SON DAKİKA
Hava Durumu

Meclis üyeleri üzerine…

Yazının Giriş Tarihi: 27.06.2020 22:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.06.2020 22:10

Bir süredir özellikle belediye meclis üyeleriyle ilgili eleştiriler yazıyorum sosyal medya hesabımdan. Her ne kadar Mudanya üzerinden bu eleştiriler yoğunlaşıyor olsa da diğer ilçelerde de benzer durumlar var.

Belediye meclisleri o yerleşim birimi için çok önemli kuruluşlardır. Milletin oy vererek seçtiği meclis üyelerinden özellikle yerelde konularını takip etmelerini bekler. Oysa ne yazık ki kentlerin ve ilçelerin konularını takip eden belediye meclis üyelerine rastlamak artık oldukça zor.

Çok değil bundan 10-15 yıl önce belediye meclis üyelerini o yöredeki herkes tanırdı. Yaptıkları açıklamalar ile gündem oluştururlardı. Ne yazık ki artık gazeteciler olmasa o memleketteki hiçbir şeyi kimse bilmiyor. Ortaya çıkan konularla ilgili de nedense kimse ağzını açmıyor.

Bunun yüzlerce örneğini gösterebiliriz. Örneğin Nilüfer’de Osmangazi’de, Mudanya’da, Yıldırım’da ve diğer ilçelerde vatandaşların bir çok talebi ve şikayeti var. Bunları dillendirmek o beldedeki meclis üyelerinin görevi öncelikle.

Oysa meclis üyeleri ayda bir toplanan belediye meclislerine katılıp grup kararlarına göre oy kullanmayla yetiniyorlar.

İstisnai örnekler yok değil tabi. Mudanya’da MHP’li Bülent Erden ve AK Partili Volkan Biçer, Yıldırım’da MHP’li İhsan Bilgili ve CHP’li Şahin Sevinç, Osmangazi’de Sefa Yılmaz gibi zaman zaman sesini duyduğumuz isimler var. Örneğin Nilüfer’de tık yok. Diğer ilçelerde de öyle doğru düzgün bir ses yok.

Olmalı oysa. Milletin sıkıntıları sorunları talepleri yüksek sesle ifade edilmeli ki yönetimler de o işlere daha fazla eğilsinler. Meclis üyeleri komisyonlara seçilmek için verdikleri mücadelenin bir kısmını da yaşadıkları kente hizmet etmek için vermeliler…

Kimse kızmasın darılmasın. Ama bu şehirde geride kalan yıllarda İl Genel Meclisi üyelerini, belediye meclisi üyelerini hep mücadele ederken görürdük.

 Bugünkü vurdumduymazlık yoktu o yıllarda. Siyasetteki ren9kli simaları biz hep meclis üyeleri arasında görürdük.

Bugün ise gazeteciler bile bir çok meclis üyesini bilmiyor. Say desen 3-5 tane meclis üyesi sayacak insan o kadar az ki!

O nedenle meclis üyelerinin kendilerini sorgulamaları ve bir muhasebe yapmaları gerekiyor.

---------------------

Doğru neyse onun peşinde olacağız!

Bir süredir Bursa Şehir Gazetesi olarak 4 koldan gelen saldırıların hedefi durumundayız. Bursa kamuoyu ve okurlarımız yakından takip ediyor.

Her zaman olduğu gibi gerçek neyse onu anlatmaya onu yazmaya gücümüz yettiğince doğrunun ve hakikatin sesi olmanın mücadelesini veriyoruz. Bugüne kadar Bursa Şehir Gazetesi ve sahibi Nezir Asaroğlu ile ilgili tüm iddialara defaten net bir şekilde cevap verdik ancak sorduğumuz tek bir soruya bile muhataplarımız cevap vermedi veremedi.

Herkesin gözü önünde bir rant kumpanyası var altta. Ne yaptıkları belli olmayan ancak siyasette buldukları abileri sayesinde üç kuruş etmez yayınları ile boylarından büyük faturalar kesen. İşte geçtiğimiz yıldan itibaren Bursa’da belediyeler başta olmak üzere bu şantaj ve iftira kumpanyasına yüz verilmemeye başlandı.

Siyaseti kullanarak elde ettikleri haram paralar kursaklarını öyle büyütmüş ki zarflar kesilince bir anda önlerine gelene saldırmaya, ahlaksızca ve şerefsizce iftiralar atmaya başladılar. Bursa hepsini aylardır izliyor.

Sonrasında bu tiplere daha büyük rant çeteleri katıldı. Onlar da kentin siyasal rantını ve ticari rantını ellerinden kaçırmak istemiyorlardı. Bu nedenle önlerindeki en büyük engel olarak gördükleri Bursa Şehir Gazetesi’ni susturmak için adeta bombardımana başladılar.

Doğru sarsılır ancak yıkılmaz. Hepsine gereken cevapları verdik. Vermeye de devam ediyoruz. Bir hakikatleri haykırdıkça güç odakları daha da çılgına dönüyor, ellerindeki maşaları teker teker sahaya sürüyordu. Evdeki hesap çarşıya uymadı.

Allah’tan başka korkumuz yok. Milletimizden başka hesap verecek kimse yok düsturu ile yayın yapan Bursa Şehir Gazetesi, her türlü saldırıya göğüs gerdi. Bu süreçte yargı sopasını gösteren ve tehdit edenleri ibretle izledik. İftira ve yalan kampanyalarını gördük. Hepsiyle başa çıktık.

Ve savaşın bile onuru olduğunu bilerek hiç ahlaksızlığa, kahpeliğe yönelmedik. Bizi mertçe susturamayanlar her gün yeni bir oyunla karşımıza çıkıyorlar. Bu kez sosyal medya hesaplarımız, mail hesaplarımız ve digital diğer hesaplarımıza saldırıp onlar üzerinden operasyon çekmeye kalktılar. Sürekli bir şekilde hesaplarımız saldırıya uğruyor.

Ve Bursa Şehir Gazetesi dün olduğu gibi bugünde Önce Allah’a sonra milletimize emanetiz diyerek her an her dakika yaşananları tüm hakikatiyle duyurmaya devam ediyor.

Buradan bir kez daha ilan ediyoruz ki. Üzerimizde FETÖ yöntemleri uygulanıyor. Önce suç oluşturulup sonra delil oluşturmak için ellerinden geleni her türlü ahlakdışı yöntemi de kullanarak yapmaya çalışıyorlar.

Buradan da bir kez daha not düşelim:

Mail ve sosyal medya ve benzeri digital hesaplarımız FETÖ'nün itlerinin saldırısı altında.

Bildiğiniz tavrımızın dışında, vatanımızdan milletimizden ve devletimizden yana tavrımız dışında, haktan hukuktan yana mazlumun sesi zalimin zulmün hasmı olan paylaşımlarımız dışında olası ele geçirme ile yapılacak suç unsuru oluşturacak, iftira ve yalan kampanyalarına alet edilebilecek paylaşım, mesaj vb gelirse ve görürseniz bunun bizden kaynaklanmıyor olduğunu bilmenizi istiyoruz. Öyle bir şey görürseniz lütfen şikayet edin. Bildirin...

Her an her dakika saldırı durmaksızın devam ediyor. Mertçe savaşamayanlar kahpelikle gelmeye çalışıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.