SON DAKİKA
Hava Durumu

Kestel’de çok güzel şeyler oluyor!

Yazının Giriş Tarihi: 09.05.2021 15:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.05.2021 15:22

Bursa’nın son dönemde öne çıkan belediye başkanlarından biri hiç kuşkusuz Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır… 
Önder Tanır, bir önceki dönem Kestel Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği yaptı. Mimar olan Tanır, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan vekilliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Komisyonu ve İmar Komisyonu Başkanlığı görevlerinin ardından AK Parti tarafından Kestel Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi ve başkanlık koltuğuna oturdu.
Özellikle salgın sürecinde belediye hizmetleri katlanarak devam etti. Dahası bazı ilçelerde belediye başkanları koli dağıtarak idare ederken Önder Tanır, hem sahada hem sosyal işlerde önemli işlerin altına imza attı. 
Belediyelerin yapması gereken rutin işleri bir kenara bırakıyorum ki, yol, asfalt, meydan vs gibi önemli işlerin altına imza atıyor Tanır, sosyal alanda gerçekten örnek gösterilmesi gereken, teşekkür edilmesi gereken işler yapıyor. 


İşte onlardan biri bu zor süreçte kısa süre önce ilçedeki tam 4 bin vatandaşın elektrik ve su faturalarını ödedi Kestel Belediyesi. Tam bir milyon 500 bin lira civarında bir bütçe buraya harcandı. 
Öyle davul çalıp ettiği yardımın bin misli reklam da yapmadan hem de! Sosyal medya hesabından bunu duyururken bile ne kadar mütevazi ve ne kadar devletin milletin hakkına riayet eden bir yapıya sahip olduğunu gösterdi. 


Eksiğimiz, ulaşamadığımız olabilir. Ama asla art niyet söz konusu olamaz. Biz büyük bir aileyiz. Kestel’de sen ben yok! Her zaman ve her koşulda biriz, birlikteyiz. Tüm gücümüz ve imkanlarımızla Kestel’in geleceği, siz değerli hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğu için çalışıyoruz” sözleri ile başlayan mesajında, “Bu kapsamda BUSKİ ve UEDAŞ’dan tarafımıza ulaştırılan ve ödeme güçlüğü çektiği bildirilen 4 bine yakın hanemizin faturalarını ödedik” ifadelerini kullandı. 


Sürekli olan erzak, sıcak yemek, alışveriş desteklerini saymıyorum bile. Kestel sosyal yardımlarda gerçekten örnek gösterilecek bir belediye ve Kestelliler bununla ne kadar gurur duysalar az.

Kestelliler belediye başkanları ile ne kadar gurur duysalar az. 


Gönül seferberliği
dediğimiz şey de tam da bu zaten.    
Ve esnaf…
Kestel Belediyesi daha yeni ilçedeki tüm veresiye defterlerini satın aldı. Toplam 150 bin lira tutarındaki veresiyeler ödenirken, esnaf nefes aldı, borçlu vatandaşlar da biraz olsun rahatladı. Bakkalda, kasapta, manavdaki veresiyelerinden kurtuldular. 
Önder Tanır ve ekibi bunu da sessiz sedasız yaptı. Yapılan işten çok reklamını yapmayı düşünmediler bile. 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’la birlikte çocuklara en fazla ilgi gösteren ve onların gönlünü yapmak için çalışan ikinci bir isim kimdir derseniz tartışmasız Önder Tanır derim. 
Çocuklar için onlarca proje üretirken, düzenlediği yarışmalarla miniklerin hem can sıkıntısını gideriyor hem de onların hediyelerle gönlünü alıyor. 
Son günlerde Kestel’deki miniklerin internetteki favorisi Kestel Belediyesi ve Önder Tanır amcaları net. 
Ve Kestel’deki bir dostumuzun anlattığı tüylerimizi diken diken eden bir yaşanmış olayla tamamlayalım yazımızı.  
Tanır, ilçede ve özellikle köylerdeki miniklerin dileklerinin yerine getirilmesi için talimat verir ekibine. İlçeye bağlı bir köyde minik bir kardeşimizden dileği sorulur. 


O da “İnsanlar hayır yapıyorlar büyükleri için. Babam için hayır yapmak isterdim. Ama imkanımız yok ki bunu yapmaya” ifadelerini kullanır. 
Kestel Belediyesi hemen harekete geçer. Köydeki bütün çocuklara yetecek kadar çikolata vs alınarak bu minik kardeşimize ulaştırılır. O minik de kapı kapı dolaşarak köydeki bütün çocuklara bunları dağıtıp hayır yapmanın mutluluğunu yaşar. 


Mesele daha birkaç günlük bir mesele. Ancak bakış açısını ve yaklaşımı göstermesi açısından oldukça güzel bir örnek. 
Kestel’de insana dokunan bir belediyecilik yapılıyor Önder Tanır yönetiminde. 
Ve belediyelere örnek işlere imza atılıyor. Laf üretmek yerine güzel örneklerle dünyayı güzelleştirmek hepimizin elinde. Beldelerini güzelleştirmek de yerel idarecilerin elinde. 
Ne güzel yapıyorsun Önder Tanır.

Millete hizmet, memlekete hizmet güzel şeyler, hele gariplere, yaşlıya çocuğa sahip çıkmak çok daha güzel işler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.