SON DAKİKA
Hava Durumu

Solumsu kafanın arsız algı yönetimi…

Yazının Giriş Tarihi: 01.06.2021 20:35
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.06.2021 20:35

Mudanya Güzelyalı planlarının iptaliyle hali hazırda 1350 konutun tapusu iptal edilme riski ile karşı karşıya.
CHP’li Mudanya Belediyesi, 20 milyondan fazla bir ruhsat harcını buralardan aldı ve kasasına koydu. Zeytinlik olduğunu bile bile. Bu sorunun geleceğini bile bile. Şimdi “duymadım görmedim bilmiyorum” oyunu oynuyor. Gıkları çıkmıyor. 


Hani Halk TV’ye tek program yapan ve onu da Mudanya Belediyesi’nin sponsorluğunda yapan, bir meslek örgütünü gri pasaport skandalına alet eden ekibin akıl hocası olan solumsu yazar,  7 yıldır Hayri Türkyılmaz’ın zeytinliklerin talan edilmesini engellediğini yazıyor hala. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, aylardır bu sorunun çözümlenmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için mücadele veriyor. 
Planların iptal olmasına neden olan maddelerden biri olan Altınkum’daki otel var örneğin. Vatandaş başvurmuş Mudanya Belediyesi ruhsat vermiş. Ancak mahkeme yapılan itirazlar sonucunda planları iptal ederken, yine mahkeme kararı ile resmi kurumun verdiği ruhsatta iptal edilmiş. Mudanya Belediyesi yanlış yapmış ve yine vatandaş mağdur olmuş. Ve otelin sahibi müteahhit firma 70 milyon lira tutarında bir tazminat davası açtı Mudanya Belediyesi’ne iyi mi?
Düpedüz kamu zararı… Mudanya Belediyesi’nde ses yok. 


Bütün Mudanya boş verin kargalar gülüyor ama o yazıyor. Dahası algı oluşturacaklar ya! Önceki gün Hayri Türkyılmaz’ın icraatsız geçen 7 yılı boyamaya çalıştığı toplantının yapıldığı Taş Mektep’le ilgili çok ciddi saptırma ile sanki belediye kaynak ayırmış gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor. 
Doğrusunu anlatalım da eğrisinin nasıl olduğunu görsün herkes. Taş Mektep, Tirilye’nin son belediye Başkanı Ali Turan’ın büyük gayreti ile Tirilye Belediyesi’ne kazandırıldı. Sonrasında bürokratik işlemler derken Tirilye Belediyesi kapatılınca Taş Mektep de Mudanya Belediyesi’ne geçti. 
Yine Ali Turan’ın uyarısı ile Mudanya’nın CHP’li yönetimi Bursa Valiliği’ne başvurdu. Bursa Valiliği bu tarihi binanın restorasyonu için önemli bir kaynak aktardı. Hani 7 milyon lira harcadık diyor ya Hayri Türkyılmaz, paranın çok büyük bir kısmını Bursa Valiliği verdi. 
Öyle belediye bütçesinden 7 milyon lira falan harcamadı yani oraya. Valilik ne kadar lazımsa o kadar kaynağı bu binanın ayağa kaldırılması için aktardı. 
Bugün Tirilye Taş Mektep ayağa kalktıysa bunda en önemli ayaklar Ali Turan ve Bursa Valiliği’dir. Belediye sadece ihale yaparak işi yürüttü. Ancak o belediyenin başkanı çıkıp Ali Turan ve Bursa Valiliği’ne bir teşekkür bile etmedi. 


Şimdi aynı toplantıda Hayri Türkyılmaz’ın şu sözlerini dikkatle okuyalım; “
"Restorasyonu tamamlanan Taş Mektebin iç teşrifatı da yapılacak. Ondan sonra çok görkemli bir şekilde 
--YUNANİSTAN'DAN KARDEŞ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ,
--Yine ORTODOKS Camiasının temsilcisi FENER RUM PATRİĞİ BARTHOLOMEOS ve birlikte olduğu kişiler,
--Ve yine benim çok istediğim geçen dönemden, Taş Mektebin restorasyonuna başladığımızdan beri söylediğim YUNANİSTAN ESKİ BAŞBAKANI ÇİPRAS,
--Ve çok sevdiğimiz, Taş Mektebin temel atma töreninde birlikte olduğumuz eski Bursa METROPOLİTİ ERFEDEFOROS,
--tabii ki bütün Mudanya'nın katılımıyla
--tabii ki ülkemizi temsil eden kaymakam ve valimiz dahil bütün katılımcılarla birlikte çok görkemli bir açılış yapılacak."  
Atatürk’ün başında olduğu kahraman ordumuz ve milletimiz Kurtuluş Savaşını Yunanistan’a karşı verdi. Toprağımızı işgal eden, milletimizin ikbaline göz diken, Ege’de başta olmak üzere işgal noktalarında milletimizin canına malına ırzına saldıran Yunan Ordusuydu. 
Bugün Batı Trakya’da Türklere etmedik zalimlik bırakmayan da Yunanistan. Dahası Hayri Türkyılmaz’ın dedelerini Girit’ten bir gecede topraklarından zalimce koparak, kalanları katleden de Yunanistan
Halkını bir kenara bırakırsak, bugün Türkiye’nin düşmanları sıralanırken Yunanistan birinci sıraya yazılır. Bunca alçaklığı yapan bir devletin yöneticilerine sevdalanmak nedir arkadaş. Atatürk dediğimiz zaman akla ilk gelen cümle nedir? “Yunanları İzmir’den denize döktü. Eeee şimdi aynı Yunanlıları denizden Mudanya’ya törenlerle mi alacağız?


Yazık!

Üstelik Atatürk’ün kurduğu CHP’nin iddiaya göre Kemalist CHP’nin bir belediye başkanı söylüyor bu sözleri…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.