SON DAKİKA
Hava Durumu

Milletime sövdürtmem diyecek irade yok mu?

Yazının Giriş Tarihi: 31.10.2021 19:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.10.2021 19:57

Sahte cumhuriyetçilerden, naylon Atatürkçülerden, sahte dindar görüntülerinden ve sahte Milliyetçilik yapan rezillerden artık tiksindik.

Yeter ulan.

Üç kuruşluk çıkarlarınız için yapmadığınız rezillik kalmadı. 


Son olarak Cumhuriyet Bayramı’ndan taşan görüntüler nasıl utanç verici ve nasıl yürek sızlatan cinsten. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim öğretim kurumlarında bu milletin atalarına, Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanlarına yöneltilen alçakça saldırıları cumhuriyet kutluyoruz diye çocuklara empoze etmeye kalkan öğretmen ya da eğitim kurumlarını gördük.


Ya arkadaş Cumhuriyet sizi kul olmaktan çıkardı diyerek anlattığı cumhuriyetin kurucusu Atatürk’e hakarettir çocukları onun fotoğrafının önünde secdeye kapatmak. Beyin ne zaman terk etti sizi arkadaş. 


Bir başka okulda utanmaz bir kadın öğretmen güya cumhuriyet anlatıyor soytarılık yaparak. Çarşafı atıp mini etekle cumhuriyeti getiriyor aklınca. Sevsinler yarım gram aklını. Cumhuriyeti mini etek boyutuna getirebilecek kadar zavallılaşan o ömrü ve o mesleği rezil etmişsin. 


Cumhuriyeti her kim çul çaputa indirgiyorsa, kim kurucusuna secdeye indirgiyorsa sahtekârdır. Bir halt anlamamıştır cumhuriyetten. Palavracının önde gideni, ucuz çıkarcının tekidir. 


Cumhuriyeti ya da Atatürkçülüğü içinden çıktığı millete sövmek olarak anlayan her kim varsa ya aklını kaybetmiş ya da kendi milletinin haini olmuş biridir. 
Şu Atatürk’e secde görüntülerini görüp de tepki göstermeyen Kemalist Atatürkçü her kim varsa asıl o değerlere sahip olmayan onlardır. 


Durun bir dakika arkadaş sabahtan akşama kadar cumhuriyetle kula kulluk etme dönemi bitti diye nutuk atıyoruz, siz gelmiş adı Atatürk olsa bile sonuçta bir insana secde ettiriyorsunuz.  Bu nasıl kutsamak böyle?


Gösterdiği yolda yürüyeceğine ant içenler, Atatürk fen bilim derken kendileri ancak heykelle ve hamasetle siyasetten başka bir şey yapmıyor.  Atatürk’ün gösterdiği yol fen ve bilim. O yolda yürümüyorsan sevsinler senin cumhuriyetçiliğini de Atatürkçülüğünü de. 


Bu dediklerim dini sembolleri kişisel çıkarlarına kullanan çakal tayfası için de geçerli. Allah’ın dinini sırf kişisel çıkar uğruna kullanmaya kalkan, Allah’ın yasakladığı kula kulluk etmeyi çıkarı için kabul eden kim varsa onlar da yukarda saydıklarımdan farksız değiller. 


Hepsinden öyle bıktık usandık ki. Ve bunlar yüzünden öyle soğuyor ki insanlar değerlerinden yargılarından inançlarından ve inanışlarından. 
Kur’an diyor ki oku. İlk emri yerine getirmeyen ritüelle ahkâm kesiyor. Hadi lan oradan.  Şekil şemal ile değil, İslam’ın öğretilerine sıkı sıkı bağlı olarak İslam ahlak ve faziletini göstererek çık öne. Dilde besmele ruhta ucuz hesaplarla ancak tiksindirirsin kendinden. 


Cumhuriyet bayramını ilimle fenle kutlamak gerekmez mi Atatürkçüysen. Kartondan kaplanlar. 10 yıl marşıyla, iki nukutla bu işler olmuyor. Zaten kimse de yemiyor. 


Bir sözümüz de Milli Eğitim Bakanlığı, Valilikler ve Kaymakamlıklara. Bu rezilliklerin okullarda yapılmasına nasıl seyirci kalırsınız? 
Kim ne cüretle ecdada, milletimize ve Kurtuluş Savaşı’nın kahramanı annelerimize böyle hakaret edebilir?
Devlet için can verenlere devletin öğretmenleri, yetkilileri nasıl böyle hakaret edebilir? Yetmedi mi sindiğiniz? Yetmedi mi korktuğunuz? Yok mu size bu dünyayı dar ederim de bu millete hakaret ettirmem diyecek bir babayiğit? 

Not: görüntüler İstanbul/Silivri'de Hasan Özvarnalı İlkokulu ve İstanbul/Beşiktaş Ela-Kids Anaokulu'nda 29 Ekim kutlamalarından yansıyanlar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.