SON DAKİKA
Hava Durumu

Ne soru beğeniyorlar ne gazeteci!

Yazının Giriş Tarihi: 26.05.2021 21:17
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.05.2021 21:17

Türkiye’de tutuklanacağı için bağlantılarından aldığı haberle yurtdışına kaçmış bir isim Sedat Peker. Belli ki Trabzonluluğunu ve çevresini kullanarak Trabzonlu bakan Süleyman Soylu’ya ulaşıp bir şekilde Türkiye’ye dönmeyi umut ediyordu. 
Umutlarını suya düşüren İçişleri Bakanlığı’nın organize suç örgütlerine yönelik operasyonları oldu. Peker’e yakınlığı ile bilinen bir çok kişi de bu operasyonlarla alındı. 
Dahası Türkiye Peker’in ülkeye getirmek için bulunduğu ülkelerde girişimde bulununca, Peker iyice köşeye sıkıştı.
Normalde Peker ve benzeri isimler sessiz insanlardır.  Onlar genel olarak konuşmaz. Her ne olursa olsun konuşmazlar. Ancak Peker, belli ki tüm umudunu kaybetti. 
Umutlarının tükendiği noktada da son bir hamle ile videolar çekip iddialar ortaya koymaya başladı.

Herkes iddia eder.

Peker de eder. 
İşin ilginç yanı Sedat Peker’e yıllarca mafya diyen ve şiddetle üzerine gidilmesini isteyenler, bugünlerde nefeslerini tutmuş Sedat Peker’i takip ediyor. 
Her dediğinin doğru olduğunu kabul ederek sevemedikleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve nefret ettikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yürüyorlar. 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önce TRT Haber’e konuk oldu ardından da birkaç gün önce Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. 
Sol kesimde oldukça popüler olan iki önemli isim Gazeteci İsmail Saymaz ve TELE 1 Kanalının sahibi Merdan Yanardağ’ın yanı sıra Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy , Kübra Par’ın yönettiği oturumda Soylu’ya sorularını yönetti. 
Belli bir kesim gönüllerine göre cevaplar beklediği için verilen cevaplardan memnun olmadı ve hücuma geçti.

Ne yazık ki programa katılan gazeteciler savunmaya geçmek zorunda kaldı. 
Dahası İsmail Saymaz ve Merdan Yanardağ’a yürürken Mehmet Akif Ersoy ve Veyis Ateş’e hakaret etmeye kadar vardı iş.

Utanmıyorlar. 
Soylu
’nun verdiği cevaplardan tatmin olup olmamak kişinin kendi görüşü. Peker’e inanmak da öyle. Ancak bunu alıp kin kusmaya kalkmak, o başka bir şey. 
Oysa programın başından sonuna kadar Süleyman Soylu önemli açıklamalar yaptı. Zaten kısa bir süre sonra Soylu’nun sözleri üzerinden hücuma geçti muhalif kanat. 
Oldukça açık, oldukça cesur oldukça sıradışı sözler sarf etti Soylu. Belki de bugüne kadar çok az bakanın cesaret gösterdiği bir lisanla. 
Son dönemde bir Süleyman Soylu ve de Efkan Ala İçişleri Bakanlığı sırasında böyle net konuşan iki isim oldu. 
Hatta özellikle 6 ay önce bakanlıktan istifa etmiş ve sessiz sedasız hayatını sürdüren Berat Albayrak üzerinden bir hır çıkartma bir gedik açma derdine düşenler var. Ancak iddialar belgesiz, söylentiden ibaret olmaktan ileriye geçemiyor. 
Muhalefeti bilmem ama tabii ki gazeteciler sorgulayacak. Sorgulamaları da gerekir. Dahası o canlı yayının ardından Kıbrıs’taki gazeteci cinayetinin yanı sıra Mehmet Ağar ve Korkut Eken konusu da olması gerektiği gibi kamuoyunda tartışılmaya başladı. 
Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. İsimler gelip geçer devlet bakidir. Devletin İçişleri Bakanı üzerinden devleti hedef almak asla doğru bir yaklaşım olmaz. 
Özellikle uluslararası alandaki sırtlanların aportta beklediği bir dönemde sadece iddialar üzerinden başlatılan kampanyalar Soylu’dan çok Türkiye Cumhuriyeti devletine zarar verir. 
Beğenmiyorlar gazeteci de soru da? Kendi istedikleri gibi olmayınca asla beğenmiyorlar. Geçen hafta Bursa’da belediye başkanı ile köşe yazarları buluşması konusunda da kendine gazeteci diyen tipler, oraya katılan gazetecilere hakaret ederek sözüm ona fikir beyan ettiler. 
Kendilerinin çağrılmaması üzerinden katılan gazetecilere hakaret etmek? Üstelik oraya katılan gazetecilerden bir kısmı isim zikrederek muhalif görünen gazetecileri de çağırsaydınız diye yazmışken. 
Ne gazeteci beğeniyorlar ne de soru diyoruz ya, 
Hakaret edenler daha bir gün muhalefetin toplantılarında sesini yükseltip, size muhalif olan gazetecileri neden toplantılarınızda görmüyoruz, neden onları çağırmıyorsunuz diye bir soru sormadılar.

Keşke söylemleri kadar ruhları da demokrat olsa.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.