SON DAKİKA
Hava Durumu

Millet-Kandil ittifakı

Yazının Giriş Tarihi: 19.03.2019 21:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.03.2019 21:30
Bugün bu ülkede yaşayan herkes HDP’nin Kandil’in siyasi ayağı olduğunu, Kandil’den yönetilen terör örgütünün temsilcileri olduğunu kabul ediyor.Seçmenini bir kenara bıraktığımızda bu ülkenin Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı, Genel Kurmay Başkanı HDP yöneticilerinin terörist olduğunu dillendiriyor. Zaten yüzlercesi de bugün bu ülkenin hapishanelerinde ihanetlerinin bedelini ödüyorlar.

Uzun zamandır CHP ile İYİ Parti arasında kurulan Millet İttifakı’nın HDP ile gizli ittifakta olduğu tartışmaları devam ediyor. Son günlerde onlarca bilgi belge ve görüntünün ortalığa saçılması, birbiri ardında yapılan açıklamalar da bunu teyit ediyor.

HDP’nin temsilcileri zaten açık açık seçmenlerini Millet İttifakı’na yönlendirdiklerini, o seçilecek başkanlarında kendilerine yok sayarak hareket edemeyeceğini dillendiriyorlar. Yani Millet İttifakı İstanbul, Ankara, Bursa vs. büyük kentleri alırsa yönetime kendilerinin de katılacağını, HDP’ye rağmen başkanların adım atamayacağını ifade ediyorlar. Bu çok açık ve çok net bir gözdağı ve aynı zamanda yapılan işbirliğinin kanıtı.

Bugün ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ne İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ne de bu iki siyasi partinin üst yönetiminden net açıklamalar duyamıyoruz. Her iki parti de kaçak güreşiyor. Hem HDP’nin oylarını istiyorlar hem de onlarla sözüm ona işbirliği yapmadıklarını geveliyorlar. Ancak iki parti de HDP’nin ki gibi net açıklamalar yapamıyor.

Kardeşim HDP ile HDP yönetimiyle işimiz olmaz. Hadlerini bilsinler. Biz aday çıkarmayın demedik. Çıkarıp adaylarını seçime girseydiler. Kürtlerin oyunu istiyoruz ama asla HDP ile bir pazarlığın bir işbirliğinin içinde değiliz diyemiyorlar.

Bunun nedeni çok açık. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 300’e yakın HDP’linin Millet ittifakı listelerinden belediye meclislerine girmeye çalıştığını her konuşmasında dillendiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de buna keza aynı söylemleri ifade ediyorlar. Bu sözleri CHP-İYİ ittifakından itiraz var mı? Söyleyin onlar kimse hemen listelerimizden atalım diyorlar mı? Hayır demiyorlar. Çünkü kurulan gizli ittifakın şartlarına uyuyorlar.

CHP’nin bu günlerde çek senet rezillikleri ile gündemde olan Ankara Adayı Mansur Yavaş’ın HDP’yi ziyaret edecek misiniz sorusuna verdiği “Ben bilmiyorum ajans karar verecek” sözleri de iplerin daha bugünden Yavaş’ın değil kirli ittifakın elinde olduğunu gözler önüne seriyor.

Şimdi özellikle İYİ Parti’deki ülkücü arkadaşlarla CHP’deki ulusalcı solcu arkadaşlar tüm bunlara rağmen ve gerçekler apaçık ortadayken bu kirli ittifaka nasıl itiraz etmezler bunu anlamak mümkün değil. Örneğin Bursa’da CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in yıllardır HDP’lileri nasıl koruyup kolladığını, belediyede istihdam ettiğini, kamunun kaynaklarını nasıl onlara akıttığını kamuoyu yıllardır tartışıyor.

HDP İl Başkanı’nın kardeşine önce Atatürk ismini taşıyan kent ormanında restoran veren Bozbey, büyükşehir el koyunca Misi’de restore ettiği binayı yine aynı kişiye üç kuruş kirayla nasıl verdiğini Şehir Gazetesi olarak sık sık yazdık yazmaya devam ediyoruz. Ülkücü ve ulusalcı diye kendini tanımlayan kesimlerin tüm bu gerçeklere rağmen sırf Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile bu ittifaka oy vermeyi aklına getirebilmesini bile açıklamak mümkün değil.

CHP ve İYİ Parti ciddi bir töhmet altında. En üst makamlarından itibaren HDP ile işbirliğini net olarak reddetmek ve varsa listelerindeki bu terör örgütü bağlantılı teröristleri kulaklarından tuttuğu gibi liste dışına atmalılar. Aksi halde seçimler geçer de bu ittifakın lekesi on yıllar geçse de çıkmaz. O kumaş o lekeyle bir daha iflah olmaz!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.