SON DAKİKA
Hava Durumu

İtirazlara kulak tıkayan belediye hak sahibini mağdur etmemeli…

Yazının Giriş Tarihi: 29.04.2017 19:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.04.2017 19:24
Mudanya Mütareke Evi’nin yanındaki arsayla ilgili Kültür ve turizm Bakanlığı’nın Mudanya Belediyesi’ne gönderdiği yazıyla satışın iptal edilmesini istemesinin ardından, bu satış sürecindeki yaşananlar da ortaya çıktı.

Öncelikle şunu belirterek yazımıza girelim. Mudanya Belediyesi tarafından Tabiat varlıkları ve Anıtlar Kurulu kararları göz ardı edilerek yapılan bu satış, arsayı alan işletmeciyi mağdur etmiştir. Gidip ihaleye giren ardından parasını peşin yatırıp tapusunu alan işletmecinin ortaya çıkan mağduriyeti Mudanya Belediyesi tarafından giderilmeli, hak sahibi oyalanmaya çalışılmamalıdır.

Mütareke Evi binasının hemen yanındaki 103.12 metrekarelik arsanın satışı 12.1.2016 tarihli Plan Bütçe Komisyonu raporuna göre oy çokluğu ile satışa olumsuz görüş bildiriliyor. CHP’li üyeler Akın Poroy ve Hayati Samast bu arsanın satışı yönünde rapora şerh koyuyor. Mevlana Şimşek Mahmure Uçar ve Mehmet Kaldırım ise satışın yapılmamasını yönünde oylarını kullanıyorlar.Meclis öncesi CHP Grubu’nda yapılan toplantıda o dönem CHP’den meclis üyesi olan Mustafa Ay, Metin Uyanık, Metin Bağcı, Mahbure Uçar ve İlke Özşen, belediyeye ait taşınmazların satışına karşı çıkıyor. Grupta satış kararı çıkınca bu meclis üyeleri o ayki meclis toplantısına katılmayarak protesto ediyorlar.

Bunun üzerine o dönem disipline sevk edilmek istenen üyelerle ilgili bu işlem yapılamıyor ama daha sonra bu üyeler disiplin yoluyla partiden atıldı. İlke Özşen ise meclis üyeliğinden istifa etti.

Şimdi gelinen noktada, o dönem yapılan tüm uyarılara rağmen satışta ısrar eden Mudanya Belediyesi, bugün Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gönderdiği kararı uygulamak zorunda. Bir itirazları olacak tabi ama bunun sonuç verme ihtimali çok zayıf. Mudanya Belediyesi’nin uyarılara kulak tıkayarak yaptığı bu işlemde arsaya 613 bin lira peşin para yatıran alıcı büyük bir mağduriyet yaşamış olacak. Arsanın hemen arkasındaki kafeyi işleten alıcı, belki de borca girerek, taşınmazlarını satarak bu ihaleye girdi. Önündeki boş alanı kiralayıp iş yapmaya çalışan bir esnaf, belediyenin yaptığı hata nedeniyle şimdi mağdur duruma düşüyor. Bir an önce bu arkadaşın mağduriyeti önlenmelidir.

Kültür ve turizm Bakanlığı’nın gönderdiği kararı yok mahkeme yok itiraz diyerek işletmecinin daha da büyük zararlara girmesi önlenmelidir. İyi niyetle bir alışverişe giren hak sahibi, belediye eliyle mağdur edilmemelidir.

-------------

Dinçspor Süper Lig’de
Mudanya belediyesi Dinçspor kadın Hentbol Takımı, 1. Lig’deki son maçında 1453 Üsküdar Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nı adeta eze eze 49-29 skorla yenerek ligde üçüncü oldu ve Süper Lig’e yükselme başarısını gösterdi. Mudanya Spor Salonu’ndaki karşılaşmayı yüzlerce Mudanyalı sporsever büyük bir ilgiyle takip etti. Maç sonunda salonda adeta bayram havası yaşandı. Bileklerinin gücüyle ligde 24 galibiyet alarak sezonu tamamlayan Dinçspor’un sporcuların kutluyor, kızlarımıza Süper lig’de de başarı diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.