SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu'nu dinliyorum gözlerim kapalı ağzım açık…

Yazının Giriş Tarihi: 29.03.2017 22:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.03.2017 22:55
Önceki akşam CNNTürk yayınına katılan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı programın tekrarını izledim gece. Performansının oldukça zayıf olduğunu söyleyebilirim. Ortaya koyduğu iddiaları savunmakta zorlandığı gibi soruları yanıtlamakta da gerçekten zor anlar yaşadı Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başkanı yeni sistemde Cumhurbakanı’nın isterse bakan atamayabileceğini söylüyor. Gazeteci bu pratikte mümkün mü diye soruyor. Kılıçdaroğlu, getirilen maddelerde bu yazmıyor diyor. İstense Cumhurbaşkanı 500 tane başkan yardımcısı atayabilir diyor mesela ama bunun olabilirliğine inanıyor musunuz? Pratikte bu gerçekçi mi sorusuna, maddelerde belirtilmiyor karşılığını veriyor.

Hemen hemen programın genelinde benzer diyaloglar yaşanıyor. Kılıçdaroğlu iddia ediyor ama bu pratikte mümkün mü denince buna cevabı “maddelerde yok” oluyor. Kılıçdaroğlu, iddialarının arkasında doyurucu yanıtlar vermiyor, veremiyor. Sadece maddelerde bu yok diyerek, tezlerini savunuyor.

“Hayır” cephesinin lideri durumundaki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun savlarının çok kolay çürütülebildiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde propaganda çalışmalarının çok daha yoğun yaşanacağını düşündüğümüzde,  “Hayır” cephesinin bu savlarla geride kalacağını söyleyebiliriz. Kararsızların ikna edilmesi sürecinde bu savların kararsızları “Evet” oyu vermeye daha fazla yaklaştıracağını da düşünüyoruz.

----------------------

 

AK Parti’nin dövmeleri…

AK Parti Bursa teşkilatının 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sürdürdüğü propaganda çalışmaları çerçevesinde bizce anlamsız ve anlamsız olduğu kadar gereksiz bir uygulama var. Geçici dövme yapılıyor isteyenlere. Siyasetçiler ve gençlerin de ilgisini çektiğini görüyoruz. Ancak kültürümüzde yer almayan ve toplumumuz tarafından çok da kabul görmeyen dövmenin AK Parti çalışmasında kullanılmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Her ne kadar geçici de olsa özellikle gençlere ve çocuklara dövmeyi cazip bir şey gibi göstermenin de toplumsal açıdan doğru olmadığını ifade edelim.  Dövme bizim kültürümüzde yer almayan ve reddedilen bir uygulamadır. Geçici ya da kalıcı hoş görülmeyen bir durumdur. Ak Parti Bursa örgütünün bu durumu bir kez daha gözden geçirmesini öneriyoruz.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.