SON DAKİKA
Hava Durumu

Özer bey rol mü çalıyor rol çalmaya mı itiliyor?

Yazının Giriş Tarihi: 30.12.2019 22:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.12.2019 22:15

BTSO seçimlerine bir yıldan fazla bir süre var. İşte bu sürece TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun desteğini arkasına alarak değerlendirip bir üst aşamaya geçmeye niyetlene Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, ilginç bir PR çalışmasına imza attı. 
Malum Türkiye’nin gururu yerli elektrikli otomobil fabrikasının Gemlik’e kurulacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lansman toplantısında açıklamıştı. 
Yani otomobil için yarışı Bursa kazandı ve çok uygun bir yer olan Gemlik askeri hara yerli otomobil fabrikası için adres olarak belirlendi. 
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ortaklarından biri de TOBB. Dolayısıyla işin içinde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da var. 
Şimdi TOBB Başkanı Rıfak Hisarcıklıoğlu, Bursa’da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu yok sayarak Bursa Ticaret Odası Başkanı Özer Matlı’yı muhatap alıyor. BTSO üye sayısının yanında BTB’nin üye sayısı çok daha düşük. 
Ancak Hisarcıklıoğlu’nun tam destek verdiği Özer bey, BTSO seçimleri için kollarını sıvamış durumda. Bir anda bası5n toplantılarıyla gündeme gelmeye, PR çalışmalarına hız vermiş durumda. 
İşte onlardan birini dün yaptı. Pazar günü bir mesaj servis etti Ticaret Borsası yayın organlarına. Bu bir sanı davetiydi. Gemlik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ile Ticaret Borsası Başkanının BTB Başkanı Özer Matlı’yı ziyaret ederek yerli otomobil fabrikasının Gemlik’e kazandırılmasıyla ilgili çabalarından dolayı teşekkür edecekleri bilgisi yer alıyordu. 
İki oda başkanının ismine bile yer vermeye gerek duyulmamıştı. Asıl olan Özer beyin PR’ıydı ve başkanların ziyareti sadece bir teferruattı. 
Öyle de oldu. O toplantı yapıldı. Haber ajanslara düştü. 


Baştan aşağıya inceledik Özer beyin nasıl bir katkı sağladığını ama bulamadık. Özer bey yerli otomobilin lansman toplantısında söylenenlerden bir aranjman yapmış. 
Bilmediğimiz ve tahmin edemediğimiz bir katkı bekledik göremedik açıkçası. Toplantı Özer beyin kamuoyunda tanıtımı ve lansmanına katkı amacıyla düzenlenmiş bildiğiniz. 
Yapılan açıklamada farklı tek satır göremedik… 
BTSO seçimlerine 1 yıldan fazla süre olmasına rağmen Özer Bey bulduğu her fırsatı değerlendireceğine yönelik mesaj verdi anlayacağınız. 
Gelelim Ticaret Borsası’na. Borsa yönetiminde farklı siyasi görüşlerden üyeler var. Özer beyin bu adımlarına özellikle AK Partili üyelerin sesiz kalmaları ilginç. 
Günün sonunda Özer bey ile Hisarcıklıoğlu’nun BTSO’yu ele geçirme girişimlerinin bir argümanı olma ve ortaya çıkacak faturayla yüzleşmek de var. 
Örneğin Feridun Özyüksel’in bu konuda ne düşündüğünü merak etmiyor değiliz. Keza AK Parti kökenli diğer isimlerinde. 
Suskunluğun kabullenmekten geldiği bilinir. Aksi bir düşüncesi olan varsa bunu çıkıp kamuoyuna söyler. 
Gelelim tekrar yerli otomobil meselesine. Bursa kamuoyu, iş dünyası, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vali Yakup Canbolat, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa milletvekilleri ve kentin diğer dinamiklerinin gayretleri var bu işin olmasında. Büyük bir mücadele var. Bunları bir kenara itip Özer beyin kendisini kahraman ilan ettirme çabası sizce de ilginç değil mi?
Bu lansmlanı yapan Özer beyin katkısını da net olarak ortaya koyması şart. 
Arsayı devlet tahsis ediyor, kararı Ankara veriyor. Burada Özer beyin katkısı ne?
Özer Matlı- Rıfat Hisarcıklıoğlu ittifakının BTSO’ya uzanayım derken BTB’yi de elinden kaçırma ihtimali de göz ardı edilemez.
Belleyip göreceğiz hikâyenin sonunda kim bulgurda kim pirinçten olur?

Trabzonspor’da neler oluyor?

Hiç kuşkusuz son iki günün spor kamuoyundaki birinci gündemi Trabzonspor ve Ünal Karaman…
Trabzonspor borç batağının içinde ve kımıldayamaz bir durumda iflasa beş kala Ahmet Ağaoğlu, belli şartlarla yönetimi devralmıştı Trabzonspor’da. 
Şampiyonluk beklemeyin kulübü kurtarıp geleceğin takımını kuracağız diyerek işe başlamış, tüm kamuoyunun desteğini alan bir de adım atmıştı.
Yıllarca Trabzonspor’un formasını terletmiş, Trabzonlu kadar Trabzonspor sevdalısı Ünal Karaman takımın başına getirilmişti. O Ünal Karaman, yok olan şartlar içinde geçen yıl önemli bir aşama kaydedip Türk futboluna önemli yıldızlar kazandırdı. Onlardan birini sadece Trabzonspor 17 milyon avroya sattı. 


Kahveye girmeye yaşı tutmayan çocuklarla Trabzonspor’u iddialı bir konuma taşıdı Ünal Karaman. Ne transfer isteyebildi ne başka şartlar ileri sürdü. 
Yönetim ne malzeme verdiyse onunla helvayı kavurmaya çalıştı. Gencecik çocukları Avrupa maçlarında cesurca sahaya sürdü. Önümüzdeki dönemde hepsi birer yıldız olacak göreceksiniz. 
Ve birden bire bir lobi Ünal Karaman konusunda atağa geçti. Karaman gönderilip yerine Avrupa’da nam yapmış bir hoca getirilmeliydi. O lobi ilk fırsatta bu müdahaleyi yaptı ne yazık ki. 
Birkaç hafta önce Trabzonspor yönetimi bir yenilginin ardından hoca arayışına girerek bir isimle görüştü ve bu da Ünal Karaman’ın kulağına gitti. 
Kendisinden gizli bu işlerin yapılmasına tahammül edemedi. Konyaspor maçının ardından Başkan Ağaoğlu’nun kendisini adres gösteren açıklamalarına misli ile yanıt verdi Karaman. 


Artık beklenen son gelmişti ve sadece ligin ilk yarısının tamamlanması bekleniyordu. Trabzonspor ligin ilk yarısını rakiplerinden çok daha zayıf bir kadrosu olmasına rağmen 3. Sırada bitirerek ligdeki iddiasını ikinci yarıya taşıdı. 
Ve beklenen bomba patladı. Ünal Karaman’la yollar ayrılacaktı. Taraftar tesisleri satı. Sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Akşam açıklanamayan karar dün öğlenden sonra açıklandı ve Karaman’la yollar ayrıldı.  
Bu noktaya geldikten sonra zaten bu iş dikiş tutmazdı. Ancak Trabzonspor sadece hocasından olmadı. Günün sonunda ligin bitiminde oluşacak puan tablosu Ağaoğlu yönetimini de adeta bıçağın sırtında tutacak. 
Trabzonspor iyi bir yönetim ve iyi bir hoca ile ışık saçmaya başlamışken,  bu müdahaleyi kim neden yaptı? Neden kıydılar Trabzonspor’a anlamak mümkün değil. 
Trabzonspor büyük bir camia. Elbet yoluna devam edecek. Onlarca isim gelip gidecek. Ancak Ünal Karaman hikayesi de böyle bitmeyecek! 
Şimdi dikkatle takip ediyoruz. Bakalım Trabzonspor’da önümüzdeki günlerde neler yaşanacak. Bu sır perdesi aralanacak mı? Yoksa tarihin karanlık koridorlarına mı terk edilecek? 


 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.