SON DAKİKA
Hava Durumu

Kabak!

Yazının Giriş Tarihi: 09.02.2022 20:19
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.02.2022 20:19

Türkiye özellikle son 10 yıldır baş döndüren bir hızla dönüşürken, ne yazık ki muhalefet zihniyeti illa 50 yıl öncenin kasaba siyasetinde kalacağım diye ısrar ediyor. 


Mümkün olsa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Ercan Korkmaz’a vekâlet verip muhalefet partilerini dava etmek isterdim. Siz kardeşim muhalefet görevini hakkıyla yapıp ülkenin gelişmesine, insanın gelişmesine ve geleceğe yürümesine katkı sağlamıyorsunuz, görevinizi hakkıyla yerine getirmiyorsunuz diyerek. 


Sabahtan akşama kadar Cumhur İttifakı iktidarını yerden yere vuran saçma sapan argümanlarla güya siyaset yapmaya çalışan muhalefetin bugünkü durumu ülkeyi aşağıya çekme çabasından ilerine bir şey değil ne yazık ki. 


Bursa’dan bir örnekle başlayalım. CHP İl Başkanı İsmet Karaca.

Müzmin ana muhalefet partisinin Bursa’daki bir numarası kendisi. Daha iki gün önce almış eline bir kabak, bilmem kaç paraymış kabak diye sözüm ona muhalefet yapıyor. Yemesen ne olur İsmet Karaca o kabağı. Milletin tüm derdi bitti geriye bir kabak mı kaldı elinde Allah aşkına. 


Ya, sabah akşam erken seçim diye ağzınızda bir düdük öttürüp duruyorsunuz da, hamasi sözler dışında tek çözümünüz var mı acaba? Kabak pahalı, evet pahalı! Başka? Patlıcan da pahalı! Evet o da pahalı. Çözüm? Erken seçim olsun. 


Hadi yapalım erken seçim deseler, millete anlatacak tek bir ekonomik planınız projeniz var mı? Görünürde yok. 


Daha kendi içinde birlik ve beraberliği sağlayamayan bir partiye millet niye inanıp oy versin ki! 5 milletvekili var CHP’nin Bursa’da. Nurhayat Altaca Kayışoğlu dışında Karaca’nın etkinliklerinde bir tanesini görmek mümkün değil.  


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarım politikalarından sorumlu başdanışmanı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, kabak salladığın etkinlikte yok.  Yüksel Özkan’ı zaten gören hiç yok. Lale Karabıyık, Erkan Aydın zaten kendi havasında. 


Bir plan var mı CHP açısından? Var elbet. Milletvekilliği listeleri hepsinin rüyalarında! Başka hiçbir dertleri yok kalıbımı basarım. Mevcut vekiller, vekillik hayali kuranlar, onlar gitsin de bize sıra gelsin diyenler…  


CHP İl Başkanının siz Bursa için bir lansman plan program toplantısı yapıp, bir vizyon ortaya koyduğunu gördünüz mü? Bir gün elle tutulur bir eli ayağı düzgün açıklamasına şahit oldunuz mu?  Tipik kasaba siyaseti! Al kabağı eline vur hamasetin dibine. 


Misal erken seçim isteyen CHP, kongrelerini erteledi. Bir tek CHP’li çıkıp da demedi arkadaş, “Yav demokrasi istiyoruz, kendimiz seçimleri yapmıyoruz. Sonra çıkıp tek adam diye bağırıp çağırıyoruz. Milleti üzerimize güldürüyoruz. Kongreleri yapın arkadaş.” Demedi, diyemedi. 


Sonra iktidar olacağız diye yine CHP seçmenini kandırıyorlar. Kim niye size oy versin ki!


İP’i, Gelecek’i, DEVA’sı vs. Bir tek tane bile muhalefet gibi muhalefet partisi yok ne yazık ki! Bu arada İP için erken uyarı vereyim. Cem Uzan geri dönüyormuş. Hani cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 7. Bilmem kaç oy var ya bence onlara dikkat edin, anlamazsınız Cem Uzan alır gider…


Neydi konu kabak!  Mücver yapın ama yazı bekleyin. Bu mevsimde tadı olmaz. 


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.