SON DAKİKA
Hava Durumu

İsmet Karaca’nın siyaseti bu kadar!

Yazının Giriş Tarihi: 06.05.2020 20:29
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.05.2020 20:29

CHP Bursa’da uzun zamandır ciddi bir il başkanı ve  il yönetimi oluşamadı.

Koltuğu dolduramayan o ağırlığı taşımayan isimlerle savruluyor adeta CHP Bursa’da. İlçelerde de vaziyet aşağı yukarı aynı ama birkaç isim var vaziyeti kurtaran.

İlçelerde vaziyeti kurtaranları yazacağım önümüzdeki günlerde. Bugün konumuz İl Başkanı olamayan İsmet Karaca…

Aslında seçim öncesi de CHP tabanının pek bir umudu yoktu.

Sadece kötüler içinden bir seçim yapmak zorunda kaldılar.

Oysa Erol Gülmez ve Güner Aklan isimleri de alternatifti ancak mezhepçi yapılanma nedeniyle top sadece iki aday arasında oynanabildi. Sonuçta iki kötüden biri il başkanı olamadı. Diğeri de olamadı ama.

İsmet Karaca göreve başladıktan sonra aslında belki doğru isimlerden destek alsa ve alışkanlıklarından vazgeçip bir kez doğru neyse onu yapılım dese belki bugün gerçekten Bursa’nın konuşacağı bir isimdi. Ancak gelinen noktada sadece gülünen hatta kendi örgütünde bile kafa yapılan bir isim haline geldi.

Akıl hocalarının verdiği akıllarla yola çıktığı için her adımda kendisini duvara toslattılar.

Ulucami, ölüm oranları, Memleket Hastanesi, kapatılan hastane binası gibi bir çok kez hata yaptırıp zor duruma düşürdüler.

Neyse konumuza gelelim.

İsmet Karaca eline uzatılan açıklamayı ve fotoğrafları belli basın yayın kuruluşlarına gönderiyor onu anladık.

 Birçoğunu da okumadan gönderiyor onu da anladık. Yapılan bu haberler üzerinden de algı operasyonu çekiyor ama bugün yediğin hurmalar diye bir ata sözümüz vardır bilirsiniz onu da hesaba katmıyor.

Şimdi çamur medyasından Sözcü Gazetesi’ne Yenişehir’den bir haber yaptırıyor bizim CHP’liler.  Neymiş efendim Büyükşehir Belediyesi’nin yardım paketlerini AK Partililer dağıtıyormuş.

Büyükşehir Belediyesi’nin tüm Bursa sınırları içinde yardım dağıtma yetkisi var ve bunu vefa gruplarıyla yapıyor ya da kendi ekipleriyle.

Ayrıca parti teşkilatlarının da bu imeceye katılmasında bir mahsur yok. Kayıtlar tutuluyorsa ve gerekli işlemler yapılıp ihtiyaç sahiplerine yardım ulaşıyorsa sorun yok.

Oysa bu tantanayı yapan CHP’nin İl Başkanı bir süre önce Nilüfer Belediyesi’nden tam bin koli yardım malzemesi temin ediyor.

Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar’ın devreye girmesiyle bu yardım kolileri CHP İl Yönetimi’ne veriliyor dağıtılmak üzere.

Zeynep Hanım ve meleklerinin bundan haberi var mı bilmiyoruz: Ancak Zeynep hanımdan habersiz yapıldıysa bu da bir kriz!

Malum Nilüfer’de Zeynep Hanım ve meleklerinden habersiz kuş uçmaz. Kimse bir adım atamaz bir karar veremez. (Nilüfer’deki gelişmeleri yakında yazacağım)

Ancak bu kolilerin takibi nasıl yapılıyor bilen yok. Mesela CHP bu kolileri Nilüfer Mücavir alanı dışında dağıtamaz. Dağıtımı kanunen suç.

 Örneğin Çamlıca Mahallesi’nde gelen 10 koliyi paylaştılar diye bir iddia dolanıp duruyor.

Bunlar nasıl kontrol ediliyor. Normalde yardım yapılan adresin vatandaşlık numarası ile kayıtlarda olması lazım. Bunlar var mı bilmiyoruz.

Yarın öbür gün bir müfettiş soruşturmasında Turgay Erdem’i yakar bunlar benden söylemesi.

Gelelim Karaca’ya tekrar.

İsmet Karaca, malum salgın döneminde epey bir gayretle yanında kadın kolları ekibiyle geziyor. O gezintilerin bir kaçında da gıda kolileri var yardım amaçlı.

Örneğin dağ ilçelerine gidiyor ziyarete İsmet Karaca. Yanında da Nilüfer Belediyesi’nin resmi aracı ile erzak kolileri gidiyor. Yok öyle bunların kolisi var belediye araç tahsis etmiş değil.

Kolileri de Nilüfer Belediyesi yüklüyor.

Burada sadece şov bölümü İsmet Karaca’ya ait. Birde eğer kendi arabasıyla geldiyse deposuna koyduğu benzinin parası.

Şöyle bir baktım İsmet Karaca, sadece Dağ ilçelerine değil Karacabey ve Mustafakemalpaşa’ya da belediyenin aracıyla erzak kolisi götürmüş.

 Buralarada yine Nilüfer Belediyesi’nin erzak kolileri verilmiş. Üstelik vatandaşa dağıtırken değil görüntüler, CHP ilçe başkanlığına depolanırken.

Şimdi sen Nilüfer Belediyesi’nden aldığın tam bin koli erzağı kafana estiği gibi dağıtacaksın. İstediğin yere vereceksin sorgusuz sualsiz. Sonda Sözcü Gazetesi’ne haber yaptırıp Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyeceksin.

Gerçekten biraz edep biraz terbiye…

CHP’nin il başkanı yok maalesef. O olmadığı için il ve ilçe yönetimleri de yok. Bu saçma sapan işler de ondan oluyor.

İsmet Karaca, birilerini gazıyla girdiği her işi eline yüzüne bulaştırıyor. Birileri CHP’de ellerini ovuşturuyor.

Bütün Bursa da tebessüm ve ibretle Karaca’yı izliyor.

Bu vaziyette gidersen İsmet Karaca, yükselmezsin ama gelen rüzgar değil tayfun alın seni gider. Sihirsiz asa bile fayda etmez sana…

O nedenle CHP yönetimine ve İsmet Karaca’ya dönüp aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.