuş Bir Vatan Evladının Ailesine Şu Videoyu Nasıl Açıklarsınız? Bir Tarafta Hunharca Eğlenen Suriyeliler Diğer Tarafta Bu Soysuzlar İçin Suriye’de Savaşan TÜRK ASKERİ!”

Taksim’de küçük bir grup Suriyelinin yılbaşı akşamı ÖSO bayrağı açtığı videoyu paylaşarak genelleme yapan İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığı, Türk askerinin Suriyelileri korumak onlar için savaşmak için bu ülkede olduğu algısını oluşturmaya kalkıyor. Oysa Türk askeri Suriye’de vatan savunması yapıyor. Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı sınırımızı koruyor kahraman Mehmetçiğimiz.

Üstelik Türk milleti tarihi boyunca mazluma mağdura sahip çıkan bir köklü geleneğe ve bir büyük yüreğe sahip bir milletken. Ve üstelik İYİ Parti, milliyetçilik vurgusu, vatan millet vurgusu yapan bir partiyken.

Şimdi bu tahrik kokan provakatif ve ırkçılıkla dolu bu paylaşıma İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, İYİ Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Tatlıoğlu ve Ahmet Erozan sessiz mi kalacak. Bu tehlikeli yaklaşımın filizlenmesine müsaade mi edecekler. Bu paylaşımı yapanlar çıkıp özür dilemeyecekler mi? Mazlumları hedef göstermek ne zamandan beri legal bir durum oldu ve ne zamandan beri İYİ Parti Suriyeli mazlumları soysuz olarak nitelemeye başladı.

Anlamayanlar için buradan bir kez daha yazalım. Savaş ciddi bir iştir. Sokaktan topladığın insanlarla savaşamazsın. Savaş profesyonel bir iştir. Eğitimini tam almış, savaşçı olmaya müsait, o özellikleri taşıyan askerlerle yapılır. Türkiye’ye sığınmış yaşları her kaç olursa olsun Suriyelileri tutup savaşa gönderdiğinizde Esed’in yaptığından başka bir şey yapmazsınız bu bir. İkincisi Türk askeri bir kez daha altını çizelim Türk devletinin sınırlarını korumak için Suriye topraklarında. Üçüncüsü halkı başka insanlara karşı kışkırtmak insanlık suçudur.

İYİ Parti bir an önce İnegöl teşkilatının yaptığı bu hatayı düzeltmeli. Paylaşımı kaldırarak kamuoyundan özür dilemelidir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.