SON DAKİKA
Hava Durumu

Meral ablanın kumanya partisi!

Yazının Giriş Tarihi: 07.09.2023 12:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.09.2023 12:04

Aslında dinleyince şaşırdın mı derseniz şaşırmadım. Ancak iş oraya kadar geldimi demekten de alıkoyamıyoruz kendimizi. Aslında MHP’yi ele geçirme, olmadı parçalayıp bitirmek üzere yola çıkan bir ekibin kurduğu İYİP, gelinen noktada CHP’nin başına öyle bir musallat olmuş durumda ki, CHP’liler bile tabanı kastediyorum ne yapacaklarını bilemiyor.

Sondan başlamak gerekirse. Meral Akşener dün akşam Gazeteci Fatih Altaylı’nın programında satır arasında öyle bir söz etti ki gerçekten iş oraya kadar geldi mi dedirtecek cinsten.

Seçimlerde teşkilatlarına çok para gönderemediklerini dile getiren Meral Akşener, Nilüfer Belediyesi’nin seçimlerde partisinin sandık görevlilerine kumanya vermediğini söyledi.

Aman Allah’ım. Bunu söyleyen bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapmış bir isim. Hemen bu açıklamanın ardından İYİP Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, tüyü dikivermiş. Genel başkanını yalanlamış ve Nilüfer Belediyesinden destek aldıklarını açıklamış.

Şu kısa özete bakarak söylemeliyim ki Meral hanım bugün İçişleri Bakanı olsa şu açıklamalar üzerine CHP’li Nilüfer Belediyesi’ne müfettiş gönderip soruşturma açar.

Ki aslında yayınlanan haberler Cumhuriyet Savcıları tarafından ihbar kabul edilerek bu konu hakkında bir soruşturma açılması da şart. Bakarsınız AK Parti bu konuda bir girişimde bulunur neden olmasın. Kamu kaynağının bu kadar aleni siyasete alet edilmesine onları da gönlü razı olmayacaktır.

Nilüfer Belediyesi’nin İYİP’e destek sağlaması ne anlama geliyor. Etik mi? Belediyenin böyle bir uygulama yetkisi var mı? Milletin kör kuruşunun hesabını vermekle mesul Nilüfer Belediyesi, bu açıklamalara bir cevap verecek mi? Yoksa yine bayılmış numarası mı yapacak? Hepsini göreceğiz.

Hemen burada bir de parantez açalım. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayında gemlik sahilinde tüm vatandaşlara açık iftar verilmesine tepki gösteren,kamu kaynaklarının bu şekilde kullanılamayacağını söyleyen İYİP Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu bakalım bu yaşananlara bir yorum yapacak mı? Malum Türkoğlu, kamu tarafından bu tür harcamalar yapılmasına karşı duruşu ile bilinen bir isim.

Meral Hanımın sözlerinden devam edelim. Kumanya olayı gündem olunda İYİP Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu da bir açıklama yaparak Meral hanımı tekzip etmiş. Daha komik olanı konuyu kendisinin Meral hanıma anlattığını ancak Meral hanımın yanlış anladığını söylemiş. İl başkanına bakar mısınız bu kadarlık bir konuyu bile genel başkanına anlatamıyor. Genel başkan yanlış anlıyor. Sadece Nilüfer’de destek almışlar. Gemlik’le Mudanya destek vermedi diyor kısacası. Diğer ilçelerde de CHP’den beklemişler ama o gün yoğunluktan olacak CHP’li kadınlar lokma dökmemiş olacak ki, İYİP İl Başkanı sitem etmiş. Bu parti ülkeyi yönetmeye, şehirleri yönetmeye talip. Ne diyelim…

Ve itiraf ediyor Hasanoğlu, Nilüfer Belediyesi'nin kamu kaynaklarını İYİP’e kullandırdığını. Eh Cumhuriyet Savcıları da bir ifadesini alır sanırım Nilüfer Belediyesi’nin.

Devam edelim ve aynı gün yani 28 Mayıs 2023 tarihine dönelim. İYİP’lilerin Akşener’e göre kumanyasız kaldığı, Hasanoğlu’na göre ise kumanyaları mideye indirdikleri güne. Osmangazi ilçe yönetimi seçim için görevli ve YSK kararları doğrultusunda alkol satışı da kullanımı da yasak.  İYİP yönetimi yarti yöneticisi bir ismin yazıhanesine gidiyor.

Öğleden sonra alkol almaya başlıyorlar. Seçimle ilgili bir sıkıntı çıksa kafa bir dünya nasıl müdahale edeceklerse? Her neyse. Kafalar iyi olunca sesler yükseliyor, argo konuşmalar artıyor ve hemen karşıdaki masaj salonun sahibi ve çevredekiler rahatsız oluyor. Gelip uyarıyorlar ancak tartışma çıkıyor. Yazıhane sahibini dışarı çıkarıp bir güzel darp ediyorlar iyi mi?

Darp edilen yönetici hastaneye götürülüyor orada polis ifade alıyor. O da iki yöneticiyi şahit gösteriyor. Sen misin bizi şahit gösteren deyip iki yönetici de bu arkadaşa tepki gösteriyor. Sonrasında darp edilen arkadaş dışında istifa yok,görevden alınan yok. Meral hanım o günle ilgili bir konu gündeme taşıyacaksa, bu yöneticilerini görevden alarak başlamalıydı. Olayı yok sayan il başkanı dahil.

Meral hanım 3 gün önce Bursa’daydı. Yenişehir ilçe başkan yardımcısının adının karıştığı kenevir olayını kimse sormamış. O da konuşmamış. Oysa ismi geçen yönetici hariç Yenişehir ilçe yönetiminden görevden alınan yok, istifa eden yok. İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu ve ekibi de yine bayılmış numarasına devam ediyor. Keşke bu konuyu aktarsaydı genel başkanına Hasanoğlu.

İYİP’le ilgili son bir nokta tamamlayalım. Meral Akşener’in başdanışmanı Bursalı iş insanı İbrahim Alagöz’ün CHP’ye geçmesi siyasi arenada bomba etkisi oluşturdu. Tartışmalar devam ederken Gazeteci Özlem Yağmur’un kulis yazısı ise pes dedirtecek cinsten bir hesabı ortaya koydu. Kulis bilgisine göre İYİP’e Nilüfer, Mudanya, Gemlik  ya da Osmangazi gibi ilçeleri direkt veremeyeceğini bilen Kemal Kılıçdaroğlu, Nilüfer’i hülle yoluyla İYİP’e vermek için bu planı işletti. Yani Alagöz Meral Akşener’den izin alarak ve iki genel başkanın anlaşmasıyla CHP’ye geçti.

Bu iddia CHP tabanında adeta infial yarattı. CHP kulislerinde bomba etkisi yapan plan, yerel seçimlere giderken siyasetin değil gerçekten gizli planların ve kirli pazarlıkların ön plana çıkacağını da bir kez daha gösterdi. CHP tabanın bu acılara daha ne kadar dayanacağı, ya da kayıtsız şartsız desteğini daha ne kadar sürdüreceğini de biz merak ediyoruz.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.