SON DAKİKA
Hava Durumu

Tabuta sarılan bayrak ve Kıbrıs!

Yazının Giriş Tarihi: 11.02.2022 20:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.02.2022 20:24

En son bir evlenme programında medya maymunu haline dönen bir delikanlının Adana’da gece aleminin ardından otelde cesedi bulunduktan sonra cenazesinde yapılan şovda tabuta Türk bayrağı sarıldığında içim acımıştı bu kadar. Uğruna binlerce yıl milyonlarca şehit verdiğimiz o bayrağı nasıl sararsınız o tabuta? 


Ve önceki gün…

Bu kez hem ay yıldızlı al bayrak hem de ay yıldızlı ak bayrak sarılmıştı KKTC’deki cenazede tabuta. Kim yatıyor bu tabutta? Bir kahraman asker mi? Bir kahraman bürokrat ya da siyasi mi? Kahraman bir sporcu, ya da kahraman bir öğretmen, polis mi? 
O tabutta yatan isim kısa süre önce Sedat Peker’in ismini duyurduğu Halil Falyalı… Kim bu Halil Falyalı peki? 


Vikipedi’den okuyalım: 
Halil Falyalı, Kıbrıs Türkü iş insanıdır. Kuzey Kıbrıs'ta beş yıldızlı otel, kumarhane ve çeşitli sektörlerde şirketlerin sahibi olan Falyalı Mağusa Türk Gücü başkanlığı da yapmıştır. 2016 yılından beri ABD'de uluslararası para aklama ve uyuşturucu trafiği suçlamasıyla aranmaktaydı


Şu yukarıda yazanların hangisi bayrağa sarılmak için kabul edilebilir bir özellik? 
Hiçbiri. 
Peki, kitaptan sonraki en kutsalımız olan bayrağımız kumarhaneci, kara para ve uyuşturucudan aranan bir ismin tabutuna nasıl konulabilir?
Ya daha da acısı ve daha da skandalı var işin içinde.
Kumar masalarında kazanılmadı ki o devlet kumarhanecinin tabutuna sarılsın o iki kutsal bayrak. 
Kumar ve illegal işlerle tanınan bir zatı işadamı diye etiketleyip bir dünya siyasetçinin cenazeye katılması nasıl bir garabet.
 Sen kardeşim devletin başbakanı olarak illegal bir adamın cenazesinde yer aldığında, legal olan vatandaşlar nasıl güvenle yaşayacak o ülkede. 
Cenazeye katılanları sıralayalım:  KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, UBP Milletvekili Ünal Üstel, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu ve UBP eski Milletvekili Aytaç Çaluda, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip.


Başbakan cenazeye katıldığı yetmiyor gibi o bayrakların tabuta sarılmasına da ses etmiyor. İçişleri Bakanı da orda iyi mi? 
Suçla suçluyla mücadele etmesi gereken içişleri bakanı, illegal bir adamın cenazesine katıldığı yetmiyor gibi o bayrakların tabuta sarılmasına da ses çıkarmıyor. Yazıklar olsun. 
Altını çizerek bir kez daha hatırlatmakta yarar var. KKTC, ya taksim ya ölüm diye meydanları dolduran ve Türk hükümetini zorlayan Türk milletinin zalimlerin elinden alarak yeniden Türk yurdu yaptıkları bir vatan, Kayseri, Bursa, Trabzon, Erzurum, İzmir neyse KKTC’de odur. 
Kıbrıs Cumhuriyeti döneminde yapılan katliamlara zulmlere de Türk ordusu adaya çıkarak son vermiş, Türk toprağını katillerin elinden söküp almıştı. KKTC için Türkiye ve Türk milleti çok bedel ödedi. Ödemeye de devam ediyor. Oradaki üç tane baldırı çıplağa ya da kaderine terk edilemez bir vatandır KKTC. İnşallah yakında Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak yoluna devam edecek. 


Ancak artık Türkiye, orada oynanan devletçilik oyununa ciddi bir ayar vermek durumunda. Kan vererek alıp vatan olarak kıyamete kadar korumaya and içtiğimiz KKTC’yi minik bir suç ve suçlu cennetine çevirmek isteyenlere artık dur demenin vakti. KKTC’nin kumardan ve illegaliteden beslenmesine ihtiyacı yok. Türk devletleri ve Türk milletinin himayesi oraya yeter de artar bile. 


Yeniden başa dönecek olursak. O bayrakları o tabuta kim ve ya da kimler sardıysa ve sarılmasına müsaade ettiyse Türk devleti onlardan hesap sormalı. Bu skandala sesiz kalınmamalı. En kutsalımıza yapılan bu saygısızlığa derhal sert yanıt verilmelidir. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.