SON DAKİKA
Hava Durumu

Olay TV denkleminde bir hamle daha…

Yazının Giriş Tarihi: 07.09.2020 21:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.09.2020 21:10

Olay TV denkleminde bir hamle daha…

Bursalı İşadamı Cavit Çağlar’ın geçen yıl yayınına son verdiği Olay TV ile ilgili çelişkili haberler gelmeye devam ediyor.

Aslında tartışmalar birkaç ay önce İnternethaber.com’da yayımlanan bir haberle başladı. Çağlar’ın ekranını karartığı Olay TV’yi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Nuri Çolakoğlu’na sattığı haberli gündeme bomba gibi düştü.

Bu haberi Bursa Şehir Gazetesi olarak biz de yayımladık ancak Çağlar, televizyonu satmadığını belirterek tekzip etti haberi.

Ancak bu tekzibi yayınlamamızın üzerinden kısa bir süre geçmeden yeni bir bomda düştü gündeme.

Bu kez Gazeteci İsmet Berkan, Cavit Çağlar’la görüştüğünü ve Çağlar’ın Olay TV’yi sattığını kendisine söylediğini yazdı. Dahası bu kez Trabzonlu ve İmamoğlu’na yakın bir işadamının televizyonu aldığı kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

İsmet Berkan daha önce yayımladığı haberde aynen şu bilgilere yer vermişti; “Bugün Gündem'de yazdığım Cavit Çağlar haberinde yaptığım büyük bir hatayı vakit geçirmeden düzelteyim. Benim haberimin temellerinden biri, Cavit Çağlar'ın pek yakında Ekrem İmamoğlu taraftarı bir yayına başlaması beklenen Olay TV'nin sahibi olarak gözüktüğü yolundaydı.

Az önce, haberi yazmadan önce konuşmak için aradığım ama ulaşamadığım Cavit Çağlar, benim yazdığımı duymuş ve aradı. Olay TV'yi bundan bir süre önce sattığını söyledi.

Alıcıların isimlerini ısrarlı sorularıma rağmen bana söylemedi ama Olay TV'de çalışanların kıdem tazminatlarının ve bütün diğer özlük haklarının ödendiğini, Bursa'da yayınlanan Olay adlı gazetenin ise hâlâ kendisine ait olduğunu ekledi.

Haberin geri kalan bölümleri birkaç kez teyit edildiği için doğrudur ama Cavit Çağlar'la ilgili bölümlerinde yazdıklarım için özür dilerim, sizleri de yanılttım.”

Tabi mesele bununla da bitmedi. Olay Televizyonu transfer bombalarını patlatmaya başladı. Nevşin Mengü, Duygu Demirdağ, Özlem Akarsu Çelik’i kadrosuna katan Olay TV, başka isimlerle de görüşmeye ve kadrosunu kurmaya başladı.

Ve dün bir kez daha İsmet Berkan, yeni bir bomba ile gündemi sarstı. Berkan, işadamı Cavit Çağlar’la görüştüğünü belirterek Çağlar’ın "Olay TV'nin sahibi benim, medyaya döndüm" dediğini okuyucularına duyurdu.

İşte Berkan’ın bültenin yer alan bilgiler;

"Fakat bundan üç gün önce, cuma günü akşamüzeri saatlerinde Cavit Çağlar yeniden telefon etti. 'İsmet’cim' dedi, 'Ben sana sattım dedim ama satmadım. Olay TV bende, ben yapıyorum yatırımı.  Biliyorsunuz Nuri Çolakoğlu’nu, zamanında NTV’yi de o kurmuştu, şimdi de ondan rica ettim, Olay TV’de bana danışmanlık yapıyor, çok iyi bir ekip kuruluyor. Çağlar kendisi başından beri yatırımı kendisinin yaptığını söylüyor, hatta “Geçenlerde oğlumla gittik dolaştık, çok güzel robot sistemleri falan da gelmiş, çok modern, çok iyi bir kanal oluyor” dedi." ifadesini kullandı.

Cavit Çağlar satmadım diyorsa satmamıştır.

Ancak işin garip tarafı kendisi sağ görüşlü olan Cavit Çağlar’ın keskin solcuları topluyor olması. Daha önemlisi de kapattığı televizyonu bir yıl geçmeden çok daha geniş kapsamlı bir şekilde yeniden kuruyor olması.

Gerek siyasette gerekse medyada ilginç gelişmeler oluyor. 2023’de yapılacak olan seçimlere doğru çok daha enteresan işler görebiliriz.

Bakalım Cavit Çağlar’ın yeni Olay TV’si nasıl bir yayın çizgisi izleyecek ve nasıl bir yayın politikasıyla seyircinin karşısına çıkacak?

Bu millete saldırmak için bahane arayanlar…

Geçen yıl Bursa Şehir Gazetesi köşe yazarı Selami Saygın, 6-7 eylül olaylarıyla ilgili önemli bir tespiti paylaşmıştı sosyal medya hesabından.

Maalesef her yıl aynı tantana. Çünkü kendi milletinin acılarını görmeyenler kendi milletine saldırmak için sürekli bir bahane arıyorlar.

İşte onlardan biri de 6-7 Eylül olayları diye bilinen olaylar. Bugün bile o günlere ağıt yaparak milletimi suçlayanlar, önce kendi milletinin son yüz yılda yaşadığı acıları bir okusun. Hala Balkanlar’da hala başka memleketlerde baskılar zulümler devam ederken, başkalarına ağıt yakmayı bıraksınlar.

İşte Saygın beyin ibretlik paylaşımındaki o metin, “

6-7 EYLÜL OLAYLARI EDEBİYATI

6-7 Eylül Olayları Edebiyatı yeniden başladı. 1955'de İstanbul'da Rumların evlerine iş yerlerine yapılan saldırıların edebiyatıdır.

O esnada Kıbrıs'ta Türklerin evlerine dükkanlarına yapılan saldırılardan hiç söz eden yoktur.

1821-1955 arasında Yunanistan'da, Adalarda kaç Türk, Yunan saldırıları ile ölmüştü, ne kadarı yaralanmış-sakatlanmıştı, ne kadar malları mülkleri yağmalanmıştı, bu süre içinde ne kadar Türk-Arnavut-Boşnak her şeyini geride bırakarak Türkiye'ye göç etmek zorunda kalmıştı?

 Bunları hatırlamadan sadece İstanbul Rumlarının bütün bunlara bir tepki sonunda uğradıkları saldırılar için bir edebiyat geleneği oluşturmak ne kadar insanidir?

İnsan cinsinin bir kısmının uğradığı saldırı ve katliamlar yok sayılırken başka bir kısmının uğradığı saldırılar için gösterilen tepkiler insani olmaktan daha çok bir riyakarlık örneği değil midir? Oysa tarih olayları biri birlerinin sebebi sonucudurlar. Bunları ayırarak eli alıp açıklamak hem iyi niyet eksikliğidir hem de bir cehaletin sonucudur.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.