SON DAKİKA
Hava Durumu

Sömürü düzeni bitti bitecek!

Yazının Giriş Tarihi: 18.12.2021 19:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.12.2021 19:58

Öyle 1979’da olduğu gibi bildiri ile hükümet düşürmekse aklınızdaki, o günler geçti çok uzaklarda kaldı. 
Yıllardır prangalarını kırmak için çırpınan Türkiye için olumlu tek bir satır açıklaması olmayan Beyaz Türk zenginlerin kulübü TÜSİAD da sahneye çıktığına göre fotoğraf iyice netleşiyor. 


1900’lü yılların yarısından itibaren Türkiye’nin ve milletin adeta kanını emen, devleti faizle soyan, 1979’da hükümet düşüren bildiri yayınlayan TÜSİAD, karanlık tarihine bir sayfa daha eklemek için sahne aldı. Önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümeti hedef almaları noktasında yaptığı çağrıya bir gün sonra bildiri ile yanıt verdi TÜSİAD


Milletin devletin sırtından kanını emen patronlar kulübü, faiz düzeninin bozulacağını anlayınca bir kez daha devreye girdi. 
Refahyol Hükümeti’nin havuz sistemini kurarak vahşi faiz sistemini bitirmek istemesi nedeniyle, topa tutan ve darbe şakşakçılığı yapanların başında yer alan patronlar kulübü, ellerinden bu bozuk düzen kaçıp gidiyor diye oldukça paniğe kapılmış durumda. 


Ne güzel değil mi millet çalışsın bunlar faiz sarmalı ile elde avuçta ne varsa alsın. Sanayi gelişmesin, ülke bağımsızlığını ele almasın, ekonomisini sağlam temellere oturtmasın. 
Bir millet çalışsın bu gözü doymazlar hepsinin üzerine çöksün.

Bitti o günler.

İyi ki sahaya çıktınız. Algı operasyonları ile milletin aklını çelenlerin neye hizmet ettiğini bir kez daha ortaya çıkardınız. 


Neymiş efendim genel kabul görmüş iktisat bilimi kurallarına hızla dönülmesi gerekiyormuş. Nedir o genel kabul görmüş kurallar. Millet çalışsın yüksek faizle bunlar üstüne çöksün.

Hadi oradan.

İktisat bilimi neden yüzde 6 enflasyonun altında 0.25 faiz veren Amerika’da geçerli değil. TÜSİAD açıkça bunu yazmak yerine bilim vs karıştırıyor. Düzen sürsün istiyor. Düzen bozulursa TÜSİAD’ın da keyfi kaçacak çünkü. 


Genel kabul görmüş iktisat kuralları ile 100 yıldır bu devlet ve millet belini doğrultamadı. Faize çalıştı, beli büküldü çalışmaktan bunların faiz paralarına yetişemedi. Şimdi yıkılıyor o rezil sistem, kırıyor zincirlerini Türk devleti diye ayağa kalkıyorlar.
Darbe zihniyeti kazındı bu topraklardan. Ama hala kaldıysa kalana da bu milletin tokadı yeter de artar bile. Aklından geçirenin aklını alacak gücü de iradesi de feraseti de var milletin de devletin de. 


Devletin içindeki adamları ile yapmaya çalıştıkları kurgular da deşifre olunca açık açık artık hedef almaya başlıyorlar. 
Onlar da biliyor oluşturulan suni gündemin yakında yerini gerçeklere bırakacağını. Onlar da biliyor beklemedikleri yerden tam isabet adımların ardı ardına geldiğini. Ve onlar da biliyor onlarca yıldır koruyup kolladıkları sistemleri başlarında parçalanmak üzere olduğunu. 


TÜSİAD hemen kararını vermiş. Denenmekte olan sistem amaçlanan sonuçlara ulaşamayacakmış. 


Açıklamada şöyle deniyor, “Denenmekte olan ekonomi programıyla amaçlanan sonuçlara erişilemeyeceği netleşmiştir. Bu sürecin TL’de şiddetli değer kaybı, enflasyonda hızlanma, yatırımları, büyümeyi, istihdamı baskılama ve en önemlisi ülke olarak fakirleşmemizle sonuçlanma riskini vurgulamıştık. Nitekim yeni iktisadi tercihler kapsamında atılan adımların ardından güvensizlik ve istikrarsızlık ortamı oluşmuştur.” 


Açıklama tamamen siyasi. Ekonomi ve iktisat ilmi içinde olsa, kabul edilebilir. Ancak gönlündekileri söylüyor Beyaz Türkler. Utanmadan bir kez daha halkı provake etmek, bir kez daha ekonomik darbenin tetikçisi olmaya kalkışıyorlar. 


Türkiye’yi erken seçime götürüp, IMF’e teslim etmek istiyorlar. Başka hiçbir amacı olamaz bu durumun. IMF gelsin patronlar kulübü yine faizle para kazanıp milletin kanını emsin. Yok öyle. Millet uyandı. Bu oyunlara gelmez artık. Söyleyebileceğimiz en net söz şu olur. Bunlar ne diyorsa tersi doğrudur, milletin yararına devletin yararınadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.