SON DAKİKA
Hava Durumu

Kestel’de müthiş turizm hamlesi!

Yazının Giriş Tarihi: 23.06.2021 20:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.06.2021 20:58

Dünya’da kentler genel olarak batıya doğru gelişir.
 Hem batı hem doğuya doğru gelişen kent sayısı oldukça azdır. İşte bu durumu Bursa’da tersine çevirmek için ciddi bir gayret var.
Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır…
Genç dinamik bir isim. Bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Atilla Ödünç’ün istifa edip milletvekili olmasıyla birlikte meclisteki en önemli komisyon olan imar komisyonunun başına geçti.
Belediyelerde imar komisyonundaki isimler yıpranır genel olarak. Türlü iddiaların muhatabı olur.
İşte Önder Tanır imar komisyonu başkanlığı döneminde ismi yıpranmayan, hakkında iddia olmayan bir isim.
Temiz bir siyasetçi oldukça samimi inanç sahibi bir isim Önder Tanır. Bu dönem Partisi tarafından Kestel Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve seçimi kazanan Tanır, oldukça heyecanlı ve verdiği sözlerin arkasında duruş gösteren biri aynı zamanda. Kendisini ziyaret ettiğimizde özellikle üzerine basa basa Kestellilere verdiği sözleri yerine getirmeye olan inancı ve gayretini gördük.
Tek tek saydı verdiği sözleri ve tek tek hangi projenin hangi durumda olduğunu anlattı.
Cekli caklı cümleler dışında tüm ayrıntıları ile projelerin nasıl yürüdüğünü, ne kadar sürede tamamlanacağını aktardı.
Önder Tanır, sözünü esirgemeyen ve neyse onu söyleyen bir isim. Lafı dolandırmıyor. Sorduğunuzda konuyu anlatıyor. Kaçamak cevaplar vermiyor.
İşte turizm konusu gündeme geldiğinde oldukça net ifadeler kullandı. Nilüfer’de Misi, Gölyazı gibi bölgelerde restoran ve işletmelere insanların gittiğini ve bir ekonomi oluşturduğunu Kestel’deki önemli turizm alanlarında ise piknik ve mangalların yandığını, ticari olarak dışarıdan gelenlerin ilçeye bir şey bırakmadığı gibi bu bölgelerde oluşan çöp ve diğer olumsuzlukların geride kaldığını aktardı.
Kazancı ve Saitabat Şelale’si bölgesinde iki önemli proje yürüttüklerini anlatan Tanır, bu iki bölgede yapacakları düzenlemelerle Kestel turizminin canlanacağını ve ilçeye katma değer sağlayacağını aktardı. Saitabat Şelalesi’nde mesire alanlarını biraz daha aşağıya alarak düzenleme yapıldığını ve şelale bölgesini daha da geliştirip, görsel estetiği daha da güzelleştiren çalışmalar yaptıklarını aktaran Tanır, yeni düzenlemelerle bölgenin cazibesi artarken, ilçeye katkısının da katlanacağını aktardı.
Kazancı’ya gerçekten göz kamaştıran A tipi bir mesire alanı için proje hazırladıklarını anlatan Tanır, bu bölgede bungalov ev tarzı konaklama alanlarından ekstream sporların yapılacağı alanlara kadar ciddi bir yatırım yaparak bölgeyi Bursa turizminin gözbebeği haline getirmek için çalıştıklarını anlattı.
İki bölgede sit alanı olması nedeniyle bazı sıkıntılar var ancak başkan oldukça heyecanlı ve bu iki turizm projesini tamamlamak için yoğun mesai harcıyor. Her iki projede Bursa’nın doğusuna büyük değer katacak projeler.
Kestel zaten kültür merkezi gibi buz kayağı salonu gibi spor sahaları ve alanları gibi ciddi yatırımları almış ve hızla gelişen bir bölge. Önder Tanır’ın heyecanı ve ekibiyle birlikte ilçe için verdiği mesai önümüzdeki dönemde Kestel ismini daha da öne çıkaracak gibi duruyor. Büyükşehir Belediyesi ve Ankara bağlantıları da önemli avantaj sağlıyor. Başkan Tanır verdiği her sözü dönem bitmeden hizmete açmanın gayretinde. Tabi araya söz vermemesine rağmen projelendirdiği birkaç sürpriz de sıkıştıracak gibi görünüyor. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.