SON DAKİKA
Hava Durumu

Meclis üyelerinden algı tepkisi!

Yazının Giriş Tarihi: 09.03.2017 23:18
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.03.2017 23:18
Mudanya’da CHP yönetimi ve Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’la ters düşen 4 meclis üyesi aylardır süren kaosun ardından önceki gün posta yoluyla partiden istifa etmişti. Dün işi garantiye almak için bir kez de noter kanalıyla istifalarını gönderdiler.

Meclis üyelerinin istifasının ardından DSP’ye geçecekleri yönünde iddialar ortaya atıldı. Dün böyle bir şeyin asla olmayacağını ifade eden meclis üyeleri, CHP İlçe Yönetimi ve belediyenin algı operasyonu yaptığını ve itibarsızlaştırma adına bu adımların atıldığını söylediler.

4 meclis üyesi olarak yola bağımsız olarak devam edeceklerinin altını çizen meclis üyeleri, “Bizim partimizle sorunumuz yok. Mudanya’da sorun var. Aylardır partide tutunmaya çalışıyoruz. Ancak iş hem partiye hem de bize zarar verecek noktaya geldiği için partimizden istifa ettik. Başka bir partiye neden geçelim. Biz yola bağımsız olarak devam edeceğiz. Mudanya ve halk için iyi olanlara destek vereceğiz. Kişisel ve doğru bulmadığımız durumlarda ise karşı çıkacağız” ifadelerini kullandılar.

DSP’nin Mudanya’da ilçe örgütünün dahi olmadığının altını çizen meclis üyeleri, böyle bir şeyin bugüne kadar akıllarının bir ucundan dahi geçmediğini vurguladı.

Temel amacın Nisan meclisinde komisyon ve encümen seçimlerinde aday olmalarının önünü kesmek olduğuna işaret eden meclis üyeleri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dik duruşlarından ödün vermeyeceklerini vurguladılar.

Bu tür algı operasyonlarının ucuz numaralar olduğuna dikkati çeken meclis üyeleri, buna toplumun da inanmayacağını ifade etti. Herkesin bu süreçte kendinin ne olduğunu topluma yansıttığını da vurgulayan meclis üyeleri, bu tuzaklara gelmeyeceklerini ifade ettiler.

Öte yandan referandum sürecinde partiye zarar vermemek ve “Hayır” cephesinde gedik açmamak için şimdilik bir açıklama yapmayacaklarını da ifade eden muhalif grup üyelerinin, 16 nisan sonrası düzenlenecek basın toplantısı ile tüm yaşananları kamuoyuyla paylaşacağı bildirildi.

ERGÜL HANIM İSTİFALARI ALMADI

CHP Mudanya İlçe Örgütü’nde önceki gün yaşananlar da ortaya çıktı. Partiye giderek İlçe Başkanı Ergül Batman’a istifa dilekçelerini veren meclis üyelerine Batman’ın “Ben bu istifa dilekçelerini almam. İşleme de koymam” dediği öğrenildi. Siz teslim alın tarih sayı verin isteğinin de geri çevrilmesi üzerine meclis üyeleri postaneden iadeli taahhütlü gönderdi istifaları. Ancak Nisan ayı meclisinde komisyonlara katılamama riskini göz önüne alan üyeler, dün işi garantiye almak için noter kanalıyla istifalarını bir kez daha gönderdi.

---------------------

 
Osmangazi Meclisi’nde sıra tartışması


Osmangazi Belediye Meclisi’nin mart ayı oturumu ilginç bir tartışmaya sahne oldu. CHP Grup Sözcüsü Cevat Asa’nın MHP’den önce konuşma talebinde bulunması sinirleri gerdi. Asa’nın Başkan Mustafa Dündar’dan “Biz daha çok oy aydık. MHP’den önce biz konuşalım. MHP sözcüsü konuştuktan sonra basın gidiyor” sözlerine tepki gösteren MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın, “Milliyetçi ve Ülkücü Hareketin konuşma zaman ve şekline müdahil olunmasına sessiz kalmayız” dedi. Konuşmanın sırasının değil özgül ağırlığının önemli olduğuna dikkati çeken Aydın, “Önceki dönemde de önce biz söz alır konuşurduk. CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli bizden sonra konuşurdu. Konuşmalar uzamasına rağmen basın son ana kadar beklerdi. Konuşmanın ne zaman yapılacağı değil ne konuşacağınla ilgili bir durum. Bizim konuşmalarımızın bir özgül ağırlığı var ve bu manada konuştuklarımızın basında yer almasından da sıkıntımız yok. Ancak bu tavrı aczin ve çaresizliğin bir göstergesi olarak değerlendiriyoruz” dedi.

-------------------------------

-
Soylu Bursa’da…


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün Bursa’da 3 nokta mitinginde konuşacak ve muhtarlarla buluşacak. Güne Görükle’de başlayacak olan Soylu daha sonra Mudanya’ya geçecek.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mudanya Mütareke Meydanı’nda halka seslenecek. Önce Mudanya Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret edecek olan Bakan Süleyman Soylu,  daha sonra Belediye İş Merkezi’nde AK Parti İlçe Başkanlığı’na uğrayacak. Daha sonra esnaf ziyaretinde bulunacak olan Soylu, buradan Mütareke Meydanı’na geçecek. Soylu burada vatandaşlara hitap ettikten sonra Cuma namazı için Bursa’ya hareket edecek. Ulucami’deki Cuma namazının ardından Merinos AKKM’de muhtarlarla buluşacak olan Soylu, Cumhuriyet Caddesi esnafını ziyaret ettikten sonra Emek Mahallesi’nde Şehit Yunus Yılmaz’ın ailesini ziyaret edecek. Alaaddinbey’de Şehit Hüseyin Akyüz’ün ailesini de ziyaret edecek olan Soylu, Nilüfer konak ve Osmangazi Küçükbalıklı nokta mitingleri ile günü tamamlayacak.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.