SON DAKİKA
Hava Durumu

Kâbe'de rezillik…

Yazının Giriş Tarihi: 21.03.2017 23:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.03.2017 23:46
Suudi Arabistan yönetimi bırakın Kabe’yi Mekke şehrinde belli noktalar hariç elektronik sese ve görüntü kaydedici bütün cihazların kullanımını derhal yasaklamalı. Kâbe’de türlü rezillikleri sosyal medya hesapları üzerinden gördüğümüz gibi ve vicdanlarımızda sızlıyor. Hac ve Umre ziyaretleri magazinsel konular değildir ve olmamalıdır. Kabe’ye sadece ve sadece ibadet etmek için gidilir.

Ancak son yıllarda Umre adeta Türkiye’de bir magazin malzemesi haline getirildi. Mankeni, popçusu, topçusu vs onlarca kamerayla havaalanına gidiyor, oradan adeta törenle Mekke’ye törenle uğurlanıyorlar. Oradan paylaşılan fotoğraflar da ispat ediyor ki bunların tamamı reklam işleri.

İyide birader hadi biz yedik diyelim. İslam’a, onun dünya üzerindeki en kutsal mabedine, dünyanın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı peygamber efendimizden de utanmıyor musunuz acaba?

İşte son yıllardaki bu magazin kültürünün vardığı son nokta Kâbe’nin önünde evlilik teklifi. Bulamadın mı başka yer be kardeşim. Utanmadın mı orada yaptığın bu anlamsız, işin ruhuna aykırı soytarılığı yapmaktan. Ne geçti eline acaba TRT’de Genel Müdür mü oldun? Nereye oynuyorsun be arkadaşım. Sen adam olmadıktan sonra Kâbe’ye gitsen ne yazar, camiye gitsen ne yazar… Yazıklar olsun.

Ve Diyanet İşleri Başkanlığı… Bu kadar mı denetimsiz oluyor bu işler arkadaş. Bu kadar mı insanlar işin ruhundan uzak gidiyor dünyanın mabedine. Bir yanda kutsal topraklara gitmek için senelerce gözyaşı döken Müslümanlar bir yan da gidip soytarılık yapanlar. Diyanet bu işlere bir özüm bulmalı. İsteyerek ya da istemeyerek kutsal mekânlara saygısızlık yapanlara bir yaptırımı olmalı. Keşke hak ederek gitse insanlar o topraklara. Keşke bunun bir imkânı olsa da bu tür soytarılıklar hiç yaşanmasa.

Bu rezilliği bir Hıristiyan yapsaydı ayağa kalkardık. Müslüman yapınca iki kere ayağa kalkmak gerekmez mi? Yazık çok yazık!

-----------------------------------
“EVET” cephesinin liderleri Bursa’dan geçiyor


Türkiye’nin geleceğine yön verecek 16 Nisan Anayasa referandumu öncesi Evet cephesi oluşturan liderler Bursa’dan geçiyor. Geçen hafta Gökdere Meydanı’nda Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırladı Bursa. Bu Cuma ise MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli yine yanı meydanda olacak. Cuma namazının ardından saat 14.00’da Bursalılarla builuşacak olan Bahçeli, anayasa değişikliğini anlatacak ve vatandaşlardan “Evet” oyu isteyecek. Bahçeli’nin Bursa’da tarihi bir kalabalığa seslenmesi bekleniyor.

 

ERDOĞAN 5 NİSAN’DA GELİYOR

Bursa’ya gelip gelmeyeceği belirsiz olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programı da netleşti. Erdoğan, 5 Nisanda Bursalılarla buluşacak.
Daha önce 26 Şubatta toplu açılış ve referandum mitingi yapması beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu programı iptal edilmişti.  5 Nisan günü Bursa’ya geleceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam saati belli olmamakla birlikte Bursa mitinginin Büyükşehir Belediyesi tarafından meydana dönüştürülen eski stadyumda gerçekleştirileceği belirtildi.

------------------------------

 
AK Parti Almanya programlarını iptal etti


Bir süredir Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik düşmanca tavırlarını ortaya koyan Almanya, teröristlere kucak aşmayı sürdürüyor. Ak Parti, gelişmeler ışığında Almanya’da yapmayı planladığı tüm referandum programlarını iptal etti. Almanya,  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, eski Enerji Bakanı Taner Yıldız ve AK Parti Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Meryem Göka’nın konuşma yapacağı salonlar çeşitli gerekçelerle iptal edilmiş ve bu iptallerle birlikte iki ülke arasındaki ilişkiler gerilmişti. AK Parti’nin program iptali, bu ülkeye güçlü bir tepki olarak değerlendiriliyor.

--------------------------

 
Bulgaristan’da DOST heyecanı


Bulgaristan haftasonu parlamento seçimlerini gerçekleştirecek. Seçimlerin en büyük heyecanı ise Türk Partisi DOST’un alacağı sonuç.

Türkiye'nin 24 Kasım 2015'te hava sahası ihlali yapan Rus savaş uçağını düşürmesi, Bulgaristan'da Türklerin en fazla temsil edildiği Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinde görüş ayrılığına neden olmuştu. Türkiye'nin tutumunu destekleyen Genel Başkan Lütfi Mestan, Onursal Başkan Ahmet Doğan'nın baskılarına maruz kalarak partiden ihraç edilmişti. Mestan ve bir grup milletvekili 10 Nisan 2016'da DOST Partisi'ni kurarak, Bulgaristan'daki Türk siyasi hareketinde yeni bir sayfa açmıştı. DOST Türkiye ve Bulgaristan’da yaşayan soydaşların da büyük ilgisini görüyor. (Bal-Göç) Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan’da yaptığı açıklamayla Bulgaristan ve Türkiye’de yaşayan Türklere sandığa gidip DOST’a oy vermelerini istedi. DOST’un seçimlerde ciddi bir başarı elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.