SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP'li üyeden çok tartışılacak itiraz

Yazının Giriş Tarihi: 19.04.2017 19:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.04.2017 19:31
MHP’li Nilüfer İlçe Seçim Kurulu üyesi Avukat Cihan Sayrak, “Hayır” cephesinin referandumda şaibe ve hile iddialarına katılarak önce seçim kuruluna MHP’li üye olarak itirazda bulundu, ardından da sosyal medya hesabından Türkiye’yi dünyaya şikâyet etti.

MHP ve Lideri Devlet Bahçeli milletin geleceği, devletin bekası için referandum sürecinde omurgalı bir duruş sergilerken, taşrada kendi partililerinin ihanetiyle yüz yüze geldi. MHP tarafından seçim kuruluna görevlendirilen üyeler, “Hayır” cephesi ile hareket ederek ideolojileri ve partilerine tarihi bir ihanette bulundu.  Avukat Cihan Sayrak, MHP tarafından Nilüfer Seçim Kurulu’na üye verildi. MHP referandum sürecinde “Evet” diyerek anayasa değişikliğinin yanında oldu, propaganda yaptı. Ancak parti içindeki iktidar savaşları nedeniyle parti içinde oluşan kavga referandum sürecine de yansıdı. MHP’nin sandıklar için bildirdiği birçok üye gidip sandıklara sahip çıkmazken, MHP’li Nilüfer Seçim Kurulu üyesi Avukat Cihan Sayrak bununla da yetinmeyerek mühürsüz pusulaların ve “Evet” mühürlü oyların iptali için itirazda bulundu. Cihan Sayrak, partisinin kararına ve yaklaşımına tam zıt bir davranışın altına imza atarken, MHP’ye ve Lideri Devlet Bahçeli’ye de bir anlamda ihanet etmiş oldu. 

YETMEDİ DÜNYAYA ŞİKAYET ETTİ

Ülkücü olduğunu söyleyen ve MHP’de siyaset yapan Cihan Sayrak, kendi ülkesini dünyaya şikâyet etmekten de geri kalmadı. Sosyal medya hesabı üzerinden İngilizce bir metin paylaşan Sayrak, Yüksek Seçim Kurulu’nun referandumda mühürsüz oyları kabul ederek kanunları hiçe saydığını ifade etti. Demokrasi, insan hakları ve özgür seçimlerden yana olan insanların kanunsuz ve hukuksuz kararı kabul etmediklerini iddia eden Sayrak, MHP ideolojisinde bugüne kadar görülmeyen bir skandala imza atarak kendi ülkesini dünyaya şikâyet eden bir isim olarak tarihe geçti.  Oysaki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili anayasa değişikliği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine gündeme gelmiş ve MHP milletvekillerinin tüm baskılara rağmen dik duruşlarıyla milletin önüne gelmişti. MHP referandum sürecinde de var gücüyle “Evet” oyu çıkması için çalışırken, taşrada ve özellikle Bursa’da muhalif kanadın ihanetiyle yüz yüze kaldı.

BAHÇELİ YIKILSIN DA NE OLURSA OLSUN

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP’de Devlet Bahçeli’yi devirmeye yönelik başlatılan iç ve dış operasyonlar sırasında parti içi muhalefetin bayrağını taşıyan Bursa’daki partililer, bu muhalefeti ülkenin geleceğine yönelik çok önemli bir karar aşamasında da sürdürdü. Bursa’da özellikle Meral Akşener’in ekibinde bulunan MHP’liler, referandum sürecinde “Hayır” cephesinde Perinçekçilerle, DHKP-C’lilerle aynı ortamda olmaktan beraber hareket etmekten çekinmedi. Adeta Bahçeli yıkılsın da gerisi ne olursa olsun mantığı ile hareket eden MHP’nin muhalifleri, referandum süresince partilerine düşman, ideolojilerine yabancı bir tavır sergilemekten çekinmedi.  Ortaya çıkan gerçekler, Bahçeli’nin muhaliflerle ilgili takındığı sert tavrında ne kadar haklı olduğunu da bir kez daha ortaya koydu.

ŞİMDİ GÖZLER GENEL MERKEZDE

Referandum sürecinde dengeli bir siyaset yürüten Devlet Bahçeli ve MHP Genel Merkezi’nin muhaliflerle ilgili önümüzdeki günlerde alacağı kararlar merakla bekleniyor. Referanduma kısa bir süre kala katıldığı televizyon programında partiye ülkenin çok önemli bir kararı öncesi bayrak açan muhaliflerin ve muhalif teşkilatları kenara not ettiklerini açıklayan MHP Lideri Bahçeli ve ekibinin önümüzdeki günlerde MHP’de büyük bir temizlik hareketi başlatması bekleniyor. Muhaliflerin de “Evet” kararının ardından ihraç edilmeden istifa ederek partiden ayrılmaya başladıkları gelen bilgiler arasında.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.