SON DAKİKA
Hava Durumu

Neyin peşindesiniz birader siz!

Yazının Giriş Tarihi: 17.06.2021 19:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.06.2021 19:25

Geçen hafta Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan Bey’i ziyaret ettiğimizde, kendisi ilçede devam eden çalışmaları da gezdirdi bize. 
Sadece devam eden yatırımları değil projelerini de anlatırken yerinde görme imkanı da bulduk. 


Başkanın projeleri arasında hali hazırda kapalı pazar yeri olarak kullanılan ancak maddi ömrünü çoktan bitirmiş ve gerçekten ilçeye yakışmayan bir hale dönüşmüş Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri’ni de gezdik. 
Daha pazar yerini görür görmez, “Başkan burası harabeye dönmüş, buraya el atmayacak mısınız?” diye biz sorduk. 
Ali Başkan hemen anlatmaya başladı. Burası için ciddi bir proje çalıştıklarını, altı iki kat kapalı otopark üstü de kapalı Pazar alanı olacak proje ile bu alanı yeniden ihya edeceklerini söyledi. 
Bakan her göz bu alanın bir an önce kaldırılarak yenilenmesi gerektiğini görür. 
Tabi burada esnafların bir kaygısı var. 
Ne kadar zamanda bitecek? Başkan kısa sürede burayı tamamlayacakları konusunda oldukça iddialı. Ki bir an önce başlamasında da fayda görüyoruz. 
Buradaki esnafların kaygıları var ancak zaten esnaf orada işgaliye ödeyerek hizmet veriyor. Yani bugün olması yarın bir şekilde bu kapalı Pazar yeri yıkılarak yenilenmek durumunda. 
İçeriyi gezdiğimizde gerçekten oldukça kötü durumda olduğunu söyleyebiliriz. Buranın bir an önce yıkılarak modern bir Pazar yeri yapılmasını başta esnaf istemeli ancak geleceğe yönelik kaygılar nedeniyle mevcut kötü alanın devamını istiyorlar. 
Oysa oranın yenilenip modern bir hale gelmesi en çok buradaki esnafa yarayacak. Dahası esnafların hak kaybı da olmayacak. 
Hal böyleyken, son dönmelerde sokaklarda yaptıkları eylemlerle sansasyonel bir şekilde gündeme gelmek için büyük gayret gösteren İP, burada da sahneye çıktı. 


Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri girişinde, İYİ Parti ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle birlikte açıklama yapan İP İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Ali Özkan’ı hedef alarak nezaket kurallarını da zorlayan sözler etti.
Yapılan her işe muhalefet etme sevdasına kapılan ve doğru yanlış hiç bakmadan sırf muhalefet olsun ve gündeme gelelim anlayışıyla yapılan bu eylemlerin kamuoyunda ne kadar karşılığı var tartışılır. 
Aslında İP ya da diğer muhalefet kapalı pazar alanının bir an önce yıkılarak Karacabey’e yakışır bir Pazar yeri yapılmasını kendilerinin istemesi gerekmez mi? 
Karacabey Belediyesi’ni ilçenin daha da fazla hizmet almasını sağlamak için zorlamaları gerekmez mi? 
Belediye başkanı burada ilçeye yakışmayan eskimiş, kot farkı nedeniyle giriş çıkışın bile doğru düzgün yapılamadığı, sağlıklı bir hizmet vermenin mümkün olmadığı bir alanı, insana ve ilçeye yakışır bir hale getirmek için uğraşırken laf olsun diye muhalefet yapan İP, “İstemezük” naraları atıyor. 
Son birkaç hafta içinde önce Mustafakemalpaşa’da, ardından Yenişehir’de ve son olarak da Karacabey’de gerçekten anlaşılması zor, neye hizmet ettiği belli olmayan bir anlayışla kamuoyunun gündemine geliyor İP
1960’lardan kalma kasaba siyasetini yeniden canlandırma, insanları algı yönetimi ile yönlendirerek, yapılacak işleri engelleyip, kamuoyunda bir güvensizlik oluşturmak için ciddi bir çaba içindeler. 


Oysa, kasaba siyaseti dönemi çoktan kayboldu. Bugün, daha iyisini daha güzelini istiyor insanlar. 
Eskimiş, kullanım ömrünü tamamlamış, insanların ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olan tesislerin yenilenmesine alkış tutacak ve teşekkür edecekken, bunlara karşı çıkmanın anlamını izah etmeli İP
Son seçimlerde Bursa’da aday gösterdikleri ve CHP’nin desteği ile girdikleri 9 ilçenin tamamını kaybetmelerinin nedenlerini sorgulamanın vaktidir. 
Bugün Bursa’da en fazla hizmet ve yatırım yapılan ilçelerin başında gelen Karacabey’de, ilerlemek yerine yerinde saymak anlamına gelen bu tür eylemlerin ilçeye de İP’e de kazandıracak bir şeyi olmadığı ortada. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.