SON DAKİKA
Hava Durumu

Sokağı tetikleme girişimleri!

Yazının Giriş Tarihi: 27.05.2021 20:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.05.2021 20:54

Son dönemde özellikle iki parti sokağı tetiklemek için özel bir gayret gösteriyor.

Bunlardan biri İP.

Sokağın tetiklenmek istendiği bir dönemde, bir kaos oluşturulmak istenen bir dönemde zaten temelleri atılmış, MHP bölünemeyince siyasi parti olarak bir oluşum ortaya çıkmıştı. 
Şöyle İP’e bir baktığınızda belli bir siyasi ideolojisi olmadığı gibi 60-70’li yıllardaki hadi biraz daha yaklaşalım 80’lerdeki kasaba siyasetinin tüm özelliklerini taşıyor. Bileşenleri nedeniyle adeta tam da adı gibi İP üzerinde bir seyir izliyor. 
Malum Meral Akşener’in Rize ve Trabzon ziyaretlerinin zamanlaması da oldukça tartışma oluşturdu. Orada yaşananlar da. Bir siyasi parti liderinin bir şehri ve ilçelerini ziyaret etmesi kadar doğal bir durum tabii ki yok.  Her kenti her istediği zamanda ziyaret edebilir. 
Ancak o kentin hassasiyetlerini de kaşımadan. 
Malum Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizeli. AK Parti’nin Rize’deki ağırlığı da ortada. Üstelik Doğu Karadeniz insanının heyecanlı yapısı da ortada. 
Yani önce Netanyahu benzetmesi yapıp sonra da bu tartışmaların içinde Rize’ye gittiğinizde bir tepki geleceğini hesap etmek gerekir. 
İP duruma provokasyon diyor. İP’i eleştirenler de İP’in yaptığına provokasyon diyor. Kim olursa olsun bir siyasetçi bir şehrin sokaklarında yürümeyi tercih ettiğinde gelecek tepkileri de kabul etmeli. Üstelik tartışmaların arasında bir siyasi liderin şehrine gitmek istediğinde. 
Buna böyle bakmayıp efendim Cumhurbaşkanı’na karşı yapılsaydı neler olurdu falan demeye getirmek ise tam bir çukur siyaseti. Malum İP, MHP- AK Parti’ye karşı kuruldu ve varlığını da Erdoğan karşıtlığı ile sürdürüyor. Madem AK Parti-MHP yanlış yapıyor İP’e göre onlar doğrusunu yapmakla mükellef değil mi? 
İP’in taşra teşkilatları da aynı durumda. Eylemlerinin tamamında sokağa oynuyorlar izlenimi var. Yani halkı hareketlendirmeye yönelik hareketler. Doğrusu yanlışına bakılmadan yapılan popülizm hareketleri. Eh aynı şeyle karşılaştıklarında da sıkıntı oluyor tabi. 


Diğer parti ise Gelecek… Neden kurulduğu, hangi akla hizmet ettiği daha belli olmuş değil. Söylem ve eylemleri neredeyse CHP ile aynı. Tek hedeflerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan, amaçlarının da o gitsin de ne olursa olsun olduğu o kadar açık ki. 
Bu ülkede Başbakanlık yapmış bir ismin izin verilmeyeceğini ve gruba müdahale edileceğini bile bile Meclis kapısına dayanıp, bu ülkenin vatandaşları ile polisini karşı karşıya getirmeye yönelik adımını nasıl değerlendirmek gerekir acaba? 
19 yıllık AK Parti döneminde sadece kendi yaptıklarını doğru geri kalan Cumhurbaşkanı dahil hepsinin yanlış olduğunu söyleyen Davutoğlu’nun sadece komşularla sıfır sorun projesinin Türkiye’ye nelere mal olduğu da ortada. 
Düşürülen Rus uçağının ardından talimatı ben verdim diyerek yaptığı açıklama ile neredeyse Rusya ile tüm ilişkileri sona ermesine neden olduğu da bir vaka. Bu siyasetin nereye gideceği ise halen muamma.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.