SON DAKİKA
Hava Durumu

Müfit Aydın Avusturya polisini nasıl atlattı?

Yazının Giriş Tarihi: 15.03.2017 22:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.03.2017 22:14
Avrupa’da Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik düşmanca ve faşist hareketler her geçen an artıyor. Türkiye’nin iç meselesi olan Anayasa referandumuna açık açık taraf olmaktan imtina etmeyen Almanya ve onun etkisindeki devletlerin küstah tavırları sadece bakanlara yönelik yasaklamalarla sınırlı kalmıyor. Türkiye’de yeni sisteme destek veren her kesin bu faşist zihniyetten payını alıyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın geçen hafta 4 gün süreyle Avusturya’da Türklerle buluştu. Buluştu diyoruz ama adeta polisle köşe kapmaca oynayarak programlarının ancak bir kısmına katılabildi.

Avusturya’daki ilk gün programlanan 11 toplantısının 11’ine de müdahale edilirken, Aydın salona gitmeden polis salonları basarak Türkleri dağıttı. İkinci gün 7 programa üçüncü gün 4 programa Avusturya polisi müdahale ederek buluşmaların gerçekleşmemesi için elinden gelen gayreti gösterdi. Maceralı bir Avusturya ziyaretinin ardından Türkiye’ye dönen Aydın’la dün sohbet etme imkanı bulduk.

Yaşadıklarını anlatan Aydın, böylesi bir duruma ömrü hayatında şahit olmadığı gibi duymadığını da söyledi. “Biz salona gitmeden polis bastığının bilgisi geliyordu. Sonrakine yöneldiğimizde orayı polis bastı bilgisi geldi. İlk gün 11 salon toplantısının hiçbirine katılamadık” diyen Aydın, daha sonraki günlerde buluşma için taktik geliştirdiklerini de anlattı. Bir bölgede toplantı planı yapıldığını ve duyurulduğunu anlatan Aydın, tam o saatte aksi istikamette bir yerde toplantının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Avusturya’da Türklerin ziyaretlerden büyük memnuniyet duyduklarını, Türkiye’ye yönelik bu tavırlarında büyük üzüntü doğurduğunu anlatan Aydın, her şeye rağmen toplantıların çok verimli geçtiğini aktardı. 4 gün boyunca sabah dokuzdan gece 4’e 5’e kadar oradaki Türklerle buluşup dertleşme imkanı bulduğunu da anlatan Aydın, “Ben Avusturya’da bir araya geldiğimiz vatandaşlarımızda 15 Temmuz ve sonrasında Türkiye’de oluşan heyecanı gördüm. Onu yaşadım. Bu beni ve arkadaşlarımı çok memnun etti” ifadelerini kulandı. Süreç içerisinde Avusturya ve İsviçre’ye ziyaretler gerçekleşebileceğine de dikkati çeken Aydın, çok önemli bir olumsuzluğunda altını çizdi: “FETÖ ve PKK bu bölgelerde çok etkili. Devlet kurumlarında etkileri çok yoğun. Bu nedenle buradaki vatandaşlarımızın üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar. Bu devletler PKK ve FETÖ’nün yoğun faaliyetlerini sürdürdükleri merkezler. Vatandaşlarımız burada önemli sıkıntılar yaşıyorlar.”

------------------
Aktürk yaptı Türkyılmaz açıyor


Mudanya Yeni Mahallede AK Partili Hasan Aktürk döneminde inşa edilerek tamamlanan sosyal tesis, CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından 3 yıldır kaderine terk edilmişti. Binayla ilgili birçok iddiayı gündeme taşıyan ve eski yönetimi suçlayan Türkyılmaz, yasal sıkıntıları olduğu gerekçesiyle binayı bir türlü hizmete açmaya yanaşmamıştı. Ancak Mudanyalı bir vatandaşın kamunun zarara uğratıldığını belirterek suç duyurusunda bulunmasının ardından binada 3 yıl boş tutulmasından kaynaklanan olumsuzluklar giderildi ve bugün düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Mudanya Belediyesi Kültür Sanat Gençlik ve Spor Merkezi adı verilen tesiste, el becerisi kurslarının yanı sıra spor ve sergi salonları, etüt merkezi gibi bölümler yer alıyor. Binanın en üst katının ise restoran olarak kiralanması gündemde.

Bugün CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin katılımıyla sosyal tesis açılacak. Böylece CHP’li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 3 yıllık görev süresinde ilk kez kendisi yapmamış olsa bile bir tesisi açmış olacak. Mudanya’ya hayırlı olsun.

 

 

 

 

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 

Devlet Bahçeli‏: “İnanarak söylüyorum, Dünya ve Avrupa’ya bir evet yetecek, Türkiye evetle yenilmezliğe yükselecektir.

 

 

 

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.