SON DAKİKA
Hava Durumu

Top artık millette!

Yazının Giriş Tarihi: 13.04.2017 22:06
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.04.2017 22:06
Artık tarihi referanduma sadece saatleri sayıyoruz. Aylardır ülkenin tek gündemi olan 18 maddelik Anayasa değişiklik paketi sahibine, millete gidiyor. Millet Pazar günü kararını verecek ve pazartesi sonuç ne olursa olsun yeni bir döneme uyanacağız.

2 yıl önce Türkiye ilk kez halkoyu ile cumhurbaşkanı seçmek için sandık başına gitmişti. İlk turda AK Parti’nin aday gösterdiği Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52 oy alarak Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olmuştu. MHP-CHP ittifakının çıkardığı ve birçok partinin de desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu ile yüzde 40’ın altında kalmıştı. O günden bugüne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen kitlede bir kırılma olmadı. Erdoğan’a halkın büyük çoğunluğu inanıyor ve güveniyor. Mitinglerde de bu güveni görüyoruz. Bu kez MHP’nin de gücü var. Özellikle orta Anadolu, Karadeniz, Adana-Mersin-Osmaniye’yi içine alan hat ile İstanbul’da MHP seçmeninin büyük çoğunlukla “EVET” diyecek.

AK Parti seçmeninin de mevcudu koruduğunu düşündüğümüzde “Evet” oylarının belirgin bir şekilde önde çıkabileceğini düşünebiliriz. Güneydoğu’da da oyların büyük kısmının “EVET”e yönelmesi beklenebilir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa mitingi önemli bir gösterge sayılabilir.

Türkiye görüntü itibariyle “EVET” çıkması kuvvetle muhtemel referandum sonucunun ardından yeni bir döneme merhaba diyecek. Ancak şunu unutmamak lazım ki ne sonuç çıkarsa çıksın Türkiye yoluna devam edecek. “EVET”le daha hızlı “Hayır”la daha yavaş…

----------------------

 

İmzayı attı göbeğe kalktıBursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ Genel Müdürlüğü ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalar atıldı. İmzaların ardından Baykan Recep Altepe’de işçilere katılarak imzayı göbek atarak kutladı.

Büyükşehir belediye binasında gerçekleştirilen imza töreninin ardından Başkan Altepe, “Hadi bakalım oturmaya mı geldik” diyerek herkesi oyuna kaldırdı (!) Eh başkan öyle diyince işçilerde sendikacılarda bürokratlarla davul zurnanın gür sesiyle göbeğe kalktı. Çok sevimli de bir görüntü oluştu.   Sözleşmeye Büyükşehir ve BUSKİ adına Başkan Altepe, Hizmet İş Sendikası adına da Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz imza koydu. Sonuç olarak idare mutlu, işçi mutlu olunca ortada bir düğün havası.

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.