SON DAKİKA
Hava Durumu

Tanır’dan yürekli çıkış: “Kestel’i talan ettirmem”

Yazının Giriş Tarihi: 14.05.2022 21:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.05.2022 21:20

Son dönemde özellikle kaçak binalar yapılar üzerinden önemli tartışmalar var Bursa’da.  Kaçak yapılaşma yıllardır bu şehrin sorunu ve ne yazık ki yerel yönetimlerin görmedim, duymadım, bilmiyorum yaklaşımıyla adeta talan edildi, ediliyor Bursa. Ancak buna bir yerde dur demek, önünü kesmek gerek. 


İşte bir yürekli yerel yönetici çıktı ve hepsini yıkacağını söyledi. Söylemekle de kalmadı çatır çatır yıkım kararlarını alıp, yıkımlara da başladı. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’dan bahsediyoruz.

Kaçak yapıyı yıktığı için bu şehirde hedef olan, kumpaslar kurulan Önder Tanır. 


Daha birkaç ay önce yaşanan hadise unutulmamışken yine bir kaçak bina sahibi, tutup belediye çalışanına sırf kaçak yapı zaptı tuttuğu için saldırıyor ve darp ediyor. Göz altına alınıp serbest kaldıktan sonra belediyenin önüne gelip kaçak yapısının sırf bir parti üyeliği nedeniyle yıkılmamasını talep edip şov yapıyor. Utanmadan


Tabi kuklaya değil kuklacılara bakmak lazım. Kestel’de baronların kaçak yapıları var. Baronlar o kaçak yapılar yıkılmasın diye kuklaları sürüyor sahaya. Ancak gerisinde bir ayıbı olmayan yürekli bir belediye başkanı var Kestel’in. Kuru gürültüye, siyasi baskılara da öyle çok yüz vermiyor. 


Önceki gün belediye önünde şov yapmaya kadar ilerleyen süreç üzerine önceki akşam net ve sert bir açıklama yaptı Önder başkan. O kaçak binaların yıkılacağının altını kalın bir çizgiyle çizdi. Kestel halkına seslenen Başkan Tanır’ın o manifestosunun bir bölümü şöyle, “72 bin Kestelli hemşehrime sesleniyorum! Ben belirli zümrenin, rant peşinde koşanların başkanı olmadım, olmayacağım. Kestel halkının haklarını, çıkarlarını savunmaya devam edeceğim. Çocuklarımızın geleceği için doğamızı, verimli topraklarımızı, ilcemizi korumaya devam edeceğim. Yasalar neyi emrediyorsa, tavizsiz şekilde uygulama devam edeceğiz. Daha birkaç gün önce belediye binasında, bir kamu kurumunda, görevini yaptığı için memur arkadaşımıza saldırarak, tehditler savuran bu vatandaş, bugün de mağdur çiftçi algısı yaratmak için ineği ile gelerek şovunu sürdürdü. Protesto hakkını kullanmasına itirazımız yok, saygı duyuyorum. Ancak, fiziksel saldırı ve tehditleri için gerekli yasal işlemler başlatıldı. Bugün, İnekle damı yıkılan mağdur çiftçi algısı yaratmak isteyen arkadaş, sürükleyip peşine taktığın çaresiz hayvana merhamet etseydin keşke. Evin kaçak ve ruhsatsız, sözde ahırın kaçak. Ruhsatsız kaçak  yapılar yıkılacak NOKTA!


Size Kestel’i talan ettirmem diyor özetle ve asla geri adım atmayacağını ifade etti.  Çok önemli mesajlarla devam ediyor Tanır, “Onu sahaya sürüp kendi kaçaklarını durdurmak isteyen, rant peşinde koşanlara çağrımdır; geri adım atmayacağım. Kestel halkı tüm gerçekleri öğrenecek! Karalama kampanyalarınız, iftira ve yalanlarınız beni durduramaz! Benim, Kale Mahallesinde, Vani Mehmet,Ahmet Vefikpaşa, Esentepe ve Yeni Mahallede yaşayan teyzem, amcam, kardeşim neden Uludağ’ın yamaçlarında kaçak lüks yapılar kondurmuyor. Sizin ayrıcalığınız paranız mı? O dağlar, ovalar Kestellilerin bunu böyle bilin, aklınıza kazıyın!


Tanır’a hem Kestel ve Bursa halkının hem de siyasetin destek vermesi şart. Bursa’yı yarınlara yaşanabilir bir şehir olarak bırakmak istiyorsak, evlatlar yarın yaşayabilsin istiyorsak ve Bursa’da hak hukuk üstün gelsin istiyorsak, işte bu yürekli çıkışın arkasında durmalı ve Tanır’a destek olmalıyız. 


Parası olanın, nüfuzu olanın, gücü olanın hukukunun hakim olmasını istemiyor ve Bursa’da her yaşayanın yaşama hakkını kabul ediyorsak bu serzenişe kulak vermeliyiz. Tabi bu çıkış belli kesimleri rahatsız edecek, bazıları tüm güçleri ile Önder Tanır’ın üstüne gidicek ancak bu vakitten sonra Önder Tanır Bursa ve Kestel halkına emanettir. Doğrunun peşinde koştuğu sürece milletin gücü arkasında olmalı. 
Bu kez doğrular ve halk kazanmalı. Kuklalarla kuklacıların bu oyunu tutmamalı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.