SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ oldu mu şimdi?

Yazının Giriş Tarihi: 28.01.2019 21:45
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.01.2019 21:45
Türkiye sancılı bir sürecin ardından 7 Haziran 2015 seçimlerine gitti. Sandıklar açıldığında yıllar sonra ilk kez o sandıklardan tek başına bir partiyi iktidar yapacak oy çıkmamıştı. Sonuçların hemen hemen netleşmesinin ardından özellikle CHP kanadında koalisyon umutları yeşermiş, genel merkez ve CHP örgütünde iktidar umutları bir anda yeşerdi. Ancak tam da o dakikalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortaya çıkan tablodan bir hükümet kurulamayacağını belirterek yeniden seçim yapılmasını istedi. CHP AK Parti ile görüşmeler yaptı. MHP’ye gitti hatta Devlet Bahçeli’ye başbakanlık teklif etti. Bahçeli, HDP’nin desteğiyle bir koalisyon kurulmayacağını söyleyip aynen elinin tersi ile itti bu teklifleri. Nitekim seçim yenilendi ve AK Parti yeniden tek başına iktidarı sağladı.İşte o süreçte MHP’nin hükümet kurma teklifini elinin tersiyle itmesini Meral Akşener öncülüğünde bir kısım ülkücü anlamlandıramadı. MHP’de iktidarı ele geçirmek için harekete geçti. Parti tarihinde ilk defa mahkeme koridorlarına düştü. Akşener ve ekibi başarılı olamayınca İYİ Parti’yi kurdu. Ve trajik bir şekilde bugün CHP ile yaptıkları ittifakta birçok ilde HDP aday çıkarmayarak CHP adaylarını destekleme kararı aldı. O gün MHP’nin yapmadığı ittifaka İYİ Parti’deki ülkücüler zorunlu olarak girdiler. Parti genel merkezlerinin yaptığı anlaşma ile CHP’nin aday çıkaracağı illerde HDP’liler de İYİ Partililer de aynı adaya oy verecek.

Yıllarca Ülkücü hareket içinde bedel ödeyen birçok isim, yarım yüzyıldır bölücülere karşı duran, işkencelere maruz kalan, şehitler veren bir hareketin isim yapmış abileri şimdi ömürlerini harcadıkları mücadelenin tam karşısında düşman olarak gördükleri bir oluşumla kol kola saf tutmak zorunda kalacak. Daha düne kadar Devlet Bahçeli Ankara’da MHP’ye o veremeyecek diyenler, kendileri HDP ile aynı partiye oy verecek. Ne yazık, ne utanç verici bir durum öyle değil mi?

Ülkücü kişisel ikbal peşinde asla koşmaz. Tarihin hiçbir döneminde de koşmamışken, yıllarca bu hareketin içinde önemli makamlara gelmiş bir grup ülkücünün İYİ Parti çatısı altında bu trajediyi yaşıyor olması nasıl bir dram, nasıl bir savruluş ve nasıl bir içinden çıkılmaz bir haldir. İYİ Parti’nin içindeki ülkücülerin buna daha fazla dayanacağına inanmak mümkün değil. Sanırım önümüzdeki günlerde ülkücülerin o partiyi terk edeceklerine şahit olacağız. İYİ Parti’nin yerel seçime kadar birlik ve beraberliğini korumasının çok zor olduğu ortada. Bir an bile ülkücülerin HDP ile aynı kişilere oy vermeyi düşünmeyecekleri ortada. Önümüzdeki günlerde hepsini yaşayıp göreceğiz.

Ahmet ağabey ve Timsah Arena!Dün Olay Gazetesi’nden Ahmet Emin Yılmaz’ın kaleme aldığı köşe yazısında oldukça şaşırtıcı bir bölüm yer aldı. Londra Metrosu’nda dağıtılan Free Metro gazetesinden bahseden Yılmaz, ücretsiz dağıtıldığını ve ülkenin en çok okunan gazetesi olduğu bilgisini verdikten sonra cuma günü... Londra'da metroya ya da diğer toplu taşıma araçlarına binenler Free Metro gazetesinin Dünyanın En İyi Akıllı 5 Stadyumu manşetiyle karşılaştıklarına yer verdi.

Buraya kadar her şey normaldi ancak bundan sonrası çok şaşırtıcıydı yazının. Yılmaz’ın yazısında yer verdiği manşet haberinde İngiliz gazetesinin yaptığı 5 stat sıralamasının birinci sırasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu olduğunu yazdı. İngiliz gazetesi Timsah Arena’yı şu satırlarla tanıtmış;  "Bursa'da bulunan futbol takımı Bursaspor'un 44 bin koltuk kapasiteli sahası. Teknolojik olmaktan ziyade şaşırtıcı. Maç günlerinde aydınlanan gözleri ve dişleri olan dev yeşil bir timsahla çevrili." İngilizler pek ziyaret etmiyor Bursa’yı. Gazetenin muhabirlerinin de stadyumu gelip gördüğü yoktur.

Ama Ahmet Emin Yılmaz, timsahın başının tamamlanamadığını, gözlerinden şu anda ışık filan çıkmadığını biliyor.  Timsah Arena'nın bu eksik haliyle bile uluslararası alanda en şaşırtıcı stadyumlar arasına girmesi hiç de yabana atılacak gibi değil yorumu ile yumuşak bir geçiş yapıyor.  Ahmet ağabeyinin eleştirimi yaptığı yoksa tanıtım kampanyasına destek mi attığını anlamadık. Ancak bildiğimiz bir şey var ki gerek yer seçimi, gerek projesi, gerekse bir türlü tamamlanamayan haliyle Timsah Arena, olumlu değil olumsuz özellikleri ile şaşırtıcı stadyumlar arasındaki yerini çoktan almış durumda.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.